Προς το περιεχόμενο

Ακουστε αυτο....και γνωμη σας Παρακαλω....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Tα τυμπανα ειναι γραμμενα με ez drummer,φωνη εχς περασει ειναι 2 καναλια και τα 2 με κομπρεσορα και το 2ο με reverb και λιγο chorus,επισησ στη φωνη εχω κοψει αρκετα τισ χαμηλες και εχω τονισει λιγο μεσαια...το μπασο ειναι επισης virtual boobass απο fruity loops...ανεβαζω μια καινουργια εκδοση με λιγο πιο καλλογραμμενες φωνες...

 

Επειδή μου άρεσαν ιδιαίτερα τα τύμπανά σου, θα μπορούσες να μου πεις τι ακριβώς

(EQ, compress) έχεις κάνει καθώς και ποιόν ακριβώς ez drummer χρησιμοποιείς?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε χμμμμ Θα συμφωνήσω 1000% με jmone. Ωραίο τραγούδι καλή παραγωγή, άνετα διακρίνεται σε συλλογή, αλλά όχι και punk ωρέ παίδες. Περισσότερο μου φέρνει προς αυτά τα "εμο"-τράγουδα που παίζουν σε κάτι αμερικάνικες ταινίες (φάση road trip) παρά σε punk!

 

Sayonara!!!  ;D

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιησα την Pop-Rock της Εz και believe it or not δεν πειραξα καθολου EQ... :D :o...Απλα προσπαθησα να ρυθμισω οσο καλυτερα γινεται τις εντασεις,π.χ. χαμηλωσα στο ταμπουρα αρκετα το μικροφωνο που πιανει απο κατω,τσιτωσα μποτα και ταμπουρο (απ το πανω μικροφωνο) , overhead αρκετα ανεβασμενα, και room λιγο πιο πανω απ τη μεση....τα toms επισης τσιτα...

 

Κοιτα η χλεπα αρχικα :o ::)κατεληξε κατα καποιο τροπο στο πυκνωτικο,αφου σημαδευα πανω σε αυτο( ::) )και ακουστηκε καπως.......χχχχχχχχχχ......ΜΠΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΜΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠ!!!!

Αλλα επειδη κλιπαρε αρκετα μπορω να πω την ξαναηχογραφησα σημαδευοντας τη βιβλιοθηκη αυτη τη φορα....ευτυχως δεν υπηρξαν τραυματιες........

Carpe Diem!!Memento Mori

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιησα την Pop-Rock της Εz και believe it or not δεν πειραξα καθολου EQ... :D :o...Απλα προσπαθησα να ρυθμισω οσο καλυτερα γινεται τις εντασεις,π.χ. χαμηλωσα στο ταμπουρα αρκετα το μικροφωνο που πιανει απο κατω,τσιτωσα μποτα και ταμπουρο (απ το πανω μικροφωνο) , overhead αρκετα ανεβασμενα, και room λιγο πιο πανω απ τη μεση....τα toms επισης τσιτα...

 

Κοιτα η χλεπα αρχικα :o ::)κατεληξε κατα καποιο τροπο στο πυκνωτικο,αφου σημαδευα πανω σε αυτο( ::) )και ακουστηκε καπως.......χχχχχχχχχχ......ΜΠΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΜΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠ!!!!

Αλλα επειδη κλιπαρε αρκετα μπορω να πω την ξαναηχογραφησα σημαδευοντας τη βιβλιοθηκη αυτη τη φορα....ευτυχως δεν υπηρξαν τραυματιες........

 

Το μικρόφωνό σου φαντάζομαι έχει αποκτήσει συλλεκτική αξία πλέον δηλαδή...Έχει ταυτότητα ρε παιδί μου...!

 

Φαντάζομαι ότι αν το πούλαγες θα το πούλαγες πολύ ακριβά ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα καποιο τροπο αν και ηταν fake η ροχαλα....Αλλα χαιρομαι που φαινεται τοσο ρεαλιστικη!!! 8) 8) :D :D....Δεν σκοπευω να πουλησω το μικρπφωνακι μου σε καμια περιπτωση,εχει συναισθηματικη αξια,μπορει να το φτυνω αλλα κατα βαθος το αγαπαω... :D :D ;D :-*

Carpe Diem!!Memento Mori

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου