Προς το περιεχόμενο

The truth Why Modern Music Is Awful - 2018


TamTam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έτσι από απλή περιέργεια θά'θελα να ακούσω τα τραγούδια των BieberRihannaCyrus etc.... με άλλη παραγωγή-μίξη (στυλ 60's-70's ας πούμε), όπως και τους StonesBeatlesKinks etc...με σημερινές παραγωγές (και όχι τα τύμπανα δεξιά και όλα τ'άλλα αριστερά... ::) :P :-X), έτσι για πιο αντικειμενική σύγκριση!   

 

  Εννοείτε ότι δεν συγκρίνω την μουσική των παλαιών (H. P. Lovecraft etc... :laugh:) με την μουσική των τωρινών, αλλά αυτό που θέλω να πω είναι το πόσο ρόλο παίζει πλέον η παραγωγή και η αισθητική της (γυαλιστερή, φαντεζί, ευκολοάκουστη και εν τέλει πιο ποπίστικη και χορευτική) στο μεγαλύτερο μέρος των ακροατών σήμερα... Μιλάω πάντα για την μουσική των charts και των πολλών εκατομμυρίων πωλήσεων, δηλαδή αυτά που ακούμε παντού και συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα μεχρι το 1980 μια χαρα ειναι.

προφανως

 

Καλα μη εισαι και τοσο σιγουρος...δεν υπαρχει εποχη χωρις ΠΟΛΥ σαβουρα στη μουσικη..... ;D

 

Απλα ειναι τοσο ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ η εποχη που ζουμε που δεν μπορει καποιος να τη συγκρινει με το παρελθον χωρις να γινει γραφικος και να μοιαζει σαν τους κακομοίρηδες που μπλογκαρουν στο ιντερνετ εξυμνωντας το "ποσο ωραια περνουσαμε στα 80s" (ή 70s ή οτι χρονια θες)......χωρις αντιβιοτικα,ζωνες ασφαλειας,εμβολια,ηλεΧτρικο,αυτοκινητοδρομους,τρεχουμενο νερό,Ευρωπαϊκη Ένωση,Ευρώ,κινητά και μετρό....  ;D

 

Επαναλαμβανω ότι βγαινει ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ μουσικη στις ημερες μας και παει και νουμερο ενα στα τσαρτς αμα λαχει να ουμε  ;)

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει να μην περνουσαμε ωραια το 70 ομως καλυτερη μουσικη ειχαμε.

αυτο που βαζεις δεν ξεφευγει απο τον κανονα και σαν εξαιρεση τον επιβεβαιωνει.

παντως ειναι τίγκα στο compression

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

παντως ειναι τίγκα στο compression

 

Και αυτο γιατι ειναι κακο?  ???

 

Εγω ακουω μια ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ παραγωγη.

 

Αν και μαλλον limiting εννοεις και οχι compression... ;)

 

το 70 ομως καλυτερη μουσικη ειχαμε.

 

μπα.... ΛΙΓΟΤΕΡΗ μουσικη είχατε (είχαμε)  και την ΑΚΟΥΓΑΤΕ (ακουγαμε)  ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάλι  εχω την αισθηση οτι κατι τετοια τραγουδια θα παιζονται και μετα απο 100 χρονια με τον ιδιο ενθουσιασμό......

Και οι καρικατουρες της σημερινης μουσικης βιομηχανιας δεν θα τις θυμαται ουτε η μανα τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάλι  εχω την αισθηση οτι κατι τετοια τραγουδια θα παιζονται και μετα απο 100 χρονια με τον ιδιο ενθουσιασμό......

Και οι καρικατουρες της σημερινης μουσικης βιομηχανιας δεν θα τις θυμαται ουτε η μανα τους

 

Ωραιο κομματι απο το 1976 (αν και μου ακουγεται  πολυ dated και δεν εχει "γερασει" καλα σε αντιθεση με αλλα κομματια απο το 1976  )

 

Βεβαια το 1976 ειχαν βγει και ΑΥΤΑ..

 

 

 

 

;D

 

Επισης δεν υπαρχει πλεον μουσικη "βιομηχανια" ....πιο πολυ ΒΙΟΤΕΧΝΙΑ θα την ελεγα... ;) ..στο πνευμα των καιρων,επαναλαμβανω συγκρινετε εντελως διαφορετικες εποχες.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

To πρώτο πράγμα που θα κανω μόλις (αν) βγω στη συνταξη.

Θα κοψω τηλέφωνα (κινητα -σταθερά) και internet (τα διατηρω ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ για τη δουλειά μου).

 

Δεν θα με νοιάζει ούτε τι μουσικη βγαινει , ούτε τη εποχή έχουμε, ούτε τι ωρα ειναι...ούτε αν είναι μέρα ή νυχτα, ;D ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πρώτο πράγμα που θα κανω μόλις (αν) βγω στη συνταξη.

 

 

Καλα με αυτο το πλευρό να κοιμάσαι,η "συνταξη" ουτε για μια 90αρα ΚΑΣΣΕΤΑ (απλη οχι χρωμιου) το μηνα δεν θα φτανει    ;D

 

Θα κοψω τηλέφωνα (κινητα -σταθερά) και internet (τα διατηρω ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ για τη δουλειά μου).

 

Καλα για αυτο ημανε σιγουρος.....εχω αρχισει ερευνα αγορας για ταχυδρομικα περιστερια αλλα δεν βρισκω ΨΩΜΩΜΕΝΑ  ρε μαμωτο και οι ΒΙΝΤΕΟΚΑΣΣΕΤΕΣ ειναι βαρΓιες ... ;D

 

Δεν θα με νοιάζει ούτε τι μουσικη βγαινει , ούτε τη εποχή έχουμε, ούτε τι ωρα ειναι...ούτε αν είναι μέρα ή νυχτα, ;D ;D 

 

Πλανητης των πιθήκων και ετσι φιλωΟΥς?  ;D

 

Καλα σε βλεπω με την ΒΙΝΤΕΟΚΑΣΣΕΤΑ  του "La piscine" & με ΒΕΡΜΟΥΤ να την βγαζεις στο γεραματα  ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

Καλα για αυτο ημανε σιγουρος.....εχω αρχισει ερευνα αγορας για ταχυδρομικα περιστερια αλλα δεν βρισκω ΨΩΜΩΜΕΝΑ  ρε μαμωτο και οι ΒΙΝΤΕΟΚΑΣΣΕΤΕΣ ειναι βαρΓιες ... ;D

 

 

 

 

Να επικοινωνήσω με ποίον και γιατί.

Δυο ανθρωποι με ενδιαφερουν, ο ραφτης μου και ο μηχανικος αυτοκινητου μου, και ξέρω που μένουν  ;D ;D

 

 

Καλα σε βλεπω με την ΒΙΝΤΕΟΚΑΣΣΕΤΑ  του "La piscine" & με ΒΕΡΜΟΥΤ να την βγαζεις στο γεραματα  ;D

Δεν χρειάζομαι τιποτα άλλο ....για να γεμίσει η ψυχή μου.\Ευτηχως το εχω σε VHS  γιατι ακόμα και το conversion ....το βαριέμαι  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ο μηχανικος αυτοκινητου μου,

 

Ωχ!

Πήρες αυτοκίνητο αδελφέ?

Το κάρο τι το έκανες?

Untitled-9-2.jpg

 

χαχαχαχαχαχα ;D ;D ;D

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου