Προς το περιεχόμενο

R.I.P. Παντελή Παντελίδη


ex-mauromouris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

+1. Δυστυχώς τα μαθηματικά του holystone κάνουν λάθος παραδοχές, όχι ότι το ρεζουμε δεν είναι σωστό, just to set the record straight.

 

 

:-[

Ούπς, όντως κάνω λάθος, τότε... αναρωτιέμαι πώς πέρασα τις τάξεις  :o

Σορυ για αυτό...

 

Αλλα όντως το ρεζουμε ειναι το ίδιο...

 

 

Και για την ιστορία,

 

Μολις πριν 3ωρες ένας ανεγκέφαλος έπεσε πίσω μου που ήμουν σταματημένος σε φανάρι...

Ευτυχώς, δεν έτρεχε, αλλα και εγω και η γυναίκα μου φοράμε (πάντα) ζώνες, και τα δυο μικρά μου σε καρεκλάκια δεμένα...

 

Δεν πάθαμε τίποτα.

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 208
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Παιδια ΖΩΝΗ!!!!!!! 

Θα βαλω μια φωτο απο το περιστατικο που ειχα την πρωτοχρονια πηγενωντας για δουλεια.

Νεαρος που ερχοταν απο ρεβεγιον,περασε στο αντιθετο και με βρηκε μετωπικα.

Το μονο που θυμαμαι ειναι οτι η ΖΩΝΗ με εκανε ενα με το καθησμα.

Μετα απο κοντα δυο μηνες ποναω στο στηθος απο θλαστικα,αλλα αυτο ειναι το λιγοτερο.

DSCN3591.thumb.jpg.5af94b434be3840741d0563cdf678106.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν πεθαινε ενας απο τους δικους σου, αγαπημενους σου καλλιτεχνες και ασχολουταν ολος ο κοσμος μαλλον δεν θα ποσταρες αυτη την εικονα. Το οτι ασχολειται κοσμος με το χαμο του, είναι λόγω δημοσιότητας αλλα και αγαπης.

 

zefmx.jpg

 

RIP, κριμα στο παιδι και κουραγιο στην οικογενεια του και στους κοντινους του καθως τα χειρότερα (η νοσταλγια) οπως εχει πει ο Ιαβερης, δεν εχουν ερθει ακομα...

 

Ηταν (ισως αδικα) μισητος σε πολλους λόγω της όλης κουλτουρας του κοσμου που τον ακολουθουσε, για μενα ήταν αξιοπρεπεστατος και ας μην ειναι του γουστου μου η μουσικη του.

 

Παρατησε το ΔΗΜΟΣΙΟ για να κανει αυτο που ήθελε. Δεν εχουμε πολλοι τα κοτσια να φυγουμε απο τη βολεψια μας.

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Άκουσα λίγο μερικά κομμάτια του μακαρίτη με αφορμή το ατύχημα.

Η αίσθησή μου είναι ότι ήταν ταλεντάρα.

Αυτό το είδος λαϊκής μουσικής άκουγε μεγαλώνοντας, αυτή προσπάθησε επιτυχώς να κάνει και ο ίδιος. Άγνωστο για μένα το μουσικό είδος και ενοχλητικό το σχετικό lifestyle αλλά νομίζω κανείς δεν μπορεί να αρνηθεί το ταλέντο ενός ανθρώπου που βλέπει δίχτυα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Παρατησε το ΔΗΜΟΣΙΟ για να κανει αυτο που ήθελε. Δεν εχουμε πολλοι τα κοτσια να φυγουμε απο τη βολεψια μας.

 

 

 

Είχε μαγαζί (προ-πο νομίζω) στην Ν. Ιωνία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να σέβεσαι κάποιον γιατί πέτυχε κάτι με την αξία του είναι ένα θέμα. Το να σέβεσαι αυτό που πέτυχε είναι κάτι τελείως διαφορετικό. Πάντως είναι πολύ ενδιαφέρον πως ο θάνατος αλλάζει τις συμπεριφορές, είναι λίγο υποκριτικό, πως να το κάνουμε. Προσωπικά θεωρώ τον Παντελίδη γνήσιο αντιπρόσωπο της λαικής ελληνικής υποκουλτούρας. Το οτι πέθανε είναι λυπηρό, το ότι πέτυχε ότι πέτυχε με τις δικιές του δυνάμεις είναι άξιο θαυμασμού, το έργο που αφήνει πίσω όμως απλά μου θυμίζει γιατί η Ελλάδα με πληγώνει. Αυτή είναι η αλήθεια όπως τουλάχιστον την αντιλαμβάνομαι εγώ.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε μαγαζί (προ-πο νομίζω) στην Ν. Ιωνία.

Οι γονεις του εχουν πρακτορειο προπο. Ο ιδιος παραιτηθηκε απο το πολεμικο ναυτικο οταν εκλεισε συμβολαιο για το σχημα Καρρας/Παολα/Παντελιδης. Αποστρατευτηκε ως ανθυπασπιστης.

Αφησε το Δημοσιο λοιπον εκ του ασφαλους. Και καλα εκανε βεβαια, οποιοσδηποτε εκλεινε δουλεια σε τετοιο σχημα θα εφευγε απ'το Δημοσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να σέβεσαι κάποιον γιατί πέτυχε κάτι με την αξία του είναι ένα θέμα.

 

Aυτό μπορεί να κριθεί αντικειμενικά...Και μετράει.

 

Το να σέβεσαι αυτό που πέτυχε είναι κάτι τελείως διαφορετικό.

 

Αυτό μπορεί να κριθεί μόνο υποκειμενικά...Και δεν μετράει.

 

Πάντως είναι πολύ ενδιαφέρον πως ο θάνατος αλλάζει τις συμπεριφορές, είναι λίγο υποκριτικό, πως να το κάνουμε.

 

Σωστό...Πάντα ίσχυε όμως και θα συνεχίσει προφανώς.

Εδώ έγινε προσπάθεια εξωραϊσμού για τον Μάκαρο τον Ψωμιάδη. :)

 

Προσωπικά θεωρώ τον Παντελίδη γνήσιο αντιπρόσωπο της λαικής ελληνικής υποκουλτούρας.

 

Είσαι κομμάτι υπερβολικός εδώ.

Απλά ο χώρος εργασίας του αποτελούταν,επί το πλείστον,από θαμώνες τέτοιου δυσθεόρατου επιπέδου...Φαντάζομαι δεν μπορούσε να βγάλει το ψωμί του αλλιώς,για παράδειγμα να εμφανίζεται σε κάποια μπουάτ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτό μπορεί να κριθεί αντικειμενικά...Και μετράει.

 

Αντικειμενικά κρίνεται μόνο αν ξέρουμε ακριβώς την πορεία προς την επιτυχία. Τι πάει να πει μετράει;

 

Αυτό μπορεί να κριθεί μόνο υποκειμενικά...Και δεν μετράει.

 

Σίγουρα είναι υποκειμενικό σε ένα βαθμό. Το ότι σε κάποιους αρέσει δεν σημαίνει ότι είναι και άξιο θαυμασμού. Τι πάει να πει δεν μετράει;

 

Είσαι κομμάτι υπερβολικός εδώ.

 

Καθόλου υπερβολικός. Τα σκυλάδικα μόνο κάκο έχουν κάνει στην ελ. κοινωνία (εκτός απ' το πορτοφόλι κάποιων) και μάλιστα ποικιλοτρόπως. Δεν πρόκειται για κάτι νέο, κι εδώ το έχουμε συζητήσει πλειστάκις.

 

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι γονεις του εχουν πρακτορειο προπο. Ο ιδιος παραιτηθηκε απο το πολεμικο ναυτικο οταν εκλεισε συμβολαιο για το σχημα Καρρας/Παολα/Παντελιδης. Αποστρατευτηκε ως ανθυπασπιστης.

Αφησε το Δημοσιο λοιπον εκ του ασφαλους. Και καλα εκανε βεβαια, οποιοσδηποτε εκλεινε δουλεια σε τετοιο σχημα θα εφευγε απ'το Δημοσιο.

 

τι καλά έκανε....

αν δεν έφευγε ούτε από μακρυά δεν θα έβλεπε το μερκ του Ρέμου...

 

(βέβαια αυτό χωράει πολλή συζήτηση που ΔΕΝ θέλω να την κάνω)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου