Προς το περιεχόμενο

Τεχνολογικό επίτευγμα που θα θέλατε να υπάρχει!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πιστεύω ότι η αίσθηση της επαφής με το μουσικό όργανο είναι μεγάλο μέρος της απόλαυσης στην εκτέλεση της μουσικής. Επίσης καλόν είναι να μήν εφευεθεί ποτέ το "μηχάνημα που διαβάζει της σκέψεις" και για άλλους λόγους :roll: :D . Αν μή τί άλλο, κινδυνεύουμε να σκεφτούμε τον εθνικό ύμνο χωρίς τον πρέποντα σεβασμό και να μας μπαγλαρώσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

παλιοτερα ομως το ιδιο φοβοταν πολλοι και για την τεχνολογια που εχουμε τωρα (pc Καρτες ηχου λογιδμικο, στουντιο με λιγα χρηματα) , για τους ιδιους ακριβως λογους (αισθηση επαφης , απολαυση στην εκτελεση της μουσικης ) . Επισης οταν βγηκε το συνθεσαιζερ καπως ετσι σκεφτοταν οι παραδοσιακοι κλασσικοι πιανιστες . Πιστευεις οτι οι φοβοι αυτοι γιναν πραγματικοτητα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα έδινα τα πάντα για ασύρματο ρεύμα και γενικά οτιδήποτε έχει να κάνει με καλώδεια να εξαφανιστεί και να αντικατασταθεί με ασύρματες τεχνολογίες!!! Δεν τα μπορώ άλλο αυτά τα φίδια! :lol:

 

Υπάρχει:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Wireless_energy_transfer

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα θελα να αποκτήσει ο εγκέφαλός μου θύρα usb/firewire για να μπορώ να περνάω τεράστιο όγκο πληροφοριών μέσα. 8O

 

Eπετρεψε μου, να το παω ενα βημα πιο περα.

Να υπηρχαν ετοιμα presets προσομοιωσης κιθαριστων, οπως περιπου ειναι οι modelling ενισχυτες σημερα.

Γουσταρεις να παιξεις SRV, Hendrix κλπ? κατεβαζεις το preset, και τσουυυυπ παιζεις σαν τον SRV!!!

Για τους σκληροπυρινικους fan, θα υπαρχουν συλλεκτικα preset, που θα φορτωνουν και λοιπα χαρακτηριστικα των κιθαριστων, φωνη Hendrix, συνηθειες Hendrix :wink: κλπ :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να υπάρχουν πλοία, όπου το κατάστρωμά τους να μένει πάντα οριζόντιο* (όπως είναι κάτι πρόσθετες βάσεις για ποτήρι μέσα στο αμάξι), έτσι ώστε να κινείται μόνο το σκαρί και όχι το κατάστρωμα και κατά συνέπεια οι επιβάτες ;)

 

Έτσι ναυτία=γιοκ!!!

 

*έχω την εντύπωση ότι αυτό λέγεται "γυροσκοπικό" ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ πάντως θα ήθελα να βγεί το χάπι που να το πίνεις και μετά να είσαι ξυρισμένος - κουρεμένος - με σιδερωμένα ρούχα.

 

Επίσης να πίνεις ένα άλλο χάπι και να απλώνεται η μπουγάδα σου.

 

 

 

Θέλετε και μία σχετική με τα έγχορδα ανώμαλη εφεύρεση?

Ένα lapsteel με τις χορδές σε 2 διαφορετικά επίπεδα όπου οι τυλιxτές θα είναι πιο χαμηλά και θα έχουν 30mm μακρύτερο scale length.

(Νut 2 επιπέδων, 2 γέφυρες από μπαγλαμά, 1 γέφυρα από κλασική, 1 Humbucker..... περιμένετε.....το βάφω και έρχονται photos :lol: :lol: :lol: :lol: Μετά θα πρέπει να βρω κάποιον να μπορεί να το παίξει :lol: :lol: :lol: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα θελα να αποκτήσει ο εγκέφαλός μου θύρα usb/firewire για να μπορώ να περνάω τεράστιο όγκο πληροφοριών μέσα. 8O

 

Eπετρεψε μου' date=' να το παω ενα βημα πιο περα.

Να υπηρχαν ετοιμα presets προσομοιωσης κιθαριστων, οπως περιπου ειναι οι modelling ενισχυτες σημερα.

Γουσταρεις να παιξεις SRV, Hendrix κλπ? κατεβαζεις το preset, και τσουυυυπ παιζεις σαν τον SRV!!!

Για τους σκληροπυρινικους fan, θα υπαρχουν συλλεκτικα preset, που θα φορτωνουν και λοιπα χαρακτηριστικα των κιθαριστων, φωνη Hendrix, συνηθειες Hendrix :wink: κλπ :lol: :lol: :lol:[/quote']

 

Mπααα, εγώ δεν το θέλω γι αυτή την δουλειά.

Θέλω όμως να έχει ένα πανίσχυρο search engine. Θα σκέφτομαι τις λέξεις-κλειδιά και τσουπ! τα αποτελέσματα.

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου