Προς το περιεχόμενο

Gretsch Electromatic g5120


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επειδή πρέπει να ακούγονται όλες οι μεριές

 

ΠΑΙΞΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΣΛΕΪΕΡ  ;D

 

ΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ

Εννοείται αυτό! Με Slayer ξεκίνησα άλλωστε  :D

 

May da force be wit chu

facebook.com/panosbarcodeyanke

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 2011 και τα 18, πάντως μπήκαν πολύ καλά για μένα  ;D

 

Χωρίς να θέλω να φανώ υπερβολικός, απορώ πως μπορούσα τόσα χρόνια να παίζω με άλλο όργανο. Και το ξαναλέω, την προτείνω ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ, τουλάχιστον να μεγαλώσουμε την οικογένεια της Gretsch στην Ελλάδα.  :)

 

1. Περιμένω να ακούσω και γνώμη από Gretsch-άδες.

2. Θέλω να μου προτείνετε κάνα τραγούδι να κάνω βίντεο μπας και πάρω κάνα view στο youtube  :P

 

3. ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ LAP STEEL GRETSCH!  ;D

May da force be wit chu

facebook.com/panosbarcodeyanke

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωωωωωωω ρε φιλε τι μου κανεις τωρα....  :-\

Και γω το καλοκαιρι εκλεισα τα 18 και η πρωτη μου επιλογη ηταν η δικια σου electromatic ή η παρακάτω: [flash=200,200]http://www.musicstore.com/en_EN/EUR/Gretsch-G5122-Hollowbody-DC-Black/art-GIT0013181-000

Και τελικα πηρα epi slash appetite...γα***ο και την ειχα ξεχασει τοσο καιρο...τελικα μπορει να εκανα και ψιλοβλακεια (αν και η κιθαρα σπερνει, αλλα για να εχω τον bluesy ηχο χρειαζομαι bd2 και holy grail)

Το πιο κουφο ειναι οτι οταν την αγορασα ειχα λεφτα για να παρω και την armstrong electromatic...

Δεν πειραζει το καλοκαιρι μαλλον θα το κανω το εγχειριμα!

 

 

Α! Και κατι ακομα. Χρονια πολλα και καλα και πολυ καλο βιντεο!

Everybody gets the blues sometime

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπραβο ρε παλικαρε!

εχεις Gretsch telecaster και θα παρεις και lap steel.....

τα συγχαρητηρια μου σε αυτον που σου εμαθε να ακους μουσικη!  ;D

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άψογη κιθάρα! Άψογο παίξιμο!

 

Και εγώ σκεφτόμουν να την πάρω όταν έψαχνα hollow body και τώρα μου έρχονται δεύτερες σκέψεις. Όταν ήταν να κάνω την επιλογή είχα πει: "Χεσ το μωρε, πάρε τώρα την ibanez και όταν μεγαλώσεις και θα πάρεις τη white falcon!".

 

Καλόπαιχτη να είναι και χρόνια σου πολλά!

 

Ps: πρόσεχε όμως γιατί τα όργανα με αυτή την τιμή (666) είναι επικίνδυνα. Μπορεί να αρχίσει να γυρνάει το headstock γύρω γύρω σαν τρελό, να ξερνάει πράσινους εμετούς και τέτοια!! ;D

Πέρα από την πλάκα παρατηρώ ότι πολλά προιόντα έχουν αυτή την τιμή και στον thomann. Ti παιζει? Λέτε να έχουν κάνει κανένα συμβόλαιο με τον Λούσιφερ οι Γερμανοί? Άσε μην αρχίσουν και μπαίνουν ιδέες στου Έλληνες εμπόρους και διαδόσουν την βρώμα...

...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωωωωωωω ρε φιλε τι μου κανεις τωρα....  :-\

Και γω το καλοκαιρι εκλεισα τα 18 και η πρωτη μου επιλογη ηταν η δικια σου electromatic ή η παρακάτω: [flash=200,200]http://www.musicstore.com/en_EN/EUR/Gretsch-G5122-Hollowbody-DC-Black/art-GIT0013181-000

Και τελικα πηρα epi slash appetite...γα***ο και την ειχα ξεχασει τοσο καιρο...τελικα μπορει να εκανα και ψιλοβλακεια (αν και η κιθαρα σπερνει, αλλα για να εχω τον bluesy ηχο χρειαζομαι bd2 και holy grail)

Το πιο κουφο ειναι οτι οταν την αγορασα ειχα λεφτα για να παρω και την armstrong electromatic...

Δεν πειραζει το καλοκαιρι μαλλον θα το κανω το εγχειριμα!

 

 

Α! Και κατι ακομα. Χρονια πολλα και καλα και πολυ καλο βιντεο!

 

Ίδια γούστα φιλαράκι. Και εγώ αυτές τις 2 είχα σταμπάρει!  :D

Και για την armstrong έχω ακούσει καλά λόγια αλλά δεν έχω παίξει για να σου πω σίγουρα. Όταν τα έχεις κάν'το! Δεν πρόκειται να το μετανιώσεις. Και μετά κανονίζουμε για κάνα jam  ;)

 

Άψογη κιθάρα! Άψογο παίξιμο!

 

Και εγώ σκεφτόμουν να την πάρω όταν έψαχνα hollow body και τώρα μου έρχονται δεύτερες σκέψεις. Όταν ήταν να κάνω την επιλογή είχα πει: "Χεσ το μωρε, πάρε τώρα την ibanez και όταν μεγαλώσεις και θα πάρεις τη white falcon!".

 

Καλόπαιχτη να είναι και χρόνια σου πολλά!

 

Ps: πρόσεχε όμως γιατί τα όργανα με αυτή την τιμή (666) είναι επικίνδυνα. Μπορεί να αρχίσει να γυρνάει το headstock γύρω γύρω σαν τρελό, να ξερνάει πράσινους εμετούς και τέτοια!! ;D

Πέρα από την πλάκα παρατηρώ ότι πολλά προιόντα έχουν αυτή την τιμή και στον thomann. Ti παιζει? Λέτε να έχουν κάνει κανένα συμβόλαιο με τον Λούσιφερ οι Γερμανοί? Άσε μην αρχίσουν και μπαίνουν ιδέες στου Έλληνες εμπόρους και διαδόσουν την βρώμα...

 

Ευχαριστώ πολύ. Μου φάνηκε λίγο περίεργο όταν είδα την τιμή, αλλά μετά μου άρεσε περισσότερο. Σημαδιακό λέω. Μακάρι στο μέλλον να πάρουμε White Falcon  ;D

 

μπραβο ρε παλικαρε!

εχεις Gretsch telecaster και θα παρεις και lap steel.....

τα συγχαρητηρια μου σε αυτον που σου εμαθε να ακους μουσικη!  ;D

 

 

Εγώ, ο πατέρας μου και το youtube σε ευχαριστούμε πολύ!

May da force be wit chu

facebook.com/panosbarcodeyanke

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου