Προς το περιεχόμενο

Ακουστε αυτο....και γνωμη σας Παρακαλω....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε ολους!!!

Θα ηθελα τη γνωμη σας μουσικα και ηχοληπτικα για ενα punk τραγουδακι που εγραψα... 8) 8) 8)

 

http://www.box.net/shared/7mgg58fio8

 

Ευχαριστω

 

Carpe Diem!!Memento Mori

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ γουστάρω! Είναι αρκετά punk (ειδικά η χλέπα στο τέλος σε συνδυασμό με τα κουδουνάκια του Άη Βασίλη στο background) Οι κιθάρες μάλλον θέλουν λίγη ξεραϊλα ακόμα. Πάνε προς το metal-όχι ότι είναι απαραίτητα κακό αυτό βέβαια... BTW ωραία φωνή, μη την αφήνεις να θαφτεί μετά την εισαγωγή.

Συνέχισε φίλε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε πολυ καλο!!

μεχρι που εψαχνα δηλαδη να δω μηπως εκανες "απατεωνια" και εβαλες κανενα ξενο κομματι για δικο σου.

Πολυ καλο.

Πρεπει καποιος να "μεριμνησει" η δουλεια του φιλου creep7 να δημοσιευθει.

(ποια ηχοληψια μου λες τωρα? αμα "λεει" το ασμα και απο γραμοφωνο να το ακουσεις παλι καλο θα'ναι)

 

Υ.Γ για την γνωμη μου διευκρινιζω : δεν ειμαι punk φανατικ (αν και στα νειατα μου ακουσα αρκετα) ροκας ειμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο σου,εχεις βαλει αρκετα πρωτοτυπα στοιχεια που το διαφοροποιει (το κομματι) απο διαφορα αλλα κλωνοποιημενα.

Εχει κοινο η Πανκ μουσικη στην ελλαδα (ολοι καποια στiγμη εχουμε ακουσει Syd,Kennedys,Exploited etc) απλα ελειπε μεχρι προσφατα αυτο που λεμε "η καλη παραγωγη" στα ελληνικα γρουπ.Δυστυχως δεν "συνοδευαν" σχεδον ποτε τις εμπνευσεις τους με μια καλη παραγωγη,ενα καλο ηχο δηλαδη κτλ και αυτο ειχε σαν αποτελεσμα να εχουν "μικρη γκαμα κοινου".

Με δουλειες σαν την δικη σου ομως ειμαι σιγουρος οτι το τοπιο μπορει να αλλαξει. ;)

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τραγούδι είναι πολύ καλό (γέλασα πολύ ;D), ο ήχος όμως θέλει πολύ δουλειά. Έχεις άλλα?

 

Επίσης "ψήνομαι" να δοκιμάσω να το μιξάρω, αν σ' ενδιαφέρει στείλε pm ;)

...we are the knights that say Ni, Ni, Ni

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά το κομμάτι γαμεί. Βάλε και μένα στους υποψήφιους για μιξη και μαστερινγκ. Τα ντραμς με τι ειναι γραμμένα;

Τωρα απο γνώμες, στίχοι γκουχου γκουχου, μουσική καλή, φωνή φοβερή και η δυναμη του ήταν η αλλαγή και όχι η εντελώς ποπ αρχή του.

Ηχοληπτικά χώσε κι αλλες ψηλές συχνότητες να φύγει η μουντάδα και να γυαλίσουν όλα, το κομματι δεν χρειάζεται ξανα μιξη, νιώθω ότι με την διαδικασία του μαστερινγκ διορθώνοντε οι όποιες ατέλειες στο συγκεκριμένο.

Καλή συνέχεια, έχεις κι άλλα κομμάτια;;;

Επίσης κάνε μας μια ανάλυση πως εγραψες την φωνή και τι εφφέ έβαλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα τυμπανα ειναι γραμμενα με ez drummer,φωνη εχς περασει ειναι 2 καναλια και τα 2 με κομπρεσορα και το 2ο με reverb και λιγο chorus,επισησ στη φωνη εχω κοψει αρκετα τισ χαμηλες και εχω τονισει λιγο μεσαια...το μπασο ειναι επισης virtual boobass απο fruity loops...ανεβαζω μια καινουργια εκδοση με λιγο πιο καλλογραμμενες φωνες...

Carpe Diem!!Memento Mori

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry για αυτό που ακολουθεί αλλά δεν άντεξα  :o

 

είναι punk αυτό? πες ότι είναι nirvana

αχ καημένο punk κατάντησες κατσαpunk

ο μπιαφρα ο καημένος έτσι παίζει?

 

ξέρω τώρα θα τα ακούσω αλλά δεν άντεξα ρε παιδιά

δηλαδή περίμενα να ακούσω κάτι σε φάση αδιέξοδο

και μου βγήκε smells like teen spirit

 

 

πάντως είναι καλό για το είδος του ομολογουμένως  ;)

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου