Προς το περιεχόμενο

Η γενιά των 1000 ευρώ


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια ερωτηση μονο προς τους μεγαλους.

Ειμαι 18 χρονων και περσι εδωσα ανεπιτυχως πανελληνιες.πειτε μου ενα επιχειρημα για να μεινω στην "πατριδα" μου και να προσφερω σε αφτην το εργο μου ενω στην ιταλια πχ(κ υποθετω και στις υπολοιπες 13 ΕΥΡΩΠΑΙΚΕΣ χωρες) αν πιασω δουλεια ως τηλεφωνητης θα παιρνω 1300 στην χειροτερη των περιπτωσεων;;

Αλλα οχι πρεπει να μεινω στην "πατριδα" μου να χασω εναν χρονο (που ετσι κ αλλιως χαθηκε πλεον) προσπαθωντας να μπω σε "πανεπιστημιο" μεσω πανελληνιων.Και μετα αν περασω επαρχια να πληρωνει ο μπαμπας κ η μαμα 900-1000 στο νερο το μηνα [πανω κατω οσα χρειαζονται και στο εξωτερικο χωρις βεβαια να υπολογιζονται αεροπορικα εισητιρια(ε, πρεπει να βλεπουμε και την μαμα που κ που)] και αφου μπω και τελειωσω καποτε το πανεπιστημιο σε τουλαχιστον 4 χρονια [(900*12)*4=43200] να πρεπει να με ταιζουν αλλο ενα χρονο για τον στρατο.Δηλαδη ηδη στην καλυτερη εχω φτασει στα 26 μεχρι να μπορω να "ειμαι" "ανεξαρτητος".

Και σας ρωταω κυριοι:ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΕΓΩ (ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΘΕ ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ) ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΠΛΗΡΩΝΩ ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΔΕΡΝΕΙ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ "ΕΣΑΣ" ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 60 ΧΡΟΝΙΑ?ΓΙΑΤΙ ΔΗΛΑΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΣΩ ΕΓΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΩ "ΠΑΚΙΣΤΑΝΟΣ" ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΧΩΡΑ;;;;;;;;;

ΥΓ:δεν το λεω υποτιμητικα το "πακιστανος".

ΥΓ1:δεν περιμενω απαντηση απο εσας.εδω δεν μου την εχουν δωσει οι γονεις μου.απλως αν υπαρχει καποιος λογος που δεν εχω σκεφτει πειτε τον μου σας παρακαλω.

may the force be with us

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μια ερωτηση μονο προς τους μεγαλους.

Ειμαι 18 χρονων και περσι εδωσα ανεπιτυχως πανελληνιες.πειτε μου ενα επιχειρημα για να μεινω στην "πατριδα" μου και να προσφερω σε αφτην το εργο μου ενω στην ιταλια πχ(κ υποθετω και στις υπολοιπες 13 ΕΥΡΩΠΑΙΚΕΣ χωρες) αν πιασω δουλεια ως τηλεφωνητης θα παιρνω 1300 στην χειροτερη των περιπτωσεων;;

Αλλα οχι πρεπει να μεινω στην "πατριδα" μου να χασω εναν χρονο (που ετσι κ αλλιως χαθηκε πλεον) προσπαθωντας να μπω σε "πανεπιστημιο" μεσω πανελληνιων.Και μετα αν περασω επαρχια να πληρωνει ο μπαμπας κ η μαμα 900-1000 στο νερο το μηνα [πανω κατω οσα χρειαζονται και στο εξωτερικο χωρις βεβαια να υπολογιζονται αεροπορικα εισητιρια(ε, πρεπει να βλεπουμε και την μαμα που κ που)] και αφου μπω και τελειωσω καποτε το πανεπιστημιο σε τουλαχιστον 4 χρονια [(900*12)*4=43200] να πρεπει να με ταιζουν αλλο ενα χρονο για τον στρατο.Δηλαδη ηδη στην καλυτερη εχω φτασει στα 26 μεχρι να μπορω να "ειμαι" "ανεξαρτητος".

Και σας ρωταω κυριοι:ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΕΓΩ (ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΘΕ ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ) ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΠΛΗΡΩΝΩ ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΔΕΡΝΕΙ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ "ΕΣΑΣ" ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 60 ΧΡΟΝΙΑ?ΓΙΑΤΙ ΔΗΛΑΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΣΩ ΕΓΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΩ "ΠΑΚΙΣΤΑΝΟΣ" ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΧΩΡΑ;;;;;;;;;

ΥΓ:δεν το λεω υποτιμητικα το "πακιστανος".

ΥΓ1:δεν περιμενω απαντηση απο εσας.εδω δεν μου την εχουν δωσει οι γονεις μου.απλως αν υπαρχει καποιος λογος που δεν εχω σκεφτει πειτε τον μου σας παρακαλω.

 

 

Γιατι ''πανεπιστημιο''??? Δεν θα μπεις σε καλυτερο πανεπιστημιο στην Ιταλια παντως αν δεν περασεις εδω!!! Αν θες να βγαζεις παραπανω απο χιλια ευρω κατσε διαβασε και περνα στο πολυτεχνειο!!! Το εξωτερικο ειναι η ευκολη λυση!!! Τωρα αν θες να γινεις τηλεφωνητης, που δε νομιζω, πηγαινε εξω!!!

Έσβησ' αέρας το κερί που κράτουνα στη χέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι συμφωνώ με τον κύριο από πάνω!

 

Πολύ καλός έχω γίνει τώρα τελευταία. Πρέπει να το κοιτάξω :D

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε το τηλεφωνητης ενδεικτικα το ειπα.Κ οσο για το επιπεδο του πανεπιστημιου, πιστεψε με δεν ισχυει με τιποτα αυτο που προσπαθεις να μου πεις.

 

Το εξωτερικο ειναι η ευκολη λυση!!!

Εστω οτι ειναι η ευκολη λυση γιατι να δυσκολευω την ζωη μου δηλαδη εδω;;;Το ζητουμενο δηλαδη ειναι να μπω στο πολυτεχνειο για να παιρνω +1000 ευρω;;;Αν αυτο καταλαβες τί να πω!!!!

 

may the force be with us

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε το τηλεφωνητης ενδεικτικα το ειπα.Κ οσο για το επιπεδο του πανεπιστημιου, πιστεψε με δεν ισχυει με τιποτα αυτο που προσπαθεις να μου πεις.

 

Το εξωτερικο ειναι η ευκολη λυση!!!

Εστω οτι ειναι η ευκολη λυση γιατι να δυσκολευω την ζωη μου δηλαδη εδω;;;Το ζητουμενο δηλαδη ειναι να μπω στο πολυτεχνειο για να παιρνω +1000 ευρω;;;Αν αυτο καταλαβες τί να πω!!!!

 

 

Χαχαχα!!! Ελα αγορι μου μια βολτα απ το Μετσοβιο κι αν δεν σ αρεσει μην μπεις!!!

Αυτο που με τσαντιζει ειναι οτι πολλοι κανουν την αναγκη επιλογη!!! Δεν ειναι προσωπικο μαζι σου και δεν εχουμε μεγαλη διαφορα ηλικιας ενα χρονο μεγαλυτερος σου ειμαι!!!

Τι θες να γινεις??? Πες μας να σου πουμε κι εμεις τη γνωμη μας!!!

Έσβησ' αέρας το κερί που κράτουνα στη χέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα παίρνεις μόνο 1000. Με τον καιρό έρχονται όλα. Δε θα γίνεις διευθυντής με τη μία. Εκτός αν νομίζεις ότι και στο εξωτερικό σε περιμένουν χρυσές πολυθρόνες, οπότε απλά ξύπνα από το όνειρό σου. Να είναι λίγο καλύτερα ίσως, όχι όμως και τόσο πια...

 

Εκτός και αν μπεις πολυτεχνείο και μετά φύγεις έξω για δουλειά. Και αυτό γίνεται!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια γιατι σκεφτεστε τοσο "μιζερα" (χωρις να θελω να θιξω καποιον)....Δεν ειναι και μεγαλη φιλοσοφια το γεγονος ότι η δουλειά δεν υπαρχει μονο και μονο για τα χρήματα....

 

π.χ Ενας δικηγόρος ή ενας εφορείακος παίρνουν πολύ καλά λεφτά....εγω με την καμία δεν θελω να γινω ενα απο τα 2...Πιστεύετε ότι αν τελικά γινω θα ειμαι ευτυχισμένος..?

 

Μην ξεχνατε οτι ενα τεραστιο μερος το παιρνατε (και σε λιγα χρονια θα το περνάω και εγώ) στην εργασία σας....

 

Τεσπα...Ξεφευγουμε λίγο....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια με παρεξηγησατε.Εγω ουτε για χρυσες πολυθρονες μιλησα ουτε απαξιωσα κανενα πολυτεχνειο...Κ το τηλεφωνητης το ειπα γιατι ξερω το συγκεκριμενο.επι της ουσιας που διαφωνουμε ομως;;;οταν καποιος εχει μια ευκολη και μια δυσκολη λυση ποια ακριβως θα προτιμησει;;;Ε αν εσεις προτιματε την δυσκολη τί να πω;;;Κ δεν ειναι καθολου αναγκη που γινεται επιλογη φιλε ρουμ101 γιατι οπως λες και εσυ υπαρχει κ η "δυσκολη" (οπως την ονομαζεις υποθετω) λυση...απο εκει και περα αυτα που μου λετε δεν εχουν καμμια απολυτως σχεση με αυτα που λεω εγω(τουλαχιστον το φτωχο μου το μυαλο σε αυτο το συμπερασμα με οδηγει)

may the force be with us

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια γιατι σκεφτεστε τοσο "μιζερα" (χωρις να θελω να θιξω καποιον)....Δεν ειναι και μεγαλη φιλοσοφια το γεγονος ότι η δουλειά δεν υπαρχει μονο και μονο για τα χρήματα....

 

π.χ Ενας δικηγόρος ή ενας εφορείακος παίρνουν πολύ καλά λεφτά....εγω με την καμία δεν θελω να γινω ενα απο τα 2...Πιστεύετε ότι αν τελικά γινω θα ειμαι ευτυχισμένος..?

 

Μην ξεχνατε οτι ενα τεραστιο μερος το παιρνατε (και σε λιγα χρονια θα το περνάω και εγώ) στην εργασία σας....

 

Τεσπα...Ξεφευγουμε λίγο....

Συμφωνω απολυτα μαζι σου φιλε μου αλλα οταν καποιος "αγοραζει" την εργασια σου για 1000 χρηματικες μοναδες και καποιος αλλος για 2000 ποιος θα πεις οτι σε κοροιδευει κ σε ποιον θα την πουλησεις την εργασια σου τελικα;;;(τυχαια νουμερα για να μην μπλεξουμε παλι με τηλεφωνητες)

may the force be with us

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια με παρεξηγησατε.Εγω ουτε για χρυσες πολυθρονες μιλησα ουτε απαξιωσα κανενα πολυτεχνειο...Κ το τηλεφωνητης το ειπα γιατι ξερω το συγκεκριμενο.επι της ουσιας που διαφωνουμε ομως;;;οταν καποιος εχει μια ευκολη και μια δυσκολη λυση ποια ακριβως θα προτιμησει;;;Ε αν εσεις προτιματε την δυσκολη τί να πω;;;Κ δεν ειναι καθολου αναγκη που γινεται επιλογη φιλε ρουμ101 γιατι οπως λες και εσυ υπαρχει κ η "δυσκολη" (οπως την ονομαζεις υποθετω) λυση...απο εκει και περα αυτα που μου λετε δεν εχουν καμμια απολυτως σχεση με αυτα που λεω εγω(τουλαχιστον το φτωχο μου το μυαλο σε αυτο το συμπερασμα με οδηγει)

 

Σημασια εχει τι θες να γίνεις??? Και οπως λεει και ο NemOOO οχι πόσα θα βγαζεις!!! Να το χαιρεσαι!!! Εγω θέλω να γίνω design artist!!! Για να γινω πρεπει πρωτα να τελειωσω το πολυτεχνειο στη σχολη ηλεκτρολόγων και μετα την Αρχιτεκτονικη!!! Επειτα να κανω μεταπτυχιακο στο design και μετα να βγω να δουλεψω!!! Θα μπορουσα να παω σε κανενα ''κουλο'' college στο Κεντ και να το κανω αυτο, αλλα δεν θα ημουν καλος στη δουλεια μου, θα ημουν χειροτερα κι απο μετριος!!! Αυτο εννοω δυσκολος δρομος!!! Δε θα σε δεχτει ούτε το cambridge ουτε στην Φλωρεντια η Αρχιτεκτονικη ουτε το Μ.Ι.Τ. ουτε το πολυτεχνειο του Birmingham!!! Και εγω θα διαλεγα το Μ.Ι.Τ. απ το Μετσοβιο αλλα δεν ειχα την επιλογη!!! Παρολαυτα αναγνωριζω την ανωτεροτητα!!!

Τωρα αν εισαι τυχερος ρισκαρε το!!! Του Πλιατσικα του βγηκε!!!

Έσβησ' αέρας το κερί που κράτουνα στη χέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου