Προς το περιεχόμενο

Εκτίμηση αξίας ηλεκτρικής κιθάρας yamaha sg 450


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Tamtam είπε

κάνε της ένα ψυχολογικό σέρβις και θα κελαηδήσει! 

  Να της κάνει και συνεδρίες (σε έναν καλό shrink) μαζί με άλλες "παρεξηγημένες" κιθάρες...Που ξέρεις μπορεί τελικά να πάρει τα πάνω της (στα μάτια του κι όχι μόνο...😉) και ίσως να του κάτσει!😎

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cigaret13 είπε

  Να της κάνει και συνεδρίες (σε έναν καλό shrink) μαζί με άλλες "παρεξηγημένες" κιθάρες...Που ξέρεις μπορεί τελικά να πάρει τα πάνω της (στα μάτια του κι όχι μόνο...😉) και ίσως να του κάτσει!😎

 

χα χαχααχ
Εννοώ στα εσωτερικά της :)
Και να της δείξει λίγη αγάπη, γυάλισμα, καθάρισμα και τέτχοια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Tamtam είπε

 

χα χαχααχ
Εννοώ στα εσωτερικά της 🙂

 Στην αρχή έβαλα "χα χα" στο παραπάνω σχόλιο, αλλά μετά σκέφτηκα ότι σε τέτοια παλιά όργανα δεν πειράζουν τα εσώψυχα τους και το έσβησα. Εσωτερικά μην πειράζεις τίποτα, η "μπίχλα" και η σκόνη δίνουν άλλο αέρα και ήχο.... το πολύ πολύ δες τα τάστα, το μπράτσο, το action, το ύψος των μαγνητών and thats all!

Επεξεργασμένο από cigaret13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, cigaret13 said:

 Εγώ ακόμα χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο γιατί έδωσα μια μεγάλη αδελφή της για τα μάτια μιας Strat!

 

Φώτη, σοβαρά και ειλικρινά τώρα, αν (λέω αν) τότε που την έδωσες, είχες την τωρινή σου εμπειρία αλλά με τις τότε συνθήκες (πχ μπορεί να ήθελες μονούς και strat), τι θα προτιμούσες?

Την yamaha ή την strat?

Μην μου πεις θα μάζευα χρήματα, κλπ, μια από τις δύο θέλω να διαλέξεις.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Φώτη, σοβαρά και ειλικρινά τώρα, αν (λέω αν) τότε που την έδωσες, είχες την τωρινή σου εμπειρία αλλά με τις τότε συνθήκες (πχ μπορεί να ήθελες μονούς και strat), τι θα προτιμούσες?

Την yamaha ή την strat?

Μην μου πεις θα μάζευα χρήματα, κλπ, μια από τις δύο θέλω να διαλέξεις.

Σοβαρότατα και ειλικρινέστατα, την Yamaha!  Καλοί οι μονοί αλλά οι διπλοί, για το είδος μουσικής που παίζω και που μ'αρέσει, είναι one way road.  Πέρα όμως απ'τον ήχο, η απτή πχιότητα, το χοντρούτσικο μπράτσο και η ομορφιά της (εντάξει υποκειμενικό αυτό...) για μένα είναι αναντικατάστατα.  Τα μόνα μείον, το βάρος, η άβολη θέση της στο καθιστικό παίξιμο και το 2o strap στο σώμα (πίσω απ'το μπράτσο και όχι στο "κέρατο")

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Βρετανικό ebay παει απο 350 εώς 500 λυριά ανάλογα την κατάσταση + έξοδα αποστολής, αν και εφόσον ο ιδιοκτήτης θέλει να τη στείλει Ελλαδιστάν. Εγώ στη θέση σου, αν είναι όντως σε σχετικά καλή κατάσταση, θα τη σουλούπωνα και δε θα την έδινα με τίποτα. Πρίν απο μερικούς μήνες πήρα απο αγγελία στο Νοιz μεταχειρισμένη την SG 1820, που είναι μοντέλο του 2010-11 και αντικατέστησε τη 2000, και η κιθάρα είναι όνειρο, απίστευτη ποιότητα κατασκευης και ήχος που βάζει κάτω Gibson κλπ, μόνο μειονέκτημα το βάρος (αλλά αυτό το ξέραμε). Καλόπαιχτη λοιπόν και κράτα την αγκαλιά σφιχτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Yannis Methenitis changed the title to Εκτίμηση αξίας ηλεκτρικής κιθάρας yamaha sg 450

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου