Προς το περιεχόμενο

Vista install in 2 minutes


kwstas79

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Για τα Vista μιλάμε.

 

Αν δε προσεξες, αυτο ειναι στην υπογραφη μου. υπαρχει και το μυνημα σχετικα με τα Vista αμα προσεξεις...

 

Α, για τα Βίστα τα έγραφες αυτά; Σόρυ, αλλά είμαι και λίγο μπουμπούνας... για συνέχισε, πες μας είναι καλά για να βλέπουμε ταινίες της σειράς Θου-Βου;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εμένα πάλι ούτε που με νοιάζει τι λέει ο Δήμου, και ο κάθε Δήμου, απλά έτυχε να συμφωνεί μαζί μου σε αυτήν την περίπτωση.

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι ούτε που με νοιάζει τι λέει ο Δήμου, και ο κάθε Δήμου, απλά έτυχε να συμφωνεί μαζί μου σε αυτήν την περίπτωση.

 

Δεν έτυχε. Πέτυχε.

 

(εσύ τα' χεις πάρει μαζί μου για το γαύρο φαίνεται, γι' αυτό δε με πιάνεις tonight).

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι αγαπητέ, καμία σχέση, και εγώ κάνω τον απίστευτο χαβαλέ με φαινόμενα τύπου Τσουκαλά. Φίλοι;

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι αγαπητέ, καμία σχέση, και εγώ κάνω τον απίστευτο χαβαλέ με φαινόμενα τύπου Τσουκαλά. Φίλοι;

 

Φίλες.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Α, για τα Βίστα τα έγραφες αυτά; Σόρυ, αλλά είμαι και λίγο μπουμπούνας... για συνέχισε, πες μας είναι καλά για να βλέπουμε ταινίες της σειράς Θου-Βου;

 

Προς τι το υφακι? Δε μπορω να καταλαβω γιατι θα επρεπε να κανω post και διπλωματα για να σου αποδειξω οτι ξερω πραματα σχετικα με τα pc......

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς τι το υφακι? Δε μπορω να καταλαβω γιατι θα επρεπε να κανω post και διπλωματα για να σου αποδειξω οτι ξερω πραματα σχετικα με τα pc......

 

Επί της ουσίας λοιπόν και χωρίς υφάκι. Τα Windows Vista είναι το καλύτερο λειτουργικό που έχει βγάλει μέχρι σήμερα η Microsoft, με ελάχιστα προβλήματα που αφορούν πολύ ειδικές εφαρμογές (δυστυχώς και ηχητικές).

 

Δέχομαι να διαβάσω και να συζητήσω οποιαδήποτε κριτική εναντίον τους αρκεί να προέρχεται από:

 

- Χειριστές μηχανημάτων της Apple

- Χειριστές μηχανημάτων που τρέχουν Unix

 

δηλαδή ανθρώπους που έχουν έμπρακτα απορρίψει τα προϊόντα και τις νοοτροπίες της Microsoft. Οι υπόλοιποι όμως, θα έπρεπε να είναι πολύ προσεκτικοί όταν ευθυγραμμίζονται με το γενικότερο πνεύμα περιφρόνησης προς την Microsoft, μία ανόητη εφηβική μόδα που καλιεργείται από ανεύθυνα περιοδικά πληροφορικής.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεκτο. Πιστεω οτι στα forum ο καθενας λεει την αποψη του, ετσι εκανα και εγω.

 

Προς γνωση σου λοιπον, απο τους τρεις υπολογιστες που εχω σπιτι, ο ενας εχει Vista μιας και αγοραστηκε προσφατα, ο αλλος εχει Xp, και ο τριτος εχει παραμεινει στα 98se. Αυτο οχι επειδη ειναι ανικανος να τρεξει κατι ποιο καινουριο-το αντιθετο μαλιστα-αλλα επειδη ειναι απο τα πιο σταθερα λειτουργικα της Microsoft, και εκει εχω τα σοβαρα πραματα μου. Τα Xp τα εχω για το απλο λογο οτι απο ενα σημειο και μετα υπηρξε προβλημα συμβατοτητας με καινουρια πραματα στα 98. Απο την εμπειρια μου λοιπον στα Vista λεω οτι ειναι-προσωπικη μου γνωμη ξανατονιζω-ΑΘΛΙΑ, καθως ειναι ανεπιτρεπτο να πρεπει να αλλαξεις μεχρι και ολοκληρο τον υπολογιστη για να δουλευουν, και τρωνε τρομερα πολλα system resourses.

 

Οσο για τα περιοδικα πληροφορικης που αναφερεις, προτιμω να ενημερονωμαι μονος μου απο δικη μου ερευνα, και οχι απο ερευνα αλλων...

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειράζει να έρθει ένα άσχημο σχόλιο από παραδοσιακό Windowsά και ερασιτέχνη Linuxά; Ναι, για μένα λέω! ;D

 

Καλά και άγια τα Vista αλλά τα δύο βασικά τους μεινονεκτήματα με έκαναν να βάλω ΚΑΙ XP στο λάπτοπ μου, το οποίο ήρθε με προεγκατεστημένα Vista Bussiness.

 

1) Πάρα πολύ σπαστικό αυτό το User Account Control. Καταλαβαίνω ότι προσθέτει πολλά σε θέματα ασφαλείας αλλά είναι σκέτο σπαστήρι (και ξέρετε τι σπάει).

 

2) Πάρα πολύ βαριά. Το λαπτοπ μου έχει επεξεργαστή Core 2 Duo 7200 και 2 Gb RAM και πάλι ζοριζότανε σε κάποια πράγματα που στα XP γινόντουσαν πιο γρήγορα στο παλιό μου desktop που είχε Athlon 3500 και 1 Gb RAM.

 

Δεν με απασχολούν οι ειδήμονες κάθε είδους, ούτε χρειάζομαι κανένας να μου πει αν αξίζουν τα Vista ή όχι. Έχω βγάλει τα συμπεράσματά μου ήδη και αισθάνομαι τυχερός γιατί μπορώ να ξεφεύγω από τις ακραίες απόψεις...

 

Υ.Γ. Φίλε DaveMurrayJr, συγγνώμη που θα στο πω αλλά μου φαίνεται ότι κάτι δεν έχεις καταλάβει καθόλου καλά. ΣΤΑΘΕΡΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΤΑ 98 ΡΕ ΦΙΛΕ;;;;; ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου