Προς το περιεχόμενο

fender blues junior.μπορεί?


tzelkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα σε όλους!θέλω να αγοράσω τον blues junior για να εχω βάση τον καθαρο του ηχο και να ενεργοποιηώ τα πεταλάκια.ειναι όμως 15άρης (αγνωστης τάξης) και δεν ξερω αν επαρκή ακόμη και με μικρόφωνο.κανεις με εμπειρία στον συγκεκριμένο ενισχυτή? ή με άλλον στα ίδια περίπου χρήματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

για συναυλιακους χώρους.απο  κλαμπ μέχρι και πιο μεγαλους.βγαζει τον όγκο και την απαιρητητη δυναμική?ή είναι μονο για το σπιτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα watt σε καμια περιπτωση δεν σε περιοριζουν... Ειτε με μικροφωνο σε μεγαλους χωρους ειτε σκετος σε μικρα μαγαζακια ειναι μια χαρα. Αμα σ'αρεσει ο συγκεκριμενος ενισχυτης οπως ακουγεται μην σε απασχολει τιποτε αλλο. Κι εγω εχω τον deluxe reverb που ειναι 22  watt και μου ειναι υπεραρκετος. Δεν το εχω ανοιξει πάνω από το 5 σε live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε μικρόφωνο παίρνεις ακόμη και... ψίθυρο. Ή, για να γίνω πιο κατανοητός, και ενισχυτές πολύ μικρότερων βατ από αυτόν. Η τάξη του είναι Α/Β αλλά αυτό δεν σημαίνει σε καμία περίπτωση ότι είναι ασθενικός (αν και κατά κανόνα τα ίδια βατ σε Class A θα σήμαιναν μεγαλύτερη αντιληπτή ένταση). Είναι υπέροχος για πεταλάκια, και το προσόν του είναι ότι κουβαλιέται για πλάκα παντού (που σημαίνει βεβαίως ότι ο ήχος σου είναι ΦΟΡΗΤΟΣ, μεγάλη υπόθεση αυτό, θα το διαπιστώσεις στην πορεία).

 

Και να προσθέσω επίσης κάτι που έμαθα από τον Superfunk, ότι ο Edge των U2 τον χρησιμοποιεί μαζί με τους άλλους του στα λάιβ.

 

Αν τέλος θες ακόμη περισσότερη ένταση, θα εκπλαγείς πολύ ευχάριστα αν του βάλεις ένα μεγάφωνο μεγάλης ισχύος. Εγώ σου προτείνω αυτό:

 

EVM12LBlackLabel_large.jpg

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanks για τις πληροφορίες.αν και σήμερα το απόγευμα τέσταρα τον orange tiny terror με orange 12άρα καμπινα και έπαθα απο το τι μπορεί να βγεί απο εκεί μέσα.Λίγο πιο ακριβό αλλά.. δίλημμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε ένα search sτο φόρουμ (θα το βάλω υπογραφή, δεν πάει άλλο, ο μισός μου εαυτός βρίζει τον άλλο μισό που το λέει κάθε μέρα), θα βρεις μερικά ποστς δικά μου κι άλλων για αυτόν. Δεν θα δεχτεί καθόλου καλά τα πετάλια σου και δεν έχει καθόλου καθαρά ("βρωμίζει" πολύ εύκολα λόγω σχεδιασμού). Αν όντως τον πάρεις, μην πάρεις την μικρή 1x12 της Orange αλλά μια 2x12.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον παιδια...ειπειδη σκεφτομαι και εγω να παρω ....fender blues junior...εχω καποιες αποριες..

    1) με ποιο pedal μπορω να τον συνδιασω για να εχω heavy distortion με πολυ ογκο...?

    2) και οσο για το θεμα αν επαρκει....η ενταση του....ειναι σιγουρο πως με μικροφωνο...ειναι ολα ενταξυ ακομη και σε μεγαλα stage....?

    3) με το μεγαφωνο zakk wylde...θα εχω μεγαλυτερη ενταση ...?

 

 

ευχαριστω προκαταβολικα...

Rock..Dust..Light..Star

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου