Προς το περιεχόμενο

Gretsch Electromatic g5120


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Άμα κάτσε το τζοκεράκι  ;D ;D ;D ;D

 

Εγώ μαζεύω από τώρα. Σε 10-15 χρόνια θα την έχω πάρει.  ;D

May da force be wit chu

facebook.com/panosbarcodeyanke

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Άμα κάτσε το τζοκεράκι  ;D ;D ;D ;D

 

Λεω να δινει καθε μελος 10 λεπτα καθε βδομαδα και να παιζει τζοκερ το φορουμ...θα γινει θεσμος και που ξερεις...κι αν σου κατσει;

 

Τωρα οσο για το Jammin. Εγω και η καλοκαιρινη armstrong μου (θελω να ελπιζω  ;D ) δεχομαστε ανεπιφυλακτα την προσκληση!!!

Everybody gets the blues sometime

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώργο, έχω παίξει με αυτή του λινκ που έβαλες, και ήταν μια από τις πιο άψυχες κιθάρες που έχω δοκιμάσει. Δεν ξέρω αν η συγκεκριμένη ήταν έτσι, όμως άλλαξε δραματικά τις προσδοκίες μου από τις φτηνές (Electromatic) solid bodies της Gretsch. Για τα σκαφάκια δεν έχω άποψη, και εδώ που τα λέμε έτσι όμορφα όπως παίζει ο συνφορουμίτης δεν θα είχε και καμία σημασία...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα που μου το ειπες ωστε να ψαξω να πιασω μια να δω πως ειναι στην πραξη. Απο τα βιντεο δειχνει παντως ασυνηθιστη-παραξενη κιθαρα,πιο πολυ θα μου εβγαινε κατι σαουθερνοericsardinas με μια τετοια παρα οτιδηποτε αλλο.

Παντως γενικα η gretsh κατα καποιον περιεργο τροπο ειναι μια εταιρια που εχει κερδισει την συμπαθεια μου εξ αποστασεως (!) χωρις να τυχει να δοκιμασω ποτε καμια!

Ισως να φταιει εκεινος ο γερακος ο malcolm ...  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Την προτείνω ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ σε όποιον έχει να δώσει ένα μεσαίο προς μεγάλο ποσό και μαζί με θήκη και μαγνήτες βγαίνει κάπου στα 900 euros.

 

Τωρα το προσεξα αυτο...

Πες μου οτι εβαλες ΤV Jones!!!  :o  :o

Everybody gets the blues sometime

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα το προσεξα αυτο...

Πες μου οτι εβαλες ΤV Jones!!!  :o  :o

 

Όχι ακόμη! Πιστεύω σε κάνα δίμηνο το πολύ θα έχουν μπεί.  ;D

 

Γιώργο, έχω παίξει με αυτή του λινκ που έβαλες, και ήταν μια από τις πιο άψυχες κιθάρες που έχω δοκιμάσει. Δεν ξέρω αν η συγκεκριμένη ήταν έτσι, όμως άλλαξε δραματικά τις προσδοκίες μου από τις φτηνές (Electromatic) solid bodies της Gretsch. Για τα σκαφάκια δεν έχω άποψη, και εδώ που τα λέμε έτσι όμορφα όπως παίζει ο συνφορουμίτης δεν θα είχε και καμία σημασία...

 

Δεν έχει τύχει να παίξω με solid της Gretsch ακόμη (δεν βρίσκεις και εύκολα στην Ελλάδα)

έχω ακούσει πολύ καλά λόγια όμως. Όσο για τα σκαφάκια, πέρα από το δικό μου έχω παίξει με άλλα 4. Δύο Epiphone, ένα Ibanez και ένα DiMavery. Η Gretsch ήταν με διαφορά καλύτερη από όλα αυτά. Απλά.

May da force be wit chu

facebook.com/panosbarcodeyanke

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου