Προς το περιεχόμενο

Που μπορώ να βρώ μεγάλες βάσεις τοίχου για κιθάρες?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αμα θες κρεμαστάρια ,έχει ο ντουκας κάτι ωραια που κλειδώνουν και είναι και με βάση απο ξύλο για να φαινονται μέγκλα,10 ευρά ,τα βιδώνεις σε μια τάβλα και έχεις και κρεμάστρα για τις παντόφλες σου.

 

Δε ξέρω για χρυσοχέρη,πάντως το ΛΑΜΠΡΟΣΤΖΙΤΖΙ στο Λεξάριθμο βγάζει αποτέλεσμα "Χρυσουλα".No kidding.

 

 

LOL η μέγκλα. Είχα καιρό να το ακούσω! Τι είναι το λεξάριθμο?

 

Σκέφτηκα το αλλο. ΑΝ πάρω 2 κουρτινόξυλα απο το ικέα, και τα βάλω παράληλα σε απόσταση 4-5 πόντων? Θα την  βάζω, θα την περιστρέφω και θα κάθεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αυτό με τα κουρτινόξυλα για ασταθές το κόβω, άσε που θα πρέπει να τα ντύσεις και με κάποιο αφρώδες αλλιώς και θα γλυστράνε και θα γραντζουνάνε.

 

Ο στόλλας έχει τα quik-loc που μπορεί να μην είναι τόσο εμφανίσιμα, αλλά είναι τα καλύτερα και σταθερότερα. Μπορεί να αντέξουν βάρος αρκετά μεγαλύτερο και από το πιο βαρύ μπάσο. Τέτοια έχω και τα ξέρω.

 

Απο'κει και περα, αφού θα τα πάρεις μαζεμένα και θα φύγουν όλα τα λεφτά μαζί, θα έλεγα να περιμένεις μόλις παρουσιαστεί κατι που θα θελεις να αγοράσεις από τον θώμαν, ή να το συνδυάσεις με παραγγελία κανενός φίλου σου και να τα πάρεις απ'αυτόν που τα έχει τσάμπα.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK παίδες. Σήμερα κατεβαίνω κέντρο για κάτι δουλειές και θα περάσω μια βόλτα απο τα κιθαρομάγαζα. Αν δεν ξέρουν και αυτοί κάτι, θα βάλουμε το χεράκι στην τσέπη!

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις και τις προτάσεις σας.

 

Τι είναι αυτό odis13? Έχει κάποια επιστημονική εξήγηση? Μου θυμίζει ένα τρελό που είχε ο Θέμος και σου έλεγε για κάθε λέξη ένα αριθμό και μια ατάκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τι είναι αυτό odis13? Έχει κάποια επιστημονική εξήγηση? Μου θυμίζει ένα τρελό που είχε ο Θέμος και σου έλεγε για κάθε λέξη ένα αριθμό και μια ατάκα...

 

 

 

A θα σε γελάσω...νομίζω κάπου βάλανε το χεράκι τους οι αρχαιοι(μάλλον).

Πάντως νόημα δε βγάζει.

Εμένα έβαλε ο αδερφός μου το 863 και του βγαλε ''ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΕΤΣΙ ΠΑΝΕ ΠΕΘΑΝΕ''

 

::) ::)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και αυτή η επιλογή

 

http://www.thomann.de/gr/rockstand_gitarren_wandhalter_rs20920b.htm

 

η οποία θεωρώ ότι προσφέρει :

 

- Μεγαλύτερη ασφάλεια για το όργανο και

- Ενδιαφέρουσα οικονομική επιλογή από πλευράς "Value for Money".

 

Δεν έχω προσωπική άποψη για την ποιότητα της κατασκευής αφού δεν έχω χρησιμοποιήσει κάτι τέτοιο.

(Σίγουρα θα είναι Made in China ή κάπου κοντά...)

 

Πιστεύω όμως ότι ή βάση αυτή με μιά "ξύλινη πλάτη" βιδωμένη στον τοίχο, από μελαμίνη ή επενδεδυμένη με καπλαμά από φυσικό ξύλο + βερνίκι, με λίγη προσοχή στην κατασκευή είμαι σίγουρος ότι θα αναδείξει το όργανο που θα τοποθετηθεί εκεί !!!!

Memento Mori | Carpe Diem

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά σε όλους!

 

Μιας και μιλάτε για τις επιτοίχιες βάσεις, (ίσως είναι καιρός να πάρω και εγώ...), θα πρέπει να προσέξουμε να μην χτυπάνε και στον τοίχο όταν τις αφήνουμε.

 

Ωραία, τι υλικό θα πρέπει να βάλουμε;

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου