Προς το περιεχόμενο

Waldorf Blofeld


kilon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχοντας δοκιμάσει το synth θα πω πως όποιος λέει αρνητικά πράγματα γι αυτό (οσον αφορά τον ηχο και μόνο) και μάλιστα χωρίς να το έχει δοκιμάσει,κινδυνεύει να εκτεθεί ανεπανόρθωτα ,αφου το synth απλά σκοτώνει.

 

παρόλο που προσωπικα πιστεύω πως έχει καλύτερο ήχο απο το ti ,δε παυει να είναι αδικη η συγκριση με ένα synth των 1700 ευρώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 251
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

k

για ηρεμα λιγο ολοι σας. ακομα δεν το ακουσατε και βγαζετε συμπερασματα? και πως ξερεις οτι δεν τιναζει speakers το συγκεκριμενο?? το δοκιμασες στα μονιτορς σου? δεν εχω ακουσει απο κανενα video του youtube ηχο απο καποιο synth και να ξετρελαθω. ακομα και τα moogs τζουφια ακουγονται. τα τελευταια vids που ποσταρε ο kilon με αφησανε με μια αισιοδοξια για το blofeld, αλλα και παλι αν δεν το δοκιμασω ΕΓΩ Ο ΙΔΙΟΣ, δεν θα πω κατι αρνητικο/θετικο. ολοι να το θαψετε, αλλα τι να πεις? ετσι μαθατε να μιλατε. και αφου με τα 'σπασμενα' synths κανετε τη δουλεια σας, τοτε τι σας καιει το blofeld? αφου με το τζαμπα γινεται η δουλεια σας. Αφηστε τον κοσμο που πληρωνει να κρινει για αυτα που αγοραζει.

Καλα ρε συ μας δουλευεις ο ιδιος ο kilon μας ειπε πολλες φορες οτι οι ηχοι του Blofeld ειναι μαπα εν ολιγης.Το Blofeld με καιει πολυ απλα γιατι ηθελα να το αγορασω οποτε οπως καταλαβαινεις δεν ειχα καμια προθεση απο την αρχη να το θαψω.Και αν καταλαβες καλα στο ποστ μου μιλησα για εμενα προσωπικα.Εσενα το blofeld μπορει να σου κανει και να σου περισευει,εμενα ομως για το ειδος της μουσικης που το θελω και που χρειαζομαι γρηγορα αποτελεσματα και οχι πολυ ψαξιμο δεν μου κανει.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά δε μπορώ να σας καταλάβω μερικούς ???

Γιατί προσπαθείτε να συγκρίνετε ανόμοια πράγματα,αν πιστεύετε ότι είναι καλύτερα τα soft synths πάρτε laptop+sound card+sequencer+soft synth και βγείτε έξω και παίξτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αφου με τα 'σπασμενα' synths κανετε τη δουλεια σας, τοτε τι σας καιει το blofeld? αφου με το τζαμπα γινεται η δουλεια σας. Αφηστε τον κοσμο που πληρωνει να κρινει για αυτα που αγοραζει.

 

Κριμα ρε παιδια που τοσα χρονια τα χωνω σε συνθια,γιατι να μην υπαρχουν και σπασμενα hardware synths να εχω καμια σαρανταρια....

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά δε μπορώ να σας καταλάβω μερικούς ???

Γιατί προσπαθείτε να συγκρίνετε ανόμοια πράγματα,αν πιστεύετε ότι είναι καλύτερα τα soft synths πάρτε laptop+sound card+sequencer+soft synth και βγείτε έξω και παίξτε.

Καλα εσυ αυτο καταλαβες τοση ωρα ???οτι κανουμε συγκριση soft synths εναντιον Blofeld ???ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

k

για ηρεμα λιγο ολοι σας. ακομα δεν το ακουσατε και βγαζετε συμπερασματα? και πως ξερεις οτι δεν τιναζει speakers το συγκεκριμενο?? το δοκιμασες στα μονιτορς σου? δεν εχω ακουσει απο κανενα video του youtube ηχο απο καποιο synth και να ξετρελαθω. ακομα και τα moogs τζουφια ακουγονται. τα τελευταια vids που ποσταρε ο kilon με αφησανε με μια αισιοδοξια για το blofeld, αλλα και παλι αν δεν το δοκιμασω ΕΓΩ Ο ΙΔΙΟΣ, δεν θα πω κατι αρνητικο/θετικο. ολοι να το θαψετε, αλλα τι να πεις? ετσι μαθατε να μιλατε. και αφου με τα 'σπασμενα' synths κανετε τη δουλεια σας, τοτε τι σας καιει το blofeld? αφου με το τζαμπα γινεται η δουλεια σας. Αφηστε τον κοσμο που πληρωνει να κρινει για αυτα που αγοραζει.

Καλα ρε συ μας δουλευεις ο ιδιος ο kilon μας ειπε πολλες φορες οτι οι ηχοι του Blofeld ειναι μαπα εν ολιγης.Το Blofeld με καιει πολυ απλα γιατι ηθελα να το αγορασω οποτε οπως καταλαβαινεις δεν ειχα καμια προθεση απο την αρχη να το θαψω.Και αν καταλαβες καλα στο ποστ μου μιλησα για εμενα προσωπικα.Εσενα το blofeld μπορει να σου κανει και να σου περισευει,εμενα ομως για το ειδος της μουσικης που το θελω και που χρειαζομαι γρηγορα αποτελεσματα και οχι πολυ ψαξιμο δεν μου κανει.

 

ενα synth το αγοραζεις για να το εξερευνησεις, οχι για να παιζεις με τα presets του. αν περιμενεις με τα ετοιματζιδικα να κανεις τη διαφορα στη μουσικη βιομηχανια, ζητω που καηκαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά δε μπορώ να σας καταλάβω μερικούς ???

Γιατί προσπαθείτε να συγκρίνετε ανόμοια πράγματα,αν πιστεύετε ότι είναι καλύτερα τα soft synths πάρτε laptop+sound card+sequencer+soft synth και βγείτε έξω και παίξτε.

Καλα εσυ αυτο καταλαβες τοση ωρα ???οτι κανουμε συγκριση soft synths εναντιον Blofeld ???ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ

Εγώ κατάλαβα ότι συγκρίνετε τους ήοχυς τους.τέλως πάντων δημοκρατία έχουμε ο καθένας ότι θέλει πιστεύει.Εγώ πάτνως θα το πάρω όταν μπορέσω μιας και είναι φθηνό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε kosmasepsilon, τελικά το πρόβλημά σου είναι ότι παίζουμε με τα presets ή ότι παίζουμε με σπασμένα VST;

Μου φαίνεται ότι βρίσκεσαι σε μια ελαφρά σύγχυση man... 8)

 

EDIT: Φίλε Εδεσσαίε, αυτό ακριβώς γίνεται. Συγκρίνουμε ΤΟΝ ΗΧΟ, όχι το ίδιο το synth!!! Τι απλούστερο τούτου;

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προβλημα μου ειναι οι λαθος νοοτροπια μερικων εδω μεσα (κι εκει εξω). και τα σπασμενα μου τη σπανε και τα κομματια που ακουω και ειναι full στα presets. ισως ειμαι λιγο μυγιαγγιχτος, αλλα ετσι ειμαι. και βλεπεις οτι περιμενα 19 σελιδες να μιλησω. αλλα αγανακτησα! το blofeld εχει τοσες δυνατοτητες, μην περιμενεις με 5 μερες δουλεια να σου κανει θαυματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν περιμενεις με τα ετοιματζιδικα να κανεις τη διαφορα στη μουσικη βιομηχανια, ζητω που καηκαμε.

Φιλε kosmasepsilon αλλιως χρησιμοποιει και αλλες προτεραιοτητες εχει απο ενα synth ενας παραγωγος dance μουσικης και αλλες καποιος που φτιαχνει πειραματικη μουσικη ας πουμε.Τελος παντων επειδη διαβασα ενα ποστ απο τον  johnnyk  οτι εχει καλυτερο ηχο και απο το virus ti και κουφαθηκα θα παω να το ακουσω κι εγω ο ιδιος για να τελειωνει η υποθεση.Μακαρι να ειναι ετσι,αμεσως θα το παρω.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου