Προς το περιεχόμενο

Fender Jazz Bass


xidoulis1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι είναι απολύτως ασφαλής και η εξυπηρέτηση άψογη! Η μεταφορά είναι με EMS, εγγυημένα πράγματα δηλαδή. Μπες www.ishibashi.co.jp και πήγαινε εκεί που λέει go to the translated pages. Η μετάφραση γίνεται αυτόματα οπότε θα είναι λίγο περίεργα τα πράγματα αλλά βγάζεις άκρη. Για να παραγγείλεις τους στέλνεις email και σου δίνουν ένα link όπου μπορείς να πληρώσεις με την κάρτα σου χωρίς πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

όσο για το deluxe 24 το έχω δοκιμάσει και εγώ παίζοντας αρκετή ώρα και τεστάροντας όλο το εύρος ήχων που προσφέρει το ελκυστικό -ομολογουμένως- 3 band eq....Παρόλο που μου το κάρφωσε σε έναν φτηνό behringer μπόρεσα να σχηματίσω μια σχετικά καλή άποψη....όμως αν μπορείς να πας σε γιαπωνέζικο χτύπα το. Το deluxe είναι κορεάτικο και ΄λογικά μιλώντας πάντα προτιμότερο είναι το "made in japan"....Το deluxe είναι πάντως πολύ τίμιο όργανο και έχει όλα αυτά που σου προσφέρει ένα κλασικό jazz bass, έχει άνετο μπράτσο (όπως όλα τα Jazz) basslines μαγνήτες....Aν κάπου μπορεί να μειονεκτεί θα είναι σε κατασκευαστικά θέματα που δυστυχώς δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω.....

 

fleamail δεν πούλαγες εκείνο το γιαπωνέζικο jazz;

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει φύγει εδώ και καιρό!

έχει άνετο μπράτσο (όπως όλα τα Jazz)

 

εδώ θα διαφωνήσω, όλα τα jazz έχουν άβολα και λεπτά μπράτσα :o :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ θα διαφωνήσω, όλα τα jazz έχουν άβολα και λεπτά μπράτσα :o :)

βασικά το παλικάρι θα εννοεί άνετο=λεπτό ώστε να μπορεί να shreddάρει.... 8) 8) ;D

 

σοβαρά, το "άνετο μπράτσο" το πήρα ως "λεπτό", αν εννοεί κάτι άλλο ας με διορθώσει...

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 24αρι το εχω δει και γω. Μου αρεσε και ειναι αρκετα τιμιο πιστευω για το hardware που προσφερει. Αξιζει τον κοπο να δεις και τα japan made ομως σιγουρα. Κανουν καλη δουλεια εκει κατω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ζήτημα είναι πως δε γνωρίζω αν υπάρχει κάπου εδώ που βρίσκομαι, δηλαδή στη Θεσσαλονίκη, κάποιο Fender Japan για να δοκιμάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ζήτημα είναι πως δε γνωρίζω αν υπάρχει κάπου εδώ που βρίσκομαι, δηλαδή στη Θεσσαλονίκη, κάποιο Fender Japan για να δοκιμάσω.

 

Tα συγκεκριμένα fender japan είναι non export models, δηλαδή δεν εξάγονται επίσημα έξω από την Ιαπωνία. Γι αυτό άλλωστε το ishibashi και άλλα Ιαπωνικά Online shops χρησημοποιούν πλάγιους τρόπους για να πουλάνε εκτός.

 

Δηλαδή δεν υπάρχει κάπου να το δοκιμάσεις, αν είχα ακόμη το δικό μου θα ήσουν ευπρόσδεκτος αλλά δύστυχος το έχω δώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επομένως μιλάμε για ραντεβού στα τυφλά με τα Fender Japan..  :-\

Δεν ξέρω κατά πόσο κάτι τέτοιο θα με ενδιέφερε, αφού μιλάμε για κάτι εντελώς τυχαίο σε συναλαγές τέτοιας μορφής. Δηλαδή παραγγέλνω κάτι που μόνο σε φωτογραφία θα το δω και μπορεί να είναι χάλια για τα χέρια μου. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επομένως μιλάμε για ραντεβού στα τυφλά με τα Fender Japan..  :-\

Δεν ξέρω κατά πόσο κάτι τέτοιο θα με ενδιέφερε, αφού μιλάμε για κάτι εντελώς τυχαίο σε συναλαγές τέτοιας μορφής. Δηλαδή παραγγέλνω κάτι που μόνο σε φωτογραφία θα το δω και μπορεί να είναι χάλια για τα χέρια μου. :(

 

Κοίταξε αυτό πολλές φορές είναι αναγκαίο κακό! Αν ψάχνεις για κλασσικά χαρακτηριστικά Jazz Bass με φανταστική κατασκευή και σωστό ήχο σε λογικά χρήματα τότε δεν έχεις κάτι να φοβηθείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε αυτό πολλές φορές είναι αναγκαίο κακό! Αν ψάχνεις για κλασσικά χαρακτηριστικά Jazz Bass με φανταστική κατασκευή και σωστό ήχο σε λογικά χρήματα τότε δεν έχεις κάτι να φοβηθείς.

 

πολύ σωστός!

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου