Προς το περιεχόμενο

Υπαρχει η κιθαρα πλεον σαν μουσικο οργανο;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ά ρε Dreamdancer τι μου έκανες...

 

κάθισα και το ξανάκουσα...

 

ΤΙ ΑΗΔΙΑ ΤΙ ΒΑΡΕΜΑΡΑ....

 

 

Την πρώτη φορά το άκουγα πιο συνολικά, τώρα παρατήρησα την κιθάρα, ΑΙΣΧΟΣ, αν το έβγαζα, πριν κουραστώ, θα πέθαινα από βαρεμάρα...

 

 

Και αυτό το πράγμα το θεωρείς σρεντ της προκοπής; Με τις φασολαδίτσες και τις διατονικές κλιμακίτσες;

 

 

ΠΑΡΕ ΕΔΩ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΝΑ ΞΕΣΤΡΑΒΩΘΕΙΣ...

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=LmJJov7wOCc

 

 

Άντε με τον κάθε άσχετο πιτσιρικά...

 

Αυτό μάλιστα... άμα θέλεις, κάνω την καρδιά μου πέτρα και το μετατρέπω σε πιάνο κοντσέρτο... δε γ*μιέται...  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 250
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ά ρε Dreamdancer τι μου έκανες...

 

κάθισα και το ξανάκουσα...

 

ΤΙ ΑΗΔΙΑ ΤΙ ΒΑΡΕΜΑΡΑ....

 

 

Την πρώτη φορά το άκουγα πιο συνολικά, τώρα παρατήρησα την κιθάρα, ΑΙΣΧΟΣ, αν το έβγαζα, πριν κουραστώ, θα πέθαινα από βαρεμάρα...

 

 

Και αυτό το πράγμα το θεωρείς σρεντ της προκοπής; Με τις φασολαδίτσες και τις διατονικές κλιμακίτσες;

 

ΠΑΡΕ ΕΔΩ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΝΑ ΞΕΣΤΡΑΒΩΘΕΙΣ...

 

Άντε με τον κάθε άσχετο πιτσιρικά...

 

Αυτό μάλιστα... άμα θέλεις, κάνω την καρδιά μου πέτρα και το μετατρέπω σε πιάνο κοντσέρτο... δε γ*μιέται...  ;D

 

Ενταξει το πηραμε το μυνημα, εισαι ο υπερχεστης των πεντε ηπειρων...φασολαδιτσες, ειρωνιες, κλιμακες πανω κατω, τον εξαντλησε τον Vinny ο πουθενας ελληνας φορουματος... στα λογια δηλαδη γιατι στις πραξεις πονος, τενοντιτηδες και υπαρξιακες και μουσικες ανησυχιες τον εμποδιζουν να παιξει... ::)

Πουλα εσυ εστω και ενα cd με τη μουσικη σου,επηρρεασε εστω και ενα ατομο με το παιξιμο σου και μετα τα ξαναλεμε....ασε τον Μoore τον Malmsteen και τον Μcalpine για τους υπολοιπους ;).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σου λέω να σου παίξω Μπαχ δε σου κάνει, σου λέω coroner δε σου κάνει, με το ζόρι τις μ*λ*κίες σου θέλεις δηλαδή; Στο φινάλε της γούνας μου μανίκι είσαι; Έλληνας φόρουμ πουθενάς, και βέβαια, το avatar manosx αυτό ακριβώς είναι, τι περίμενες δηλαδή, να σου στείλουμε βιογραφικό για να απαντήσουμε στις μ***κίες που γράφεις;  ;D Τράβα άκου καμιά φασολάδα, για μέχρι εκεί είσαι. Δε θα σου κάνω και μαθήματα, στα @@ μου, ούτε το τσιγκολελέτα δεν παίζω, τι θες τώρα, για τα πανηγύρια είναι η μουσική που ακούς έτσι και αλλιώς, τέτοια ακούγαμε πριν 30 χρόνια, την Αμερική ανακάλυψες νομίζεις; Όταν εσύ πήγαινες εμείς παίρναμε σύνταξη  ;D ;D ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλτε ρε κανένα βίδεο να πάρουμε καμιά ιδέα. (έψαξα στο youtube αλλά δεν βρήκα παρά αυτό):

 

 

ΜάνοΧ,

κακώς κάνεις και απαντάς στο υβριστικό και μόνιμα εριστικό στυλάκι του. Στο τέλος θα σε παρασύρει εκτός από τον κιθαριστικό και σε διαλεκτικό βούρκο!

 

Επί της ουσίας: δυο επισημάνσεις η μια λιγάκι αστεία:

α) τον Μπαχ τον είχαν για πολύ καιρό σε μαύρη λίστα διότι οι αντιστικτικές του μελωδίες στις φούγκες ακούγονταν χαοτικά στις εκκλησίες λόγω της τεράστιας αντήχησης των ναών

β) δεν ξέρω αν θα συμφωνήσει κάποιος με αυτό, αλλά προσωπικά έχω την αίσθηση πως σπουδαιότερος ενορχηστρωτικά από τον Μπετόβεν, πιο death και πιο modern ήταν ο Γκούσταβ Μάλερ (μου αρέσει πιο πολύ τέλος πάντων) και ίσως και λιγάκι πιο heavy από άποψη shredding (σοβαρολογώ!)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πείτε με μουρλό,αλλά ο αγαπημένος μου κλασικός συνθέτης είναι μακράν ο Bach. :)

 

Ο πατέρας μου έβαζε όταν ήμουν μικρός Mozart,Vivaldi,Chopin,Beethoven κι εγώ ζητούσα Bach.Λέτε γι'αυτό να βγήκα έτσι;Who knows? ;D ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου