Προς το περιεχόμενο

Αγορα Κorg Triton απο Ιαπωνια!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας ! :D

Ειμαι καινουργιο μελος του noiz και πρωτα θελω να σας συνχαρω για την αντικειμενικη σας πληροφορηση στα μουσικα θεματα!

Εχω επισκευθει την σελιδα σας πολλες φορες σαν επισκεπτης και βρηκα παρα πολλες μουσικες και τεχνικες πληροφοριες,και επ`ευκαιρια σας ευχαριστω πολυ γι`αυτο.

Θα ηθελα την γνωμη σας για ενα προβλημα μου.Εχω παραγγειλει εδω και δυο μηνες απο Ιαπωνια ενα Κorg Triton Extreme(76 keys),εχω πληρωσει μεσω τραπεζας 1500 Ευρω και απο αναβολη σε αναβολη με διαφορες δικαιολογιες δεν μου το εστειλε ακομα(η παραγγελεια εγεινε μεσω ebay).Μετα απο ενα μηνα μου ειπε οτι δεν μπορει να στειλει παραπανω απο 30 κιλα στην Ελλαδα,οποτε του ζητησα να μου στειλει αυτο με τα 61 πληκτρα που ειναι 14,5 κιλα.Και απο τοτε αρχισε "δεν το εχω,περειμενε,εχω οικογενειακα προβληματα,εχω ενα Triton Studio V2 να σου στειλω αυτο".Εγω εν τω μεταξυ δεν το γνωριζω αυτο το οργανο ουτε ξερω τις δυνατοτητες του και του ζητησα να μου στειλει τα χρηματα μου.και απ`οτι βλεπω ουτε και αυτα εχει σκοπο να μου στειλει απο τις δικαιολογιες που επικαλειτε στα email

Μηπως μπορει καποιος απο σας να μου πει μια γνωμη και για το V2 αν αξιζει τον κοπο?

Παιζω Λαικα και Ποντιακα,και εχω το Technics KN-920.

Θα το εκτιμουσα πολυ!

Φιλικα Αλεκος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Welcome.

 

Στο ebay υπαρχει "help"  το οποιο εξηγει ΑΚΡΙΒΩΣ τι πρεπει να κανεις,βεβαια μια και εκανες το ΤΕΡΑΣΤΙΟ λαθος να πληρωσεις με εμβασμα (κατι που στα περισσοτερα ebay δεν επιτρεπεται πλεον)  & οχι με paypal που σε εξασφαλιζει πληρως δεν ξερω τι θα γινει μια και το ebay το μονο που μπορει να κανει ειναι να τον διαγραψει και τιποτα παραπανω,περιεργο παντως να στη φερει Ιαπωνας (φανταζομαι ειναι ιδιωτης και οχι μαγαζι)

 

Καλη τυχη

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επικοινωνησα με το ebay και μου ειπαν οτι δεν γινεται τιποτα γιατι πληρωσα με εμβασμα.

Αυτος δεν ειναι ιδιωτης αλλα μαγαζι.

Παντως σ`ευχαριστω πολυ φιλε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι φιλε μου.Αξιζει να το πληρωσω 1500 Ευρω μεταχειρισμενο απο Ιαπωνια?

Δεν γνωριζω καν τις προδιαγραφες του.Θα διαβασω το link που εγραψες.

Συγγρινεται με το Extreme για το σκοπο που το θελω(ποντιακα λαικα)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον σκοπο που το θες,θα σε καλυψει πληρως.Με τοσα χρηματα θα το εβρισκες στην ελλαδα αλλα αφου εξελιχθηκε ετσι η φαση παρτο.

 

Εκτος αν επιστρεφονται τα χρηματα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου εκανες καταρχην το λαθος που δεν κοιταξες ελλαδα για αγορα,σε μεταχειρισμενο το εβρισκες πολυ φθηνοτερο,υπηρχαν αγγελιες και στο noiz που τα εδιναν σε παρα πολυ καλες τιμες και μπορουσες να τα δοκιμασεις κιολας,ενας μαλιστα το πουλαγε 860 euro το 76αρι ,και το 88αρι αλλος στα 1450,μια ερευνα αγορας σωστη χρειαζοταν,κοιτα με το ιαπωνα να ξεμπλεξεις,κοιτα το μοντελο που σου λεει και ψαξε τι ειναι,τα λεφτα τα εχει παρει οποτε κοιτα να το παρεις και βλεπεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περα οτι σου στελνει ο γ@μι*λης αντρας!!! πολλα λεφτα ειναι αυτα που σου πηρε...αμεσος να σου στειλει αυτο το V2...καλο ειναι...μονο μην ειναι καμια κινεζικη αντιγραφη αυτο που θα παρεις τελικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Ιαπωνεζος μου απαντησε σημερα οτι αν δεν θελω το V2 μπορει να μου βρει ενα Τriton Extreme.Αντε να δουμε >:(!Δεν πιστευω πλεων τιποτα.Ισως να του εγεινε και συσταση απο το ebay.

Οσο για την ερευνα αγορας φιλε μου speedlight ηταν μεγαλη μου βλακεια.

Παντως σας ευχαριστω πολυ ολους και θα σας πω τι θα γινει τελικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τι ηταν και τι δεν ηταν βλακεια δεν ειναι το θεμα μας φιλε μου.Να σου ερθει το οργανο που "ΑΓΟΡΑΣΕΣ" και την αλλη φορα σιγουρα θα εισαι πιο προσεκτικος.

Και αμα κανει ο ιαπωνας "τσαλιμια" εχω ενα φιλο που ξερει ΚΑRΑΤΕ! το ξεσκιζει το playstation!!!! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου