Προς το περιεχόμενο

Gear List


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι εντυπώσεις έχεις από τη strat style vintage; Η v100 που πήρα πρόσφατα είναι πολύ ευχάριστη στο παίξιμο, ισχύει και σε αυτή την περίπτωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, redeemer said:

Τι εντυπώσεις έχεις από τη strat style vintage; Η v100 που πήρα πρόσφατα είναι πολύ ευχάριστη στο παίξιμο, ισχύει και σε αυτή την περίπτωση;

 

Δεν εχει τυχει να πιασω στα χερια μου, αλλα ακουω πολυ καλα λογια, γενικοτερα. Την εχει και ο @Holystone και της εχει κανει ήδη refret.

 

Η v52 tele, παντως, ειναι χαρμα για οσους θελουν παχυ μανικι. 

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο εμενα.

Λοιπον, εν ολίγοις, μπορω να πω οτι ειναι παρα πολύ καλες κιθαρες, και φυσικα, αξιζουν περισσοτερο απο οσο κανουν.

 

Απο την κουτα της, η strat  αυτη ηταν ετοιμη να παιξει. Απλα, εγω, της εκανα καποιες μοντες και ηρθε στα μετρα μου.

 

Δες αναλυτικα εδω:

https://www.noiz.gr/community/forums/topic/56447-η-καλύτερη-έτοιμη-strat-για-relicing/?tab=comments#comment-866839

 

και εδω τελευταια:

https://www.noiz.gr/community/forums/topic/58314-vintage-v6-icon-strat-stainles-steel-diy-refret/#comments

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...
Στις 21/11/2020 στις 9:58 ΠΜ, redeemer είπε

Τι εντυπώσεις έχεις από τη strat style vintage; Η v100 που πήρα πρόσφατα είναι πολύ ευχάριστη στο παίξιμο, ισχύει και σε αυτή την περίπτωση;

Κάτι μήνες μετά βλέπω την ερώτηση... :)

 

Οι εντυπώσεις μου - όπως μου ήρθε η κιθάρα στο κουτί - σε επίπεδο ήχου μαγνητών, resonance οργάνου, feel στο neck και σταθερότητας στο κούρδισμα είναι οι καλύτερες. Με λίγα λόγια, Strat βλέπεις, Strat νιώθεις, και γουστάρεις (Strat HSS στην προκειμένη περίπτωση). 

 

Υ.Γ: Από το πουθενά ωστόσο προέκυψε να γίνω κάτοχος μίας πανέμορφης Ibanez AZ224 δύο μήνες αργότερα, και επειδή αυτή την στιγμή είμαι κάτοχος τριών HSS Strat τύπου κιθαρών (έχω ακόμα και μία παλιά Parker MidiFly), αποφάσισα να αποχωριστώ την Vintage, κι ας της τρέφω μεγάλη συμπάθεια.

Επεξεργασμένο από fusionakis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέες προσθήκες, μετά από πρόσφατες αγορές και ανταλλαγές με συνοϊζάδες:

- Ibanez AZ224 BCG

- Marshall Mini Silver Jubilee

- Palmer 1x12 με Celestion Greenback

IMG_20201225_120237.jpg

IMG_20210119_154448a.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, fusionakis είπε

Palmer 1x12 με Celestion Greenback

Με γεια και καλόπαιχτα!

Απ'την Palmer είσαι ευχαριστημένος;

Θέλω να πάρω 2 για left-right αλλά δεν βρίσκω πουθενά κάτι να με κατατοπίσει.

I can saw a woman in two, but you won't wanna look in the box when I'm through...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Flotzen είπε

Με γεια και καλόπαιχτα!

Απ'την Palmer είσαι ευχαριστημένος;

Θέλω να πάρω 2 για left-right αλλά δεν βρίσκω πουθενά κάτι να με κατατοπίσει.

Να'σαι καλά! Η Palmer έφτασε μόλις χθες, οπότε μόνο πρώτες εντυπώσεις μπορώ να μοιραστώ, και είναι οι καλύτερες. Σωστό βάρος, μια χαρά ποιότητα (επίσης έμεινα με θετικές εντυπώσεις από το καλογραμμένο manual όπως του έριξα μια γρήγορη ματιά), και ακριβώς αυτό που ήθελα ηχητικά (open back με 1x12 Celestion Greenback). Αν τυχόν παρατηρήσω οτιδήποτε ανησυχητικό μέσα στο επόμενο διάστημα θα επανέλθω, αλλά δεν νομίζω να συμβεί κάτι τέτοιο.

 

Προσωπικά θα σου έλεγα προχώρα άφοβα, μα είναι ίσως η πιο value for money επιλογή. Εγώ ήθελα οπωσδήποτε καμπίνα 1x12 με Greenback 25ρι, οπότε η Marshall 1974cx δεν μου έκανε γιατί είχε το Greenback το 20ρι (το οποίο δεν προτιμούσα), και υπήρχε και η επιλογή της Peavey 112-6, την οποία απέρριψα για λόγους αισθητικής (δεν μπορώ αυτό το logo :)).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμάζω εδώ και κανένα χρόνο περίπου ένα rig wet dry wet.

Ουσιαστικά, θέλω δύο καμπίνες για left right και όχι για main καμπίνα.

Η ανησυχία μου ήταν αν θα είχε κάτι πολύ χτυπητά άσχημο.

Αφού οι εντυπώσεις σου είναι καλές μέχρι στιγμής, θεωρώ πως δεν θα έχω πρόβλημα.

Ευχαριστώ!

I can saw a woman in two, but you won't wanna look in the box when I'm through...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα σούπερ, μετά κι από δεύτερη μέρα δοκιμών, οπότε θα σου έλεγα προχώρα άφοβα.

Επίσης, τη συγκεκριμένη την παρήγγειλα από το Muziker, που εδρεύει Σλοβακία, και το οποίο προσφέρει λίγο πολύ ό,τι και τα Thomann και Musik Produktiv, απλά τα δωρεάν μεταφορικά για Ελλάδα ξεκινούν από πολύ χαμηλότερα (99 ευρώ αντί για 299).

IMG_20210120_155658.jpg

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fusionakis είπε

Όλα σούπερ, μετά κι από δεύτερη μέρα δοκιμών, οπότε θα σου έλεγα προχώρα άφοβα.

Επίσης, τη συγκεκριμένη την παρήγγειλα από το Muziker, που εδρεύει Σλοβακία, και το οποίο προσφέρει λίγο πολύ ό,τι και τα Thomann και Musik Produktiv, απλά τα δωρεάν μεταφορικά για Ελλάδα ξεκινούν από πολύ χαμηλότερα (99 ευρώ αντί για 299).

Super!

Ούτως ή άλλως, τα μεγάφωνα τα έχω, οπότε, πάω για δυο άδειες.

Ευχαριστώ!

  • Like 1

I can saw a woman in two, but you won't wanna look in the box when I'm through...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου