Προς το περιεχόμενο

Kurzweil PC3Χ videos


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιλάμε για synth με μοναδική έλλειψη τη δυνατότητα sampling. Είναι το πρώτο μοντέλο της σειράς PC

το οποίο περιέχει την τεχνολογία VAST της σειράς K, με κάποιες αρκετά σημαντικές προσθήκες

 

Αξιος !!!! Παρα πολυ καλος !!!

 

 

Κατά τα μέσα Μαρτίου μας έρχεται...Underground μάζεψες λεφτά?

 

Εγω μαζευω λεφτα για το Κ3000.... ;D.Παντως εαν παρω το pc3 θα παρω το 76αρι με τα semiweight πληκτρα.Τερμα τα βαρυκεντρισμενα για μενα.....

 

Ωστε αυτό είναι το περίφημο PC3 . Δεν είναι κακό. H τιμή φαίνεται λογική για τις δυνατότητες αυτού του τέρατος. Αντωνάκη όταν είναι να πας να το ακούσεις φωναξέ με. Που ξέρεις , μπορει να είναι το επόμενο μου συνθ

 

Ισως και να το δεις σπιτι καποια στιγμη ετσι ωστε να το τεσταρεις οσες ωρες θελεις.... ;)

 

Παντως πρεπει να σας πω ενα κοινο μυστικο.Η τιμη του καποια στιγμη θα ανεβει λιγο γιατι το VA1 synth που περιεχεται μεσα στο OS του μηχανηματος δινεται δωρεαν για κaποιον καιρο.Οσοι το αγορασουν μετεπειτα μαλλον πρεπει να προσθεσουν καποια επιπλεον χρηματα στο κοστος.

Παντως η τι τιμη του στην Ελλαδα θα ειναι πολυ καλυτερη απο πχ Thomman.

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλά κάνεις και μαζεύεις λεφτά για το k3000 γιατί απ'ότι βλέπω το pc3 θα τα πάει αρκετά καλά στις πωλήσεις, οπότε η αγαπητή μας Kurzweil θα γεμίσει τον κουμπαρά της και θα είναι πλέον σε θέση να μας δώσει το επόμενο Κ. Θα αρχίσω και εγώ να μαζεύω λεφτά για το Κ3000....αφού όμως πρώτα αποκτήσω το pc3, χε χε... Εξάλλου πούλησα το αγαπημένο μου v-synth για να κάνω αυτή την αγορά.

Ας είναι καλά η Hyundai..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που μου αρέσει στο PC3X είναι το upgrade του VA-1 βασικά.

 

Και οχι μονο.....

 

Καλά κάνεις και μαζεύεις λεφτά για το k3000 γιατί απ'ότι βλέπω το pc3 θα τα πάει αρκετά καλά στις πωλήσεις, οπότε η αγαπητή μας Kurzweil θα γεμίσει τον κουμπαρά της και θα είναι πλέον σε θέση να μας δώσει το επόμενο Κ. Θα αρχίσω και εγώ να μαζεύω λεφτά για το Κ3000....αφού όμως πρώτα αποκτήσω το pc3, χε χε... Εξάλλου πούλησα το αγαπημένο μου v-synth για να κάνω αυτή την αγορά.

Ας είναι καλά η Hyundai..

 

Eχεις απολυτο δικιο περι pc3 και Huyndai.

Και εγω πουλησα ολα τα οργανα μου(για λογους εξοικονομησεις χρηματων,βλεπε μελοντικες kurzweil αγορες, αλλα και τενοντιτιδας,βλεπε Kawai MP8) μου εμεινε μονο το Κ2661) και προσφατα αγορασα το PC2r. Θελω να παρω το PC3(ενοειται οτι θα παρω σιγουρα το K3000) αλλα σκεφτομαι πολυ την τυχη του Κ2661 μου το οποιο δεν θελω επουδενι να πουλησω.

Σαν πολλα kurzweil δεν μαζευονται..... :D

Παντως εαν το ακουσω και μαμει οπως λεει και ο φιλτατος Dave Weiser,δεν νομιζω να αντισταθω να μην παρω το PC3(76 keys).....

Α παιζει το το rack το οποιο θα βγει λιγο αργοτερα......

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν με το καλό έρθει το μηχάνημα στα χέρια μου θα σας ενημερώσω για τον ηχητικό του χαρακτήρα σε σχέση με τη σειρά Κ και τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά του. Ίσως ετοιμάσω και κάποια demos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχεις παραγγειλει ηδη ρε θηριο ; Θα το παραλαβεις δηλαδη με το που θα ειναι διαθεσιμο ;

Αντε,περιμενω πληρη αναφορα..... :D

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω ήδη παραγγείλει αλλά δεν ξέρω πόσο θα χρειαστεί να περιμένω γιατί το τοπίο ακόμα είναι θολό. Ρε συ βρήκες πουθενά το demo που έκανε ο Clif Marsiglio?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας  συνάδελφοι. ;D

Παρακολουθώ την συζήτηση, και θέλω να κάνω την εξής ερώτηση.

Ξέρει κανείς εάν το PC3X  έρχεται  ΄΄γυμνό΄΄  η έχει μέσα κάποιες κάρτες(επεκτάσεις) .Η Kurzweil στη σελίδα της αναφέρει ότι η επέκταση VA είναι μόνο για USA και είναι (ήταν) μόνο μέχρι 15 Φεβρουαρίου. Και κάτι  ακόμα, θα βγει και σε 76 πλήκτρα ?

Χαιρετώ, Θανάσης.  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το VA-1 δεν είναι επέκταση. Θα συμπεριλαμβάνεται σε όλα τα PC3x. Επιπλέον το μηχάνημα θα έχει 2 κενά slots καθώς μελλοντικά θα κυκλοφορήσουν κάποιες κάρτες επέκτασης. Η προσφορά που διάβασες και η οποία λήγει στις 15 Μαρτίου είναι ουσιαστικά μια έκπτωση της τάξης των 400 euro για όσους το παραγγείλουν πριν κυκλοφορήσει. Λίγο αργότερα απο την κυκλοφορία του PC3X θα κυκλοφορήσει το PC3 το οποίο θα έχει 76 πλήκτρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διόρθωση. Η προσφορά έληξε στις 15 Φεβρουαρίου όπως αναγραφόταν και στο site της Kurzweil. Ωστόσο σε κάποια ευρωπαικά καταστήματα παραμένει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου