Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι εντυπώσεις έχεις από τη strat style vintage; Η v100 που πήρα πρόσφατα είναι πολύ ευχάριστη στο παίξιμο, ισχύει και σε αυτή την περίπτωση;

Σύνδεσμος προς την ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 863
  • Πριν
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters στο θέμα

Top Posters στο θέμα

Popular Posts

Βάλετε πετροβάμβακα Στου δωματίου τον τοίχο Αν ψάχνετε να έχετε Και εσείς ωραίο ήχο   Σαν τενεκές ακούγονται Τρανζίστορ και πΣηφια Και αντί για ήχο όμορφο Βγαίν

Να βάλω και εγώ την ταπεινή πλύν τίμια προίκα μου, οπως εχει διαμορφωθει σημερα.   ΚΙΘΑΡΕΣ 1.SQUIER st-57 stratocaster made in Korea 1987 Ε1 serial number (απ τις καλές) H πρώτη μο

Update:   Fender Telecaster Floral mid 90‘s  Fender Stratocaster 1972 fender Telecaster Baja musicman Stingray  Martin D 28 Sigma 12 string

Posted Images

1 hour ago, redeemer said:

Τι εντυπώσεις έχεις από τη strat style vintage; Η v100 που πήρα πρόσφατα είναι πολύ ευχάριστη στο παίξιμο, ισχύει και σε αυτή την περίπτωση;

Δεν εχει τυχει να πιασω στα χερια μου, αλλα ακουω πολυ καλα λογια, γενικοτερα. Την εχει και ο @Holystone και της εχει κανει ήδη refret.

Η v52 tele, παντως, ειναι χαρμα για οσους θελουν παχυ μανικι. 

Καλησπερα και απο εμενα.

Λοιπον, εν ολίγοις, μπορω να πω οτι ειναι παρα πολύ καλες κιθαρες, και φυσικα, αξιζουν περισσοτερο απο οσο κανουν.

Απο την κουτα της, η strat  αυτη ηταν ετοιμη να παιξει. Απλα, εγω, της εκανα καποιες μοντες και ηρθε στα μετρα μου.

Δες αναλυτικα εδω:

https://www.noiz.gr/community/forums/topic/56447-η-καλύτερη-έτοιμη-strat-για-relicing/?tab=comments#comment-866839

και εδω τελευταια:

https://www.noiz.gr/community/forums/topic/58314-vintage-v6-icon-strat-stainles-steel-diy-refret/#comments

• 1 μήνα αργότερα...
Στις 21/11/2020 στις 9:58 ΠΜ, redeemer είπε

Κάτι μήνες μετά βλέπω την ερώτηση... :)

Οι εντυπώσεις μου - όπως μου ήρθε η κιθάρα στο κουτί - σε επίπεδο ήχου μαγνητών, resonance οργάνου, feel στο neck και σταθερότητας στο κούρδισμα είναι οι καλύτερες. Με λίγα λόγια, Strat βλέπεις, Strat νιώθεις, και γουστάρεις (Strat HSS στην προκειμένη περίπτωση). 

Υ.Γ: Από το πουθενά ωστόσο προέκυψε να γίνω κάτοχος μίας πανέμορφης Ibanez AZ224 δύο μήνες αργότερα, και επειδή αυτή την στιγμή είμαι κάτοχος τριών HSS Strat τύπου κιθαρών (έχω ακόμα και μία παλιά Parker MidiFly), αποφάσισα να αποχωριστώ την Vintage, κι ας της τρέφω μεγάλη συμπάθεια.

Επεξεργασμένο από fusionakis

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

• Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Κανονισμοί της σελίδας.