Προς το περιεχόμενο

5 νότες


harilatron

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μου αρεσε πολυ το κοματι!

ειδικα στην μεση που χαμηλωνει!

μην αλαξεις τπτ! η μουσικη πρεπει να μενει οπως την νιωθουμε την ωρα που την γραφουμε!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ Χαριλατρόνιο για την λεπτομερή απάντηση. Δεν ήταν ανάγκη γιατί όταν το αναλύουμε υπερβολικά, είναι σαν να κατακερματίζουμε την μαγεία ενός κομματιού. Αναμένουμε κι άλλα...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορουσε να πει κανεις οτι ειναι οφτοπικ,αλλα :

 

tugito η υπογραφη σου εχει προβλημα:

 

Ένα μόνο ξέρω. Οτι ένα μόνο ξέρω.
Ξερεις οτι ξερεις ενα πραγμα.Αυτο κανει 2 τα πραγματα που ξερεις:1 το πραγμα που ξερεις και αλλο 1 το οτι ξερεις οτι ξερεις αυτο το πραγμα.

 

(με 2 ουΐσκια αυτα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ένα μόνο ξέρω. Οτι ένα μόνο ξέρω.
Ξερεις οτι ξερεις ενα πραγμα.Αυτο κανει 2 τα πραγματα που ξερεις

 

Κι ένα που του'πες τώρα, όλα μαζί 3.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μοδουλάτορα , ωραίος.

Αν και πολύ...british για τα γούστα μου... μου άρεσε πολύ καλό.  :) :)

 

[κουφός mode on]

Το μόνο που θα πείραζα λίγο είναι  η τοποθέτηση των οργάνων.

Πχ, τις ακουστικές λίγο πιο μπροστά, και με 2 layers παναρισμένα δεξιά και αριστερά.

Το hi hat πιο off center.

Στα σημεία που φορτώνει:

1. η κιθάρα που παίζει το κυρίως θέμα, ελάχιστα πιο πίσω.

2. λίγο ψάξιμο με το pan για να ξεκαθαρίσουν οι κιθάρες.

[κουφός mode off]

 

 

 

Δεν μπορουσα να μην το πειραξω ;D

Ακούγεται πιο...ζωντανό, αλλά το hi hat σα να κουράζει λίγο.

 

 

 

Τσάμπα καίει η....κονσόλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά! εάν δεν ήσασταν τρελαμένοι με τους ήχους και τους μίχους, τις μίξεις και τους πρίξεις, την τεχνολογία και την πελαγία, θα σας έκραζα τρελά...

ένα πολύ ωραίο κομμάτι μουσικό, μελωδικό με τις εντάσεις του και τις ιδιαίτερες δυναμικές του είναι...

το αυτί αφού μάθει ο εγκέφαλος σας όλα όσα έχετε μάθει, ακούει διαφορετικά;;;

δεν ξέρω μπορεί και να έχετε εσείς δίκιο, αλλά το καημένο το κουνουπάκι το παραδιϋλήζετε.

το μόνο θέμα για το κομμάτι είναι ότι δεν έχει στίχους.(σ.σ. όχι  ότι χρειάζεται). απλά κάθε μουσικό κομμάτι -που στην προκειμένη είναι και πάρα πολύ καλό-, δεν διαθέτει στίχους παραμένει πανέμορφο ή ότι άλλο θέλετε, αλλά δεν είναι τραγούδι.πολύ απλά γιατί δεν τραγουδιέται...

γειά σας...

 

χαρίλατρε καθηγητή μου, μπράβο σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@digisilence, είσαι πειραχτήρι ;D . Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, δυστυχώς δεν έχω τρόπο να το ακούσω αξιοπρεπώς αυτή τη στιγμή. (Αργότερα σήμερα ή αύριο ίσως)  :)

 

@tuxdrum, θα τα λάβω υπόψη μου αυτά που λες αν ποτέ καθήσω να το ξαναμειξάρω.  :)

 

@aback: Νομίζω ότι είναι ουσιαστική η βοήθεια που παίρνει ο καθένας από εμάς (που επιχειρεί ερασιτεχνικά να ηχογραφήσει) όταν άνθρωποι με καλλιεργημένα αυτιά (ναι, είναι γεμάτο το noiz) πουν μια γνώμη. Πιστεύω ότι ακόμη κι επαγγελματίες, μπορεί να πάρουν μια χρήσιμη άποψη. Από εμένα τουλάχιστον, είναι 100% ευπρόσδεκτη κάθε είδους κριτική. Το επισημαίνω γιατί ενώ καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις, φοβάμαι ότι οι υπόλοιποι (που δεν ξέρουν τη βάση της παρατήρησής σου) σε παρεξηγήσουν.  :)

 

Άσχετο : Είχα μείνει με την εντύπωση ότι δεν σου άρεσε καθόλου όταν άκουσες την πρωτόλεια μορφή...  Άλλαξες γνώμη, βελτιώθηκε τόσο, ή απλά είχα καταλάβει λάθος? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου