Προς το περιεχόμενο

Νέο κομμάτι από Μόνικα - Η στάλα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

Βρε γκρινιάρηδες  :D κοιτάξτε το γεγονός κι αφήστε το τι της αποδίδουν οι άλλοι.

 

Προσωπικά με το που το άκουσα εδω (δεν την εχω παρακολουθήσει γενικά) ήμουν σίγουρος πως αφορά διασκευή παλιού τραγουδιού απο την ορολογία που χρησιμοποιεί, αφού δεν έχει καμία σχέση με τα σημερινά ήθη. Κι όμως δεν είναι παλιό και σίγουρα είναι συνειδητή επιλογή της.

 

Οπως επίσης και το "ανέμελο" τραγουδιστικό ύφος. Νομίζω πως πρόκειται για μια απλή άσκηση στο ύφος Χορν - Κοντού κ.α. (πετυχημένη ή μη δεν το κρίνω) που της βγήκε σε τραγούδι και το δημοσίευσε. Γιατί όχι;

 

Απο εκεί και πέρα τα φούμαρα που γράφονται (θετικά ή αρνητικά) είναι απο τους "ειδικούς". Αυτή απλά ένα τραγούδι έγραψε.

 

 

 

καταλαβαίνω Γιάννη μ΄τι θες να πεις, αλλά βρήκες και συ παραδείγματα ορέ συν αδερφέ... >:D ;D

 

το ένα εκατοστό να έπιανε από την υποδειγματική "ερμηνεία" του Χορν και της Κοντού (που πρέπει να χρησιμοποιείται ως σημείο αναφοράς για το ότι όντως δεν χρειάζεται σώνει και καλά η απόλυτη "τεχνική" για να μη φαλτσάρεις και να αποδοθεί το συναίσθημα ενός τραγουδιού με τέτοιο τρόπο ώστε τελικά να σ΄αγγίξει), προσωπικά δεν θα είχα λόγο να ασχοληθώ σχολιάζοντας... απλά θα προσπερνούσα αδιάφορα... εδώ μιλάμε όμως για προκλητική (τουλάχιστον στα δικά μου αυτιά) "ατζαμοσύνη"...

 

αλλά οκ... όσο πιο φιλόδοξος ο στόχος τόσο πιο παταγώδης η αποτυχία προσέγγισης του... είναι κι αυτή μια δικαιολογία που μπορώ να βρω στο κατά τα άλλα συμπαθέστατο κορίτσι... άφες αυτήν, ου γαρ οίδασι τι ποιούσι λοιπόν (?)... ;) :D

 

ΥΓ καλά στην Τζενάρα δεν αναφέρομαι καν... :-* :)

 

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως τη μονη Μονικα που αναγνωριζω ειναι εκεινη του Μπιλ του σαξοφωνιστα.

κ τη μπελουτσι βρε αθεοφοβε!!!!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου