Προς το περιεχόμενο

BOSS: no more mods?


TamTam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Με τα virtual πετάλια της Boss θα παίξει τίποτα στο μέλλον...;  Έχω το Guitar rig 5 που περιλαμβάνει 7 πεταλάκια, έστω σε σχήμα φέτας (όχι του γνωστού τυριού...), τα ...: Distortion (Boss DS-1), MeZone (Boss MT-2 Metal Zone), Noise Reduction (Boss NS-2 Noise Suppressor), Stomp Compressor (Boss CS-1 Compression Sustainer), Ensemble (Boss CE-1 Chorus Ensemble), Tremolo (Boss TR-2 Tremolo) και τέλος το  Octaver (Boss OC-2 Octave). 

  Παιδιά, ότι πληροφορίες έχετε θα μου είναι πολύτιμες.......Με τα λεφτά της πώλησης θα πάρω Gibson!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

βΕλανίδια....

 

εκ του βελάζω

 

Από τις δύο αυτές λέξεις

τρωγοντουστασανε ΒΑΛΑΝΙΔΙΑ

τα "βελανίδια" θεώρησες ότι χρειαζοντουστασανε διόρθωση;  ;D ;D ;D

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βΕλανίδια....

 

εκ του βελάζω

 

κανις λαθως,ΒΑΛΑΝΙΔΙΑ ινε αικ του "βαλαντονο".

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ακρίβεια είναι (ή ήταν) "βαλανίδια" εκ της "βαλάνου". Για την οποία, παρεπιπτόντως, κάναμε και αυτό το νήμα...

  Ηρέμησε βρε και απόλαυσε την ζωή....... :angel: ;D ;D ;D  στο κάτω κάτω ο ίδιος ο OP στο 2ο ποστ του στο νήμα το γύρισε στην πλάκα.... ::) :D                                                               

  καμιά απάντηση στην ερωτησή μου πιο πάνω θα πάρω τελικά....; καίγομαι για γίβσον!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ετσι είναι... θα χάσουνε το πΣωμή τους κάμποσοι. Λίγο -πολύ τα περισσότερα μπουτικ, εκεί πάνω στηρίζονται. Αλλά να μου πεις, τα σχέδια κυκλοφορούν εδω και πολλά χρόνια οπότε μόνο οι μοντάδες το χάνουν.

Τεσ'πα, εγω που θυμάμαι το τοπίο πριν τα Boss, τα εκτιμώ και με το παραπάνω. Εχει ένα πετάλι που κάνει για τον καθένα. Οτι κι αν παίζεις. Πεταλάρες και σημείο αναφοράς!

Εχω 2-3 ακόμα. Το ένα είναι αυτό που θα έπαιρνα μαζί αν μου ζήταγαν να επιλέξω ενα και μόνο. Αλλά έχω και 2 πεταλιέρες της.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Με τα virtual πετάλια της Boss θα παίξει τίποτα στο μέλλον...;  Έχω το Guitar rig 5 που περιλαμβάνει 7 πεταλάκια, έστω σε σχήμα φέτας (όχι του γνωστού τυριού...), τα ...: Distortion (Boss DS-1), MeZone (Boss MT-2 Metal Zone), Noise Reduction (Boss NS-2 Noise Suppressor), Stomp Compressor (Boss CS-1 Compression Sustainer), Ensemble (Boss CE-1 Chorus Ensemble), Tremolo (Boss TR-2 Tremolo) και τέλος το  Octaver (Boss OC-2 Octave). 

  Παιδιά, ότι πληροφορίες έχετε θα μου είναι πολύτιμες.......Με τα λεφτά της πώλησης θα πάρω Gibson!

 

να σε πω

μελλοντικά (όχι μελόντικα  ;D )

τα βίρτσιουαλ (όχι βίτσιουαλ μην το μπερδεύεις) αυτά τα αϊριγκια που σε αρέσουνε, θα έχουν ένα κουμπί που θα το πατείς και θα σε βγάνει όλο το τυπωμένο κύκλωμα του μπος.

Οπότε, θα πηγαίνεις με τον ποντικό σου και θα λες, αυτήν την αντίσταση 100ΚΩ θα την αλλάξω με μια 10ΚΩ.

Με τον τρόπο αυτό θα γλυτώνεις και το τσαφ και το κολλητήρι και το ηλεκτροσοκ.

Αντ αυτών θα βγαίνει αυτό

mountza.jpg

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω γιατί (μάλλον κάνω λαθος) αλλά θα μπορούσα να φανταστώ πετάλια που είναι βασισμένα στα boss και έχουν τις όποιες μόντες. Δεν ξέρω αν γίνεται ήδη, αλλά με τις χαμηλές τιμές της boss δεν φαντάζομαι να συμβαίνει αυτό. Αλλά στο μέλλον ίσως και να μπορούσαμε να δούμε ds-1 like πετάλι με βγαλμένη την όποια D-4, D-5 ή την τάδε μόντα αλλά ποιος θα το παράγει σε χαμηλό κόστος ; Δεν νομίζω μπουτικάς, με τίποτα  :D

 

  Το θέμα είναι ότι κάποια πετάλια της εταιρίας είναι όντως πολύ χρήσιμα αν ξέρεις πώς να τα βάλεις στο rig σου, όπως το ds-1, και θα ήταν ωραίο να μπορείς να το κάνεις με τη μόντα σου .

 

[ftp=ftp://www.youtube.com/watch?v=uLgQqlTqMwY]

[/ftp]

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου