Προς το περιεχόμενο

Vox Tonelab : SE vs LE (ακουστε - δειτε - κλπ-κλπ.)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ιδου το χρησιμο ελπιζω τοπικ για τα 2 μηχανηματα της vox. ;D ;D ;D

 

σε πρωτη φαση εχω ηχογραφησει 4 κλιπακια για την καθε πεταλιερα.

 

settings:

 

CLEAN : comp-tweed 1x12" - cab tweed 4x10 - reverb/room

CHORUS : comp - tweed 1x12" - cab tweed 1x12" - multi chorus - reverb/room

BLACK 212 : amp blk 212 - cab blk 212 - all pots at "flat" - room reverb

UK68P : amp UK68P - cab UK T75 - all pots flat - vrgain full - room reverb

 

και οι 2 πεταλιερες ηχογραφηθηκαν στο sound forge με το output ποτενσιομετρο στην μεση ακριβως , και σε output mode AMP.

 

guitar : EJ STRAT

 

ακολουθουν φωτο και τα κλιπακια.

 

Υ.Γ.

1. στο στρατονι αλλαξα το pickguard και εβαλα αυτο της παλιας μου στρατ. 8) 8) (vintage white pearl)

 

2.σας επιτρεπω να δειτε και την νεα παντοφλα μου (λογω "παραδοσης" του Noiz) σε εκδοση O.B.L. (Old Brown Leather) ;D ;D ;D

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

οριστε τα κλιπακια απο την LE.

προσπαθησα να εχω πανομοιοτυπο παιξιμο παιζοντας τις 2 πεταλιερες (οσο μπορουσα......) ::)

 

 

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι δε μπορω να εκφερω αποψη...

Απλα δε ξερω πως ειναι δυνατον να ειναι διαφορετικες σε ολοιδιες ρυθμισεις και αυτο να οφειλεται στην πεταλιερα.

Επισης απο οτι ξερω η SE εχει 1 amp mode ενω η LE 3 για διαφορετικου ειδους ενισχυτες να την βαζεις....

Δεν ειμαι σιγουρος αν πχ το Amp 1(LE) ειναι ιδιο με το Amp(SE) η οτιδηποτε αλλα καποιες διαφορες ισως οφειλονται και σε αυτο αφου η LE εχει 3 ηχους σε Amp mode.

Κατι πολυ χρησιμο κατα τη γνωμη μου για ενα τετοιο θεμα θα ηταν να ειχαμε samples απο τα διαφορετικα σημεια...

πχ ο comp (που μαλλον ειναι διαφορετικος καθως στην LE εχει 2 knobs ενω στην SE 3 -αν δε κανω λαθος-)

το πεταλι metal dist (LE) και τα auto wah (SE) τις διαφορετικες ρυθμισεις στο acoustic simulator.

καθως προφανως και οι ανατομικες διαφορες που ισως ειναι γνωστες...

 

Υ.Γ. το οτι εχουν 4 bit διαφορα (24 LE - 20 SE) ενταξει δεν νομιζω οτι εχει νοημα να προσπαθησουμε να το σχολιασουμε.

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω πως εχεις πολυ δικιο αγαπητε frail. γι αυτο ακριβως προβληματιστηκα και καθυστερησα το τοπικ αυτο , μηπως στο τελος φανει "ατοπο" λογω διαφορων που βλεπω ολοενα και στα 2 μηχανηματα. τελοσπαντων οτι θελετε να ακουσετε μπορειτε να μου πειτε (οσο ακομα εχω τον χωρο μου διοτι μεσα στο καλοκαιρακι θα γινουν αλλαγες δωματιων σπιτιων κλπ κλπ κλπ  :o )

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου