Προς το περιεχόμενο

Για όσους νομίζουν//υποψιάζονται// η έχουν την αυταπάτη ότι ακούνε μο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ όσους πόσταραν σε αυτό το θέμα πρωί-πρωί.Τώρα πλέον ξέρω...δεν είμαι μόνος χαραμάνης. ;D ;D ;D

 

 

:P :P :P

 

Edit

Χαραμάνης προφέρεται μετά από την κατάλληλη δόση.Δεν κάνω λάθος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στιχουργικό και μουσικό μεγαλείο.

 

http://www.youtube.com/watch?v=3xPluf_ZLDY

 

Πραγματικά, πολύ μπροστά.

 

Μια απορία έχω για αυτόν τον καλλιτέχνη. Έχει ακουστεί ότι είχε κάποια σχέση με τον Sinatra; Κάτι τέτοιο έχει πάρει το αυτί/μάτι μου. Όποιος έχει περισσότερες πληροφορίες ας με διαφωτίσει παρακαλώ.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απορία έχω για αυτόν τον καλλιτέχνη. Έχει ακουστεί ότι είχε κάποια σχέση με τον Sinatra; Κάτι τέτοιο έχει πάρει το αυτί/μάτι μου. Όποιος έχει περισσότερες πληροφορίες ας με διαφωτίσει παρακαλώ.

Στο βιογραφικό του διαβάζω ότι:

Αργότερα και για ένα oλόκληρο χρόνο δούλεψε στο Λας Βέγκας δίπλα στον Φρανκ Σινάτρα.

Τώρα τι έκανε ακριβώς δεν ξέρω. Επίσης:

Εκεί αλλά και στο Bronx έζησε το νέγρικο ρυθμό το γκόσπελ και από τότε ήθελε να το παντρέψει με το ελληνικό τραγούδι.

Και το κατάφερε. Χαρακτηριστικό παράδειγμα το "πους-πους" και το "αχά" από το "Καμπριολέ".

 

Τέλος ο πολύπειρος Frankie του έδωσε σημαντικά μαθήματα και για τη ζωή:

Θυμάμαι όταν δούλευα με τον Φρανκ Σινάτρα στο Λας Βέγκας, που μου είχε πει: "Όταν έρθει μια καινούργια αγάπη, να ξέρεις ότι θα είναι πιο δυνατή από την προηγούμενη." Και το κατάλαβα όταν ερωτεύτηκα με πάθος αυτή την κοπέλα, που με σημάδεψε.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απορία έχω για αυτόν τον καλλιτέχνη. Έχει ακουστεί ότι είχε κάποια σχέση με τον Sinatra; Κάτι τέτοιο έχει πάρει το αυτί/μάτι μου. Όποιος έχει περισσότερες πληροφορίες ας με διαφωτίσει παρακαλώ.

 

για Σινατρα δεν ξερω ειναι ομως 100% σιγουρο οτι αυτος εδειξε στον James Brown το...beat (το εχει δηλωσει σε συνεντευξη του)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου