Προς το περιεχόμενο

R.I.P. Παντελή Παντελίδη


ex-mauromouris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 208
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Και λίγα λες!!

 

Εγώ ποτέ μου δεν οδήγησα μεθυσμένος μικρός, δεν εκανα σούζες με τη μηχανή μερα μεσημέρι στην κινηση, δεν μπήκα στην παλιά τελευταία στροφή της κατεχάκη προς μεσογείων με 185χλμ και στην εξοδο εξυσα την μπαριέρα με τον συνοδηγό μου οπως επαιρνα γραμμή να λεει οχι σε παρακαλω σε απόγνωση και τις δυο κοπέλες πίσω να ουρλιάζουν, ουτε χασίς έκανα, ουτε μάλωνα, ουτε εβριζα, ουτε αδικούσα.

Γιατι ήμουν ΤΕΛΕΙΟΣ ΠΑΝΤΑ απο τότε που ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ.

Γιατί γεννήθηκα απο ΤΕΛΕΙΟΥΣ που οι γονείς τους ήταν ΤΕΛΟΙΟΙ.

Γεννήθηκα σε μια χώρα ΤΕΛΕΙΑ.

Δεν χρειάστηκε να ανακαλύψω τίποτα μόνος μου.

Καμμία συγκυρία.

Γι αυτό και δεν έκανα ποτέ μου ένα τέτοιο ΛΑΘΟΣ σαν το ΛΑΘΟΣ που έκανες ΕΣΥ.

Αν ήσουν ΤΕΛΕΙΟΣ σαν εμένα απο την αρχή, δεν το έκανες ποτέ οπότε έχεις το ακαταλόγιστο.

Σε συγχωρώ λοιπόν. I PARDON YOU!

 

I-Pardon-You-8.jpg

 

χαχαχαχαχαχαχαχαχα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

  εγω παντως, μονο τα κοκκινα να μην περνουσε ο κοσμος σ αυτην τη χωρα θα ειχα δυο κολλητους παραπανω σημερα, που ηταν και οι δυο μουσικοι (και παρα πολυ καλοι μαλιστα), και χαθηκαν σε δυο ''δυστυχηματα'' τα τελευταια χρονια. Ο ενας περασε αυτος το κοκκινο, σκοτωθηκε αυτος και η συνοδηγος η κοπελα του, ο αλλος πηγε απο τον απεναντι που περασε εκεινος το κοκκινο. Η δε οικογενεια μου γλιτωσε για ενα μετρο αποτι μας ειπαν οι εμπειρογνωμονες οταν πριν μερικα χρονια επεσε πανω μας μια χιλιαρα μηχανη που εμφανιστηκε με 100+ απο μια ανηφορα στα πετραλωνα σε δρομο με οριο 40 (και ο οδηγος της γλιτωσε απο θαυμα). Σκεφτειται ποσοι και ποσοι εδω μεσα εχουν να διηγηθουν παρομοιες ιστοριες..

 

Ο πραγματικος εχθρος ειναι η νοοτροπια μας. Και αντε 30 χρονια πριν που τα αυτοκινητα ηταν λιγα και οι ταχυτητες μικρες. Σημερα ομως? Αν συναναστραφεις λιγο ανθρωπους που κλαινε καθε μερα για δεκαετιες βλεπεις λιγο αλλιως το ολο θεμα, και ευχομαι να μη συμβει σε κανεναν εδω μεσα. Ειναι ΠΑΡΑ πολυ απλο στην πραγματικοτητα. Μεσα σε ενα δευτερολεπτο, η ζωη σου (και ολων των κοντινων σου, και αυτων των απεναντι), μπορει να αλλαξει για παντα. Και οχι προς το καλυτερο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει κάποιος να είναι αναμάρτητος ή τέλειος για να σχολιάσει κάτι.

 

Αν είναι έτσι δε πρέπει κανείς να κάνει κανένα παράπονο, φυσικά, μη τυχών τον πουν Ιαβέρη :P...

 

Ο Γκάρσον που κωλάει ακριβώς, δε κατάλαβα... ?!?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ο Γκάρσον που κωλάει ακριβώς, δε κατάλαβα... ?!?!

 

κολλάει γιατι δεν είναι καθόλου λίγο.

(και εγώ προσωπικά ζηλεύω αφάνταστα!)  :)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες όσο και να λέμε τα κακά και τα στραβά, όσο και να κατακρίνουμε, αν μπορεί να υπάρξει αλλαγή νοοτροπίας, αυτή θα ξεκινήσει μόνο από εμάς. Οπότε όσοι ενδιαφέρονται για το θέμα και έχουν γράψει εδώ ας ξεκινήσουν με τα εξής.

 

- Μηχανόβιοι: Ποτέ ξανά με κόκκινο. Ανεξαρτήτως ώρας, κίνησης δρόμου, διάρκειας φαναριού, οδηγικής εμπειρίας, "πάντα προσέχω να μην έρχεται κανένας" κλπ.

 

- Αυτοκινητιστές: Ποτέ ξανά ενασχόληση με το κινητό (ομιλία, sms ή ό,τι άλλο) κατά τη διάρκεια της οδήγησης, ανεξαρτήτως του ποιος τηλεφωνεί και γιατί. Αν είναι απαραίτητο, σταμάτημα με αλάρμ σε άκρη του δρόμου.

 

Ας ξεκινήσουμε με αυτά και ας ξαναγράψουμε (ειλικρινά) σε δυο μήνες τα αποτελέσματά μας.  ;D

 

Το τι πρέπει να κάνουν οι άλλοι είναι εύκολο. Το να το εφαρμόσω εγώ είναι ο μπελάς.

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys σόρρυ αλλά θα επαναλάβω κάτι που έχω γράψει παλιότερα.

Οι Έλληνες είμαστε οι χειρότεροι οδηγοί στην Ευρώπη χ-α-λ-α-ρ-ά.

 

Έχω βρεθεί στις φτωχότερες χώρες των Βαλκανίων και όλοι σταματάνε στις διαβάσεις μόλις δούνε πεζό.

Εδώ έχει κοντέψει να φάει εμένα και το παιδί μου οδηγός στη διάβαση που ΔΕΝ κοιτούσε κινητό, ΔΕΝ άλλαζε σταθμό, κοιτούσε απευθείας στο δρόμο και αρνήθηκε απλά να επιβραδύνει.

Περιττό να σας πω ότι αν τον προλάβαινα στην κίνηση θα του έβγαζα τα άντερα από το στόμα.

 

Το πρωί που παίρνω το λεωφορείο, στη στάση (επειδή έχει δίπλα περίπτερο, τυροπιτάδικο και ΑΤΜ), κάθε πέντε λεπτά, ανεβαίνουν στο πεζοδρόμιο εκεί ακριβώς που περιμένουν οι πολίτες για να πάρουν το λεωφορείο, μάγκες οδηγοί που δεν θέλουν να ψάξουν κανονικό παρκαρισμα "για δύο λεπτά"... Μάλιστα αν δεν κάνεις στην άκρη για να ανέβει το αυτοκίνητο μπορεί να φας και κανα μπινελίκι,

 

Δίπλα στη δουλειά μου υπάρχει ένα "απαγορεύεται η στροφή δεξιά" σε κεντρικότατο δρόμο. Κάθε φορά που ανάβει το προγηούμενο φανάρι, στρίβουν εκεί 10-15 αυτοκίνητα.

 

Όλα αυτά υπό τα άγρυπνα μάτια της Ελληνικής Αστυνομίας.

 

No hope.

 

Το τι πρέπει να κάνουν οι άλλοι είναι εύκολο. Το να το εφαρμόσω εγώ είναι ο μπελάς.

 

Ξέρεις τι μπινελίκι και κορνάρισμα έχω φάει επειδή σταματάω στις διαβάσεις για να περάσουν οι πεζοί; Όταν βγαίνω έξω βέβαια κιουρίες όλοι...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να γίνει κάτι απλό κατανοητό; Το αυτοκίνητο είναι φονικό όπλο. Τελεία. Αν το χειρίζεσαι με τρόπους που βάζει σε κίνδυνο ανθρώπινες ζωές όχι μόνο είσαι ζώο όρθιο, θα έπρεπε να σε χώσουν μέσα για απόπειρα ανθρωποκτονίας.

Οι κανόνες είναι πολύ απλοί και δεν θέλει και πολύ μυαλό για να τους κατανοήσεις. Αν πάλι δεν μπορείς (iq test για δίπλωμα δεν κάνουν) τουλάχιστον κατάλαβε πως οι νόμοι πρέπει να τηρούνται. Αν δεν μπορείς να καταλάβεις ούτε αυτό μην παραπονιέσαι μετά για τις συνέπειες. Κι αν παραπονιέσαι μάθε τουλάχιστον πως έχεις να φας πολύ κράξιμο.

 

Ωστόσο

http://news.in.gr/greece/article/?aid=1500068561

Και αυτό γιατί σύμφωνα με την τελική καταμέτρηση το ποσοστό αλκοόλ στο αίμα του προσδιορίσθηκε τελικώς στον απίστευτο αριθμό του 2,72 gr ανά λίτρο που είναι από τους μεγαλύτερους αριθμούς χρήσης αλκοόλ που έχουν καταγραφεί στα ελληνικά και ευρωπαϊκά χρονικά.

 

Ένα ποσοστό αλκοόλ που οδηγεί σε σχεδόν αναισθησία του χρήστη, ενώ όταν το ποσοστό αυτό προσεγγίζει τα 3 gr ανά λίτρο θεωρείται «όριο» θανάτου από πλήρη αδρανοποίηση του αναπνευστικού ζητήματος.

 

Συγνώμη, αλλά ο άνθρωπος ήταν απλά εγκληματίας. Το ότι δεν είχαμε κι άλλα θύματα είναι καθαρά θέμα τύχης.

 

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου