Προς το περιεχόμενο

roland juno gi ή yamaha mo6


Προτεινόμενες αναρτήσεις

κοπέλια να βαλω μια ρακι να ηρεμισουμε?εγω γνωμες θελω και προσωπικες εμπειριες για συγκεκριμενα μηχανακια.Αλλα οπως εγραψα σε νεο θεμα γιατι τουτο ειχε εκτροχιαστει καπως,λυση υπαρχει.roland fantom g  ή  χ.Δε μενει παρα μονο η κατασταση ,η διαθεσημοτητα και η τιμη.το juno ενα μηχανημα που θα μου ηταν κουτι στα 20 μου.Αρνητικο μεγαλο τα πληκτρα.Το mox6 εχει 64 πολυφωνια και στα μειον και στο ονομα.Το motif εχει πολυ καλους ηχους ειναι καλο αλλα οχι για την τιμη του σαν μεταχειρισμενο.korg δεν θελω.θελω την αναμνηση του m1 και αν παρω αυτη τη μαρκα και παθει κατι με τα καλα στην αφη κατα τα αλλα πληκτρα θα με χαλασει.Ετσι κατεληξα με αιτια λοιπον και με τη βοηθεια σας στη roland και τα fantom x ή g.Kαι αν πανε ολα καλα και βρω χρονο να ετοιμαστω ειστε ολοι καλεσμενοι στις καλοκαιρινες εκδηλωσεις στην Ιεραπετρα να το ακουσετε.Βεβαια δεν τελειωνει εκει το χαξιμο και το γνωριζεται.Πεταλια,παρελκομενα,περιφεριακα και παει λεγοντας.Ευχαριστω για τη βοηθεια.

ΠΑΝΤΕΛΗΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Guru

Γι'αυτό που θέλεις να κάνεις, κανένα από τα δύο δεν θα σε απογοητεύσει. Σαφώς και τα Fantom είναι πολύ πιό πάνω σε κατηγορία από τα JUNO.

Αν κι εγώ μεταξύ X & G, θα διάλεγα το G όπως και έκανα τελικά για καθαρά λόγους καλύτερου ελέγχου ειδικά στο live.

 

Στο X έχεις την δυνατότητα να φορτώσεις επεκτάσεις SRX με κατηγορίες ήχων από μία σειρά ηχοθήκης της Roland, εκτός από τα δείγματα που μπορείς να φορτώσεις και να επεξεργαστείς στο ίδιο το όργανο. Στο G δεν έχεις αυτή τη δυνατότητα (των SRX) καθ'ότι είναι ήδη φορτωμένοι πάρα πολλοί ήχοι από τις κάρτες στο όργανο. Όμως, στο G έχεις την δυνατότητα να φορτώσεις άλλες κάρτες, ARX (SuperNatural).

 

Αποφασίζεις ανάλογα με τις απαιτήσεις, τις γνώσεις αλλά και τα οικονομικά σου.

 

Ενημερωτικά, το Fantom-G είναι τέταρτης γενιάς (Fantom (FA-76), Fantom-S, Fantom-X, Fantom-G), "απόγονος" προς τα πίσω των XV, XP, JV.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου