Προς το περιεχόμενο

Συνδεση μικροφωνου σε Sony minidisc


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια, οποιος εχει χρησιμοποιησει ποτε minidisc για ηχογραφηση, η γνωριζει σχετικα,μπορει να μου πει τι μικροφωνο χρειαζεται για μια τετοια περιπτωση, πως το συνδεω πανω στο minidisc αν χρειαζεται κατι αλλο ενδιαμεσα και τι?Αυτα! Ευχαριστώ πολυ οποιον μπει στον κοπο ν'απαντησει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να το συνδέσεις κατευθείαν στο mini disk αλλά δεν θα έχεις καλό αποτέλεσμα.Καλό θα ήταν να συνδέσεις μικρόφωνο σε κονσόλα ή σε μείκτη και από κει στο mini disk από την έξοδο recording(αν έχει),αλλιώς από την κανονική.Προσωπικά έχω κάνει το 2ο κάνα δυο φορές με πολύ καλό αποτέλεσμα ειδικά αν το βάλεις στην καλύτερη ποιότητα.Το πρόβλημα όμως είναι μετά.Όταν το περάσεις στο pc μέσω USB θα είναι σε μορφή ATRAC3 :o :o(κάτι τέτοιο αν θυμάμαι καλά) και θες τον μετατροπέα της sony για να το κάνεις wav ή mp3 >:( >:(...τον οποίο δεν ξέρω που βρίσκεις...

Μυστικό:Τα 80's είναι κιτς πλεον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι είδους ηχογράφηση θέλεις να κάνεις? Για συνεντέυξεις υπάρχει μικροφωνάκι της Beyer 5 εκατοστών περίπου που μπαίνει απευθείας πάνω στο mic in του minidisk.

...we are the knights that say Ni, Ni, Ni

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.noiz.gr/index.php?topic=7546.20

 

Yπαρχουν διαφορα μικροφωνακια.Εγω χρησιμοποιω αυτο που γραφω στο παραπανω θεμα με τον τροπο που επισης περιγραφω.

 

Για το πως θα το περασεις στο Pc (τι φορματ δλδ) εχει να κανει με το τι minidisk εχεις.Το δικο μου ειναι παλιο κ το περνάω αudio απο το line out.

 

Γενικά κανε ενα search (στο πανω δεξια μερος της σελιδας) γραφοντας "minidisc" και "minidisk" ,υπαρχουν αρκετες αποψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου