Προς το περιεχόμενο

Bασικές αρχές σύνδεσης MIDI & Audio


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Sorry παιδιά που δεν είναι τόσο καθαρές γιατί είναι σκαναρισμένες από φωτοτυπίες τότε που είχα σπουδάσει μουσική τεχνολογία με καθηγητή τον Αντώνη Πλέσσα.Θα προσπαθήσω όμως να τις φτιάξω με δικά μου σχέδια όποτε βρω χρόνο και μάλιστα με τα σημερινά δεδομένα μαζί με τις ορολογίες τους, όπως τι είναι midi, system exclusive κ.τ.λ. καθώς και απλές εφαρμογές συνδέσεων audio μαζί με το τι κάνει το κάθε μικρόφωνο και ποιά είναι η χρήση τους(πυκνωτικά,δυναμικά)καθώς και τι κάνει ένας compressor ή ένα  mic preamp κ.τ.λ.Ευχαριστώ. :)

Dance music will never die!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

ruffneck, δεν θα μπω στη διαδικασία κρίσης της χρησιμότητας των εικόνων. Η ερώτησή μου σχετιζόταν με το ενδεχόμενο ο δημιουργός των σχεδίων να μην επιθυμεί τη δημοσιοποίησή τους. Π.χ. να επιθυμεί οι σημειώσεις του να μοιράζονται μόνο στους φοιτητές του και όχι στο δίκτυο. Αν θεωρείς ότι υπάρχει θέμα, ίσως είναι σκόπιμο να βγάλεις αυτές και να βάλεις αυτές που (είπες ότι) θα φτιάξεις μόνος σου. Είναι -ασφαλώς- ευπρόσδεκτες τα μάλα.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry παιδιά που δεν είναι τόσο καθαρές γιατί είναι σκαναρισμένες από φωτοτυπίες τότε που είχα σπουδάσει μουσική τεχνολογία με καθηγητή τον Αντώνη Πλέσσα.

 

Οι φωτογραφίες θα αφαιρεθούν καθώς δεν υπάρχει άδεια δημοσιοποίησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry παιδιά που δεν είναι τόσο καθαρές γιατί είναι σκαναρισμένες από φωτοτυπίες τότε που είχα σπουδάσει μουσική τεχνολογία με καθηγητή τον Αντώνη Πλέσσα.

 

Οι φωτογραφίες θα αφαιρεθούν καθώς δεν υπάρχει άδεια δημοσιοποίησης.

 

Αny way θα στείλω τα δικά μου όταν βρω το χρόνο να τα ετοιμάσω.Ήταν λάθος μου που ξέχασα να σας ενημερώσω απλώς οι συνδεσμολογίες είναι στάνταρ σε οποιοδήποτε σχέδιο και αν γίνουν είτε αυτό είναι κάποιου άλλου  είτε είναι δικό μου διαφορά δεν θα υπάρξει.

Dance music will never die!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry παιδιά που δεν είναι τόσο καθαρές γιατί είναι σκαναρισμένες από φωτοτυπίες τότε που είχα σπουδάσει μουσική τεχνολογία με καθηγητή τον Αντώνη Πλέσσα.

 

Οι φωτογραφίες θα αφαιρεθούν καθώς δεν υπάρχει άδεια δημοσιοποίησης.

 

Μπορεί όμως να έχει το άλλο το οποίο έχουν τα βιβλία πολλών σχολών το οποίο λέει οτι επιτρέπεται η αναδημοσίευση, με μόνη "απαίτηση" την αναφορά της πηγής.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρα πολύ καλό θέμα και μπράβο σε αυτόν που το δημιούργησε!

 

Αλλα γιατι το χαλάσατε το τόπικ? κριμα γιατι θα μπορούσα κ εγω και οποισδήποτε να μάθουμε πάρα πολλα

 

anyway

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry παιδιά που δεν είναι τόσο καθαρές γιατί είναι σκαναρισμένες από φωτοτυπίες τότε που είχα σπουδάσει μουσική τεχνολογία με καθηγητή τον Αντώνη Πλέσσα.

 

Οι φωτογραφίες θα αφαιρεθούν καθώς δεν υπάρχει άδεια δημοσιοποίησης.

 

 

Είστε υπερβολικοί... Δηλαδή άμα τα αντιγράψει και βάλει το όνομά του από κάτω τότε θα' ναι όλα εντάξει;

 

Η γνώση πρέπει να είναι ανοιχτή, ελεύθερη, και μπράβο στον φίλο για την επιλογή του να την μοιραστεί με όποιον ενδιαφέρεται.

 

Προσωπικά, ο κύριως λόγος που συνδέομαι εδώ μέσα έχει αυτό το ζητούμενο. Να μάθω. Να πληροφορηθώ. Τα πρώτα που εκτύπωσα και διάβασα ήταν τα άρθρα περί ηχοληψίας, επιλογής κάρτας ήχου κ.α..

 

Κατά την ταπεινή μου γνώμη πρέπει να προβάλλονται τέτοιες πρωτοβουλίες και όχι να κόβονται.

 

Με το συμπάθειο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου