Προς το περιεχόμενο

Metallica - Death magnetic


Subfire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

... ούτε θέλω να πω ότι είμαι κολλημένος thrashας γιατί ακούω από pink floyd μέχρι

canibal corpse αλλά δεν μπορώ να ακούω να λένε thrash αυτό το album θα σηκωθεί ο burton απ τον τάφο

 

 

 

Άμα είσαι τοσο ανοιχτόμυαλος φίλε Jmone άκου τους δίσκους γι΄αυτό που είναι κ όχι γι'αυτό που δεν είναι (thrash). Σκέψου οι Cannibal Corpse να βγάζαν έναν δίσκο σαν το Dark side of the moon... Θα σου άρεζε ή θα το κράζες επειδή δεν είναι death?  ::)

 

φιλικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 119
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εννοείται ότι θα το άκουγα αλλά θα έλεγα ότι δεν είναι για cannibal corpse

ας άλλαζαν όνομα και ας έκαναν το project τους δεν νομίζω ότι υπάρχει

λόγος να έχεις το ίδιο όνομα

 

νομίζω ότι παρεξηγήθηκαν τα λεγόμενα μου

η ένσταση μου ήταν στην αναφορά που έγινε στο thread περί thrash

από κει και πέρα είπα ότι ο δίσκος δεν μου άρεσε και ότι δεν θα μείνει

και στην ιστορία αλλά είναι σε καλύτερο δρόμο από το st.anger

 

α και κάτι άλλο που παρατήρησα

ο δίσκος άρεσε σε όσους δεν είναι fan του είδους αυτό μάλλον κακό είναι

 

α ρε sf που σε καταντήσαμε να ακούς metallica  χαχα

 

άντε ρε παίδες πολύ το αναλύσαμε το θέμα αντί να ασχολούμαστε με κάνα

κομπρέσορα και κάνα mic ασχολούμαστε με τις απόψεις μας για ένα album

που δεν είναι και η δισκάρα του αιώνα

 

άντε γρήγορα ανοίξτε κάνα θέμα να πούμε για μηχανήματα ;D

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

άντε ρε παίδες πολύ το αναλύσαμε το θέμα αντί να ασχολούμαστε με κάνα

κομπρέσορα και κάνα mic ασχολούμαστε με τις απόψεις μας για ένα album

που δεν είναι και η δισκάρα του αιώνα

 

άντε γρήγορα ανοίξτε κάνα θέμα να πούμε για μηχανήματα ;D

 

;D ;D νυσάφι πια με τους κομπρέσσορες... 15 χρόνια ασχολούμαστε κ προκοπή δεν είδαμε.  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοείται ότι θα το άκουγα αλλά θα έλεγα ότι δεν είναι για cannibal corpse

ας άλλαζαν όνομα και ας έκαναν το project τους δεν νομίζω ότι υπάρχει

λόγος να έχεις το ίδιο όνομα

 

Εγώ σε αυτό διαφωνώ μαζί σου. Εχω εκ διαμέτρου αντίθετη άποψη. Η μουσική βγαίνει από την ψυχή μας. Νιώθουμε και μεταφράζουμε το μέσα μας σε ήχους και κομμάτια. Αν εγώ σε 4 χρόνια επενδύω με διαφορετικούς ήχους τα συναισθήματα μου ΚΑΙ πάλι θα ειμαι ΕΓΩ και αυτά που νιώθω. Δεν υπάρχει καμμία βάση για να αλλάξω όνομα επειδή άλλαξε ο ήχος που πλέκω τα συναισθηματά μου. Ο ίδιος θα είμαι.

Ετσι και οι κάθε metallica Και οι κάθε cannibal corpse και slipknot παίζουν αυτά που θέλουν. Αν παίξουν rave αύριο γιατί να αλλάξουν όνομα; Οι ίδιοι δεν είναι;

 

Φιλικά μιλάω πάντα.  :)

 

Αντε να πιάσουμε τους κομπρέσσορες παιδιά γιατι παρόλο που εχω διαβάσει επανειλημένα ακόμα με μπερδεύουν (στην πράξη πάντα, όχι στην θεωρία).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D ;D νυσάφι πια με τους κομπρέσσορες... 15 χρόνια ασχολούμαστε κ προκοπή δεν είδαμε.  :P

 

Αντε να πιάσουμε τους κομπρέσσορες παιδιά γιατι παρόλο που εχω διαβάσει επανειλημένα ακόμα με μπερδεύουν (στην πράξη πάντα, όχι στην θεωρία).

 

οι metallica πάντως δίνουν σεμινάρια εξωφρενικού και αχρείαστου compressing (εξού και η παραμόρφωση για την οποία γκρινιάζουν όλοι)

http://blog.wired.com/music/2008/09/does-metallicas.html

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι metallica πάντως δίνουν σεμινάρια εξωφρενικού και αχρείαστου compressing (εξού και η παραμόρφωση για την οποία γκρινιάζουν όλοι)

http://blog.wired.com/music/2008/09/does-metallicas.html

 

 

Πολύ καλό το άρθρο starscream αν κ δεν χρειάζοντα κάποιος ειδικός για να καταλάβει κάποιος τι παίχτηκε εδώ. Το χα δηλώσει από την αρχή ότι ο δίσκος είναι ενοχλητικός στο αυτί...  Ειλικρινά όμως ρωτάω: κανείς δεν άκουσε τον δίσκο πριν αρχίσουν να τον τυπώνουν? Έλεος δηλαδη! Απο το ένα λάθος στο άλλο αυτή η μπάντα... Μια η παραγωγή μια το μάστερινγκ. Τι άλλο έμεινε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι αυτά που λέει ο jmone μου φαίνονται απολύτως φυσιολογικά,μιας και έχω παρόμοια άποψη για το album από τα πρώτα κιόλας δείγματα.

Το σίγουρο είναι πως -για μένα- δεν υπάρχει σύγκριση ανάμεσα σε προηγούμενες δουλειές όπως Justice...Είναι ιεροσυλιά να λέμε οτι υπάρχει blackened,one,harvester of sorrow σε αυτό το album.Και πριν πέσετε να με φάτε αιμοδιψείς headbangers  ;D ;D ;D ;D, σας λέω και πάλι οτι αυτή είναι η δικιά μου γνώμη με την τεράστια βαρύτητα που αυτή έχει.. ::) ::)

Πάντως ρε guys είναι τόσο ψόφια και άδεια η φωνή που αναρωτιέμαι πως σας φέρνει προηγούμενα album στο μυαλό..Την έγραψε και ο άλλος ο π@π@ρίκος σκέτη λες και... ::)...πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πως αυτό είναι άποψη..bob dylan ηχογραφείς ρε π@@στη μου ή norah jones?Βοήθα λίγο το παλικάρι,αφου το ακούς οτι ζορίζεται...Τα drums έχουν σχέση με to justice..μπας κι έχετε καιρό να τ ακούσετε ρε σεις? ;D ;D :P

Anyway,δεν συμφωνούμε για τόοοοοοσα πολλά ας διαφωνήσουμε για ένα ακόμα...(και καλά κάνουμε στην τελική..) ;D ;D

Με απογοήτευσε η δουλειά τους και το σίγουρο είναι οτι δεν πρόκειται να την βάλω στο mp3 μου τώρα που θα φύγω με το τρένο..

 

Later.. ;) :)

If the house is rocking,don't bother knocking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως για τους μερακλήδες ήδη κυκλοφόρησε στο νετ η έκδοση του Death Magnetic από το Guitar Hero όπου το Mastering είναι νορμαλ. Το ακούω αυτή τη στιγμή κ φαίνεται καθαρά πως υπάρχουν λάθη στην παραγωγή (κλιπαρισμένες κιθάρες). Πάντως αυτή η έκδοση είναι πολύ πιο ωραία κ θα την κάνω mp3 για τα μελλοντικά μου ταξίδια...  8)

 

Κατά τα άλλα παραμένει μυστήριο ποιος ο λόγος τέτοιας παραγωγής κ μαστερινγκ σε μια μπάντα τέτοιου μεγέθους. :-\

 

Όσο για το αν ο δίσκος είναι thrash, death, black  ή αν μοιάζει με το justice αυτά είναι ψιλά γράμματα. Λες κ το thrash είναι συνώνυμο της ποιότητας (ή οποιαδήποτε άλλη ταμπέλα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου