Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για πολυεφφέ


Maow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως η GT8 δουλεύει και σαν "πεταλάκι" και σαν full effect και γενικά είναι πολύ εύχρηστη. Η GT6 είναι πολυ παλιό μοντέλο, ξεχασέ την.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η GT6 είναι πολυ παλιό μοντέλο, ξεχασέ την.

 

 

ειναι καιμαπα εντελως τουλαχιστον τα drive της που ακουσα παιζοντας σε ενα σπιτι ηταν μεσα στο ψεμα και την ψηφιακιλα...ευτυχως ειχα το sansamp το classic και οταν το κοτσαρα επανω το παιδι που την ειχε την gt6 μου ειπε την πουλαω ποσο εχειαυτο δεν το εχω ξαναδει!!!!!!!!γνωμη μου παντα για να μην αρχισουν τα γιατι τι εχει το ταδε και τι δεν εχει.....

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το G-Major μόνο τα εφφέ προσφέρει? Γιατί διαβάζω στα specs κάτι 100 presets και αναρωτιέμαι...

 

 

 

....

....

Που μπορώ να ακούσω το G-Major στην Αθήνα?

::) ::)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το G-Major μόνο τα εφφέ προσφέρει? Γιατί διαβάζω στα specs κάτι 100 presets και αναρωτιέμαι...

Που μπορώ να ακούσω το G-Major στην Αθήνα?

::) ::)

 

Ναι μονο εφφε εχει

Τι σε κανει να αναρωτιεσαι???  ???

Πριν πολυ καιρο ειχε παρει το ματι μου στο διαμαντοπουλο ενα g major

Κανε μια βολτα στο κεντρο ολο κ καπου θα το βρεις να το ακουσεις  ;)

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μονο εφφε εχει

Τι σε κανει να αναρωτιεσαι???  ???

Πριν πολυ καιρο ειχε παρει το ματι μου στο διαμαντοπουλο ενα g major

Κανε μια βολτα στο κεντρο ολο κ καπου θα το βρεις να το ακουσεις  ;)

Ε, να μου πείς μια GT-8 με 100 presets οκ γιατί εκεί παίζουν τόσα εφφέ τόσα moddeling ενισχυτών κλπ σε ένα G Major με καμια δεκαριά εφφέ όμως... ???

 

Πάντως δεν δίνω και πολλές πιθανότητες στο Gmajor διότι θα ήθελα να πειραματιστώ και με amp moddeling..

Τώρα αν σας ρωτήσω τα πλεονεκτήματα του ρακ σε σχέση με μια πεταλιέρα θα με βρίσετε?? :P

Το POD xt live looper έχει?? (συγγνώμη που επαναλαμβάνομαι αλλά βρίσκομai σε μια τελείως μπερδεψοκατάσταση..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα και γω περίπου στην ίδια κατάσταση βρίσκομαι. Την Pod xtlive την απέρριψα γιατί δεν απλά δεν με ενδιαφέρουν οι δυνατοί σκληροί της ήχοι και βρίσκομαι ανάμεσα στην gt-8 και στο g-major. Αλλά με έχει κερδίσει τον rack γιατί και πιο εύχρηστο είναι και με ενδιαφέρει η στουντιακή χρήση του και όχι το live, και το χρησιμοποιώ και για άλλα όργανα και στην τελική στα μάτια μου φαίνεται πιο σοβαρό μηχάνημα. Τώρα κάποια κιθαριστικά εφφέ που του λείπουν αν δω ότι τα χρειάζομαι πάση  θυσία, τα αγοράζω σε ποιοτικά πετάλια και είμαι υπερπλήρης. αυτά.

deja vu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι με νέες ερωτήσεις:

-Το POD2 από μόνο του βγάζει πολλή παραμόρφωση? ΑΡκετή για ας πούμε μετάλλικα? Αν δηλαδή το συνδέσω στο return του FX loop και το χρησιμοποιήσω σαν προενίσχυση θα έχω οσο gain θέλω? Γιατί μου πέρασε από το μυαλό να αγοράσω το POD και να ψάξω για καναν καλό ενισχυτή (λαμπα) ίσως μεταχειρισμένο και μετά αν θελήσω πουλάω το POD και παίρνω κάτι με μεγαλύτερη ποικιλία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το POD2 από μόνο του βγάζει πολλή παραμόρφωση? ΑΡκετή για ας πούμε μετάλλικα? Αν δηλαδή το συνδέσω στο return του FX loop και το χρησιμοποιήσω σαν προενίσχυση θα έχω οσο gain θέλω?

 

To pod θα κανεις μια χαρα την δουλεια σου

Ισως χρειαστεις ενα overdrive μπροστα απο τον pod αλλα το βλεπεις στην πορεια

Εγω οσο το ειχα ημουν αρκετα ευχαριστημενος

 

Απλα δεν εχει καλα fx

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου