Προς το περιεχόμενο

Kurzweil PC3Χ videos


Προτεινόμενες αναρτήσεις

;DΩραίο το demo , αλλά θα ήθελα τη γνώμη σου (μιας και είσαι από τους λίγους τυχερούς προς το παρών, που το έχει στα χέρια του )για το όργανο. Τι σου αρέσει και τι όχι. Βέβαια η άποψη σου θα είναι πάντα υποκειμενική, αλλά πολύτιμη για τους μελλοντικούς ιδιοκτήτες του.

Ευχαριστώ, Θανάσης . 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το όργανο αυτή τη στιγμή έχει περίπου 680 programs (presets) στα οποία συμπεριλαμβάνονται ήχοι τόσο από τη σειρά K όσο και από την PC. Έχουν προστεθεί αρκετά πιάνα, κιθάρες, ορχηστρικοί ήχοι αλλά και ηλεκτρονικοί καθώς μέσα στο PC3 έχουμε το engine του VA-1. Με μελλοντικές αναβαθμίσεις (και πιστέψτε με, όταν λέω μελλοντικές, η επόμενη μπορεί να δοθεί μέσα σε αυτή την εβδομάδα) οι ήχοι θα φτάσουν σε αριθμό τους 850-900. H γνώμη μου? Όλο αυτό το χαρμάνι από καλοσχεδιασμένους και πραγματικά χρήσιμους ήχους με έχει ξετρελάνει. Είναι στιβαρό και ακούγεται άψογα (αν μου ζητούσε κάποιος να το περιγράψω με δύο απλές κουβέντες). Το μόνο πράγμα που δεν με ενθουσίασε όταν κάθισα μπροστά του για πρώτη φορά είναι το κλαβιέ. Δυσκολόπαιχτο στην αρχή και με μυστήρια αίσθηση αλλά χρειάστηκε μόνο μια εβομάδα για να το συνηθίσω. Πλέον δεν υπάρχει κάτι που να με χαλάει στο συγκεκριμένο όργανο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα και εγώ και ειλικρινά δεν μπορούσα να φύγω από το μαγαζί....κόλλημα...φοβερό κλαβιέ,ήχοι κτλ...πήγα να ελέγξω το m3 για πολλοστή φορά και δεν μπορούσα να ξεκολλήσω σε σημείο που σκεφτόμουν να αλλάξω γνώμη για την αγορά μου αν και γι'αυτό που ζητάω δεν μου κάνει απόλυτα...

Μήπως να πάρω και τα 2????? ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

''Kurzweil did it again...''. Πάρε και 16 ανεξάρτητους arpeggiators... Έτσι για να μην ξεμείνεις ρε αδερφέ..

 

 

Μονο 16....ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ..... 

Και που να βγει το Κ3000......θα ριξουμε πολυ γελιο.....

 

16 arpeggiators έχει και το Andromeda αλλά ποτέ δεν τα χρειάστηκα μέχρι τώρα. Με 16 arpeggiators, τύφλα να έχουν οι Tangerine Dream!  :D

 

 

 

16 arpeggios εχει και το waldorf blofeld μου. Μόνο καινοτομία δεν είναι. Πάντος πρέπει να συφωνήσω οτι το PC3X πέρα ότι είναι φοβερή προσφορά με την δωρεάν VA έχει και φανταστικούς ήχους. 

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το όργανο αυτή τη στιγμή έχει περίπου 680 programs (presets) στα οποία συμπεριλαμβάνονται ήχοι τόσο από τη σειρά K όσο και από την PC. Έχουν προστεθεί αρκετά πιάνα, κιθάρες, ορχηστρικοί ήχοι αλλά και ηλεκτρονικοί καθώς μέσα στο PC3 έχουμε το engine του VA-1. Με μελλοντικές αναβαθμίσεις (και πιστέψτε με, όταν λέω μελλοντικές, η επόμενη μπορεί να δοθεί μέσα σε αυτή την εβδομάδα) οι ήχοι θα φτάσουν σε αριθμό τους 850-900. H γνώμη μου? Όλο αυτό το χαρμάνι από καλοσχεδιασμένους και πραγματικά χρήσιμους ήχους με έχει ξετρελάνει. Είναι στιβαρό και ακούγεται άψογα (αν μου ζητούσε κάποιος να το περιγράψω με δύο απλές κουβέντες). Το μόνο πράγμα που δεν με ενθουσίασε όταν κάθισα μπροστά του για πρώτη φορά είναι το κλαβιέ. Δυσκολόπαιχτο στην αρχή και με μυστήρια αίσθηση αλλά χρειάστηκε μόνο μια εβομάδα για να το συνηθίσω. Πλέον δεν υπάρχει κάτι που να με χαλάει στο συγκεκριμένο όργανο.

Γεια σας παίδες

Ακριβώς όπως το περίμενα δηλαδή. Ευχαριστώ φίλε jimss για τη γνώμη σου. Δεν μένει παρά να το παραγγείλω. Α, και κάτι άλλο. Έχει βγει και η version 76 keys,η οποία θα είναι διαθέσιμη στο USA από Ιούνιο, δηλαδή σε μας καλά Χριστούγεννα!!!

Φαντάζομαι το Κ3000.......

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

''Kurzweil did it again...''. Πάρε και 16 ανεξάρτητους arpeggiators... Έτσι για να μην ξεμείνεις ρε αδερφέ..

 

Μονο 16....ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ..... 

Και που να βγει το Κ3000......θα ριξουμε πολυ γελιο.....

16 arpeggiators έχει και το Andromeda αλλά ποτέ δεν τα χρειάστηκα μέχρι τώρα. Με 16 arpeggiators, τύφλα να έχουν οι Tangerine Dream!  :D

16 arpeggios εχει και το waldorf blofeld μου. Μόνο καινοτομία δεν είναι.

 

Όχι, τα παιδιά λένε για 16 ανεξάρτητους arpeggiators, μεθερμηνευόμενον ότι τρέχουν ταυτόχρονα και ανεξάρτητα σαν... 16 timbres, όχι σαν 16 steps σε ένα timbre (το Waldorf είναι monotimbral ή όχι; πάλι τα μπερδεύω, στα specs γράφει 16 part multi timbral  - edit: αγνοήστε το, ξαναπάω στο ανάλογο θρεντ μιας και λύσω το μπέρδεμά μου).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όχι, τα παιδιά λένε για 16 ανεξάρτητους arpeggiators, μεθερμηνευόμενον ότι τρέχουν ταυτόχρονα και ανεξάρτητα σαν... 16 timbres, όχι σαν 16 steps σε ένα timbre (το Waldorf είναι monotimbral ή όχι; πάλι τα μπερδεύω, στα specs γράφει 16 part multi timbral  - edit: αγνοήστε το, ξαναπάω στο ανάλογο θρεντ μιας και λύσω το μπέρδεμά μου).

 

Mα εγώ δεν είπα για steps . Μην μπερδεύεσαι στο blofeld κάθε part είναι ανεξάρτητο με δικο του arpeggiator , οπότε ναι στο μπλο o κάθε arpeggiator είναι ανεξάρτητος. Και ναι το μπλο είναι 16 multi titmbral. 

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου