Προς το περιεχόμενο

'Εκχώρηση' μιας κλίμακας σε άλλη


STEFANOS604

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ντο σε εισαγωγικά.

Α.... τώρα κατάλαβα. Ειναι .... ντο και καλά.

 

Θα μπορούσαμε να πουμε και εγχυση μιας κλιμακας σε άλλη?

Δηλαδη ειναι σωστή η διατύπωση  "Το αποτέλεσμα της εγχυσης μιας κλίμακας σε άλλη κλίμακα, ονομάζεται εγχυμα κλίμακας"?

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 101
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εγώ πάντως σήμερα μόλις έβαλα το βίντεο με το ζουρνά σε φίλο που δεν πολυασχολείται με internet, και του το έβαλα χωρίς προειδοποίηση ανάμεσα σε βιντεάκια του τύπου Αντρέας άνεργος, Μήτσος δενδροπόταμος κλπ, και όχι μόνο δεν του φάνηκε παράταιρο αλλά αντίθετα λειτούργησε πολύ πιο έντονα από τα κλασσικά αυτά βίντεο ( κάηκε τελείως το άτομο). Θεωρώ λοιπόν ότι ο Στέφανος είναι, με μεγάλη διαφορά, ο τοπ υποψήφιος για να γίνει διάσημος σε όλη την Ελλάδα από όσους έχουν βάλει δουλειά τους στο σάιτ.

 

 

TrueStoryBlackTextSS.png&h=500&w=500&zc=2&q=100&a=c&s=&f=&cc=&ct= 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτο μια φορα σε μια προβα παλία μου λεει  ο κιθαρίστας

 

- Λοιπον, σημερα θα το παμε απο C

- Oκ (του λεω) παμε.

- Στοπ!

- Τι εγινε?

- Ειπαμε C

- E, απο Ντο το παίζω.

- Οχι Ντο ρε μ#$@#$κα, από C ειπαμε!

- Μα το ιδιο δεν λεμε?

- Χωρις εισαγωγικά ρε!

 

χαχαχαχααχχαχαχχααχαχααχα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχίσατε πάλι το τρολλάρισμα.

Aν ενας αποφοιτος δημοτικου μπει να γραψει σε φορουμ μαθηματικων τη σπουδαια ανακαλυψη του οτι οποιον αριθμο πολλαπλασιασεις με το 9 τοτε το αθροισμα των ψηφιων εκεινου του αριθμου ειναι παλι 9 (π.χ 3 x 9 = 27 αρα 2+7=9, 7x9=63 αρα 6+3=9, 123x9=1107 αρα 1+1+0+7=9 κλπ), πως πιστευετε οτι θα τον αντιμετωπισουν οι μαθηματικοι? Ποιος θα ευθυνεται για το τρολλαρισμα?

 

Αυτο που κανουμε, αν οχι ολοι, καποιοι απο μας ειναι αυτο που ειπε ο συμφορουμιτης (Ι, ΙΙ, ΙΙΙ, ΙV, V, VI, VII,). Αν δηλαδη ενα κομματι εχει αρμονια πχ C F G τοτε ειναι για μενα ΙΙΙ, VI VII, οποτε γνωριζοντας αυτο μπορω να παιξω το κομματι σε ολες τις τονικοτητες ευκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

............ και ο κυρ Στέφανος, αφου παραδέχτηκε οσα του καταλόγισαν οι ιεροεξεταστές-γνώστες της ορθής διατύπωσης της θεωρίας της μουσικής για να αποφύγει την πυρά, φεύγοντας απο το topic ψέλλισε..........

 

  ".... κι όμως.... εκχωρείται"

 

λολ

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν παιζουμε G# αντι για C, λογω μεταφορας τονικότητας, η G# είναι "C"

 

Oυτε τωρα το κατάλαβα?

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ότι με ενοχλεί η "χαβαλετζίδικη" διάθεση στα ποστ, ούτε και τα πειράγματα, το αντίθετο μάλιστα.. Αυτό που (με) ενοχλεί αρκετά είναι όταν το "τρολλάρισμα" γίνεται με μια γερή δόση εμπάθειας. Αυτό το να περιμένεις τον άλλον (ο οποίος άλλος είναι πολύ συγκεκριμένος εδώ και κάτι μήνες) για να του την πεις. Και να του την πεις από θέση ισχύος, γιατί όταν αρχίζουν να "τρολλάρουν" 10 άτομα και να τον κολλάνε στον τοίχο, ούτε ιδιαίτερη μαγκιά χρειάζεται αλλά ούτε και επιτυχημένο είναι το "τρόλλινγκ".

 

Δεν προσβάλλει κανέναν το ποστ του STEFANOS604, οπότε μπορείτε απλά να γράψετε διορθώσεις ή να εκφράσετε ευγενικά την αρνητική άποψή σας. Εντέλει, μπορείτε και να προσπεράσετε. Αν ήταν π.χ. να ασχολείται ο καθένας με το αποτυχημένο χιούμορ του cos_dr, θα ήμαστε μόνιμα off-topic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ότι με ενοχλεί η "χαβαλετζίδικη" διάθεση στα ποστ, ούτε και τα πειράγματα, το αντίθετο μάλιστα.. Αυτό που (με) ενοχλεί αρκετά είναι όταν το "τρολλάρισμα" γίνεται με μια γερή δόση εμπάθειας. Αυτό το να περιμένεις τον άλλον (ο οποίος άλλος είναι πολύ συγκεκριμένος εδώ και κάτι μήνες) για να του την πεις. Και να του την πεις από θέση ισχύος, γιατί όταν αρχίζουν να "τρολλάρουν" 10 άτομα και να τον κολλάνε στον τοίχο, ούτε ιδιαίτερη μαγκιά χρειάζεται αλλά ούτε και επιτυχημένο είναι το "τρόλλινγκ".

 

Δεν προσβάλλει κανέναν το ποστ του STEFANOS604, οπότε μπορείτε απλά να γράψετε διορθώσεις ή να εκφράσετε ευγενικά την αρνητική άποψή σας. Εντέλει, μπορείτε και να προσπεράσετε. Αν ήταν π.χ. να ασχολείται ο καθένας με το αποτυχημένο χιούμορ του cos_dr, θα ήμαστε μόνιμα off-topic.

 

Μη γραφεις τετοια, θα σου πουνε οτι κανεις μπαμ οτι πουλας πνευμα ηθικης κ αντιλογιας, οτι κουνας το δαχτυλο σε συμφορουμιτες σου κτλ.

 

Για μενα, καλυτερα δε θα μπορουσες να τα χες γραψει.

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ότι με ενοχλεί η "χαβαλετζίδικη" διάθεση στα ποστ, ούτε και τα πειράγματα, το αντίθετο μάλιστα.. Αυτό που (με) ενοχλεί αρκετά είναι όταν το "τρολλάρισμα" γίνεται με μια γερή δόση εμπάθειας. Αυτό το να περιμένεις τον άλλον (ο οποίος άλλος είναι πολύ συγκεκριμένος εδώ και κάτι μήνες) για να του την πεις. Και να του την πεις από θέση ισχύος, γιατί όταν αρχίζουν να "τρολλάρουν" 10 άτομα και να τον κολλάνε στον τοίχο, ούτε ιδιαίτερη μαγκιά χρειάζεται αλλά ούτε και επιτυχημένο είναι το "τρόλλινγκ".

 

Δεν προσβάλλει κανέναν το ποστ του STEFANOS604, οπότε μπορείτε απλά να γράψετε διορθώσεις ή να εκφράσετε ευγενικά την αρνητική άποψή σας. Εντέλει, μπορείτε και να προσπεράσετε. Αν ήταν π.χ. να ασχολείται ο καθένας με το αποτυχημένο χιούμορ του cos_dr, θα ήμαστε μόνιμα off-topic.

 

Γιατι ποιο ειναι το topic?

Αυτα που λες περι διορθωσης εχουν γινει στο παρελθον κατα κορον.

Εγω τρολάρω?

Τι να διορθώσω? Τα αδιόρθωτα του 13 χρονια διδάσκαλου?

Επειδης δηλαδη κανω λιγο χαβαλε με τα αστεια πραγματα που γράφει ?(δεν κοροιδευω την προσωπικότητα στέφανος η τον ανθρωπο στεφανος, το αντιθετο μαλιστα, οταν ακουσα τη δουλεια του την επαινεσα.)

 

Απλα λεει οτι διδασκει μουσικη 13 χρονια. Λεει οτι γραφει για να βοηθησει τους αλλους και να τους μαθει και ποσες φορες εχει καυχηθει οτι ξερει οτι εχει δικιο σε οτι λεει, μας δοκιμαζει κι ολας, μας εξεταζει εμμεσα στο τι ξερουμε και τι δεν ξερουμε. Αυτο δεν ειναι βοηθεια. Αυτο ειναι καταστροφη.

 

Καμμια εμπαθεια δεν εχω προς τον ιδιο. Το αντιθετο.

 

Και εγω λεω οτι το χιουμορ μου ειναι on topicεστατο

Πανω στα λεγομενα του ειναι, εκτος απο αυτο με τα σουβλακια βεβαια, αυτο θα μπορουσα να το ειχα αποφυγει σιγουρα. Ενταξει. Λαθος μου.

 

Εγω ειμαι ανοιχτος στην κριτικη οποιασδηποτε μορφης, ετσι πρεπει να ειναι και καποιος που δηλωνει οτι διδασκει μουσικη επι 13 χρονια . Ακομα και στον χαβαλε οταν επιμενει να ποσταρει αυτα που ποσταρει που ειναι γεματα ανακριβειες, αυθαιρεσιες, βερμπαλισμους και δεν αναφερονται σε αντικειμενα ιδεολογικου η φιλοσοφικου περιεχομενου, αλλα στο αντικειμενο της μουσικης.

 

Δηλαδη να μπαινει ενα νεο μελος σε αυτο το φορουμ που να εχει μια α μουσικη παιδεια και να βλεπει στη θεματολογια μουσικη και μουσικοι τετοιους οδηγους. Εγω αν ημουν νεο μελος και εμπαινα και εβλεπα αυτα δεν θα αρπαζομουν απο τον χαβαλε αλλα απο τα ιδια τα "συγγραμματα"

Δεν γουσταρω να βλεπω τετοια πραγματα σε ενα φορουμ που ασχολειται με τη μουσικη και την τεχνολογια και εχει τοσα χρονια λειτουργιας. Αυτο μπορει να ειναι και υποκειμενικο, αλλα για εμενα δεν ειναι. Γιατι λοιπον καταπιεζετε το δικαιωμα μου να το εκφραζω ακομα και με χαβαλε? 

Εγω απο αυτο το φορουμ εχω αποκτήσει και αποκτω ακομα σοβαρες γνωσεις που βασιστηκαν σε οδηγους σωστους, εμπεριστατωμενους  και αντιστοιχα εχω μοιραστει τις γνωσεις μου και εχω λυσει αποριες και εχω δώσει λυσεις βασιζομενος στην ιδια λογικη.

 

Και τα λαθη ειναι ανθρωπινα και ευπρόσδεκτα προς συζητηση και λυση, αλλα οταν γινονται συστηματικα και επιμονα, συνοδευόμενα μαλιστα και απο αξιώσεις,  απο εκει και περα.............. χαβαλες, γιατι όχι?

 

Δεν κανω ομως μονο χαβαλε εδω οχι μονο εγω, εκατονταδες αλλοι συμφορουμιτες που εχουν περασει απο αυτο το φορουμ, το αποδεικνυουν τα ποστ μου.

 

Το αρχικο ποστ του κυρ στεφανου ειναι off music οχι εγω off topic.

Καλη η αλληλεγγυη και ο αλληλοσεβασμος αλλα.......  να υπαρχει και εναυσμα.

 

Κανονικα αυτο το topic επρεπε να ειναι στην κατηγορια παιδικη χαρα, δεν εχει καμμια θεση στην ενοτητα Μουσικη και Μουσικοι που εχει σοβαρο περιεχομενο μεσα της.

 

Αυτα απο εμενα και οσο βλεπω τετοια συγγραμματα θα συνεχισω να κανω χαβαλε μεχρι να με σταματησει καποιος αρμόδιος. (moderator, admin)

εκει μονο πειθαρχώ υποχρεωτικα.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου