Προς το περιεχόμενο

Πρώτο Synthesizer


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

απο προγραμματα το χειριζομαι κανονικα δεν εχει προβλημα.

αλλα απο κει ακουω τους ηχους του προγραμματος οχι του συνθ.

Θελω να ακουγεται αυτο που βγαινει απο το συνθ στα ηχεια μου. Ο μονος τροπος ειναι να το συνδεσω απ ευθειας στην καρτα; Δε μπορω να το ρυθμισω μεσω usb;

 

(ως κάτοχος του sp606 της Roland)  πρέπει να διαλέξεις στο πρόγραμμα που χρησιμοποιείς για asio driver το SH201...συνήθως στα περισσοτερα προγραμματα είναι properties-audio

(Άν κατάλαβα σωστα την ερώτησή σου :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@korakios Δεν καταλαβες... Στα προγραμματα δεν εχω προβλημα παιζω κανονικα... Αλλα απο κει παιζω τους ηχους του προγραμματος οχι του συνθ..

Αυτο που θελω ειναι να ακουγεται αυτο που παιζω απο το συνθ στα ηχεια του πι σι. Το προσπαθω δεν εχω καταφερει τπτ...

-- eLectRicitY --

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επειδη δεν θέλω να ανοίξω καινουργιο thread, μιας και είμαι στη φάση για συνθ και ψάχνομαι ήθελα να ρωτήσω πως και δεν αναφέρει κανένας το alesis micron(+το BCR2000 για controller)...A!και επειδη εχω λιώσει να διαβάζω ta forums και πάνω-κάτω έχω καλυφθεί, ακόμα μία (τελευταία) απορία: το korg microx έχει δυνατότητα σύνθεσης ήχων απο το μηδέν όπως το sh201 ή το microkorg?Αυτά προς το παρών...!

 

@busted...πάλι δεν κατάλαβα ;D...ίσως κάποιος που να έχει το sh201 να βοηθήσει εκτώς αν καταλήξω&το αγοράσω το Σεπτέμβρη...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά απλό είναι.

Αφού πέρασες τους driver του οργάνου (κάνε με την ευκαιρία κι ένα update), τότε το ανοίγεις, βάζεις μπρος το όργανο, ανοίγεις το sequencer και στο audio κανάλι στο in θα βάλεις αυτό που αντιστοιχεί στο roland. Τώρα μπορείς να δεις αν το cd έσκαγε και με κανά πρόγραμμα (που πιθανότατα έσκασε) με τον editor του roland, ώστε να το βλέπει σαν vst και να κάνει ευκολότερη την επικοινωνία του με το πρόγραμμα.

Έπειτα πρέπει να συνδέσεις ηχεία στο συνθ να ακούσεις τι παίζεις και αυτό γιατί το συνθ θα εκτελεί χρέη audio interface με χρήση asio drivers, που από τη φύση τους δεν μπορείς να συνδέσεις 2 διαφορετικά τετοια μεταξύ τους (εκτός από ελάχιστες περιπτώσεις)

 

Το μανουαλ όλα αυτά τα εξηγεί πολύ καλά, καθώς αφιερώνει ολόκληρο κεφάλαιο.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου