Προς το περιεχόμενο

Relish - Τι αλλο θα βγαλουν...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προφανώς καταλαβαίνεις ότι ο τύπος δεν μπορεί να είναι βλακεία.

Δεν τον είπα βλάκα, αλλά μπορώ να τον πω ανα πάσα στιγμή.

Δε θα σκαλώσω εκεί.

Εχει ένα κανάλι που δεν προσφέρει τίποτα. (εκτός ίσως από εντελώς αρχάριους, αλλά και εκεί πάλι υπάρχουν ένα σωρό σοβαροί άνθρωποι που τα λένε απείρως καλύτερα απ αυτόν που ασχολείται κυρίως με την σκηνοθεσία)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Προφανώς καταλαβαίνεις ότι ο τύπος δεν μπορεί να είναι βλακεία.

Δεν τον είπα βλάκα, αλλά μπορώ να τον πω ανα πάσα στιγμή.

Δε θα σκαλώσω εκεί.

Εχει ένα κανάλι που δεν προσφέρει τίποτα. (εκτός ίσως από εντελώς αρχάριους, αλλά και εκεί πάλι υπάρχουν ένα σωρό σοβαροί άνθρωποι που τα λένε απείρως καλύτερα απ αυτόν που ασχολείται κυρίως με την σκηνοθεσία)

 

+1

 

είναι να απορείς με κάτι τύπους που έχουν εκατοντάδες χιλιάδες συνδρομητές, ενώ ο άνθρωπος ούτε προσφέρει κάτι ουσιαστικό αλλά ούτε και παίζει της προκοπής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sounds like Sh*t. Για κάμπινγκ ψηστιέρα μπορεί να είναι πιο χρήσιμη, αν βγάζει την τηγανητή πατάτα σε χρόνο μηδέν.



 

Επεξεργασμένο από Tamtam
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ούτε 5χίλιαρα έχουν ούτε απευθύνονται (μόνο) σε συλλέκτες/bedroom players. Άσε που πολλές φορές αυτοί είναι και πολύ καλύτεροι παίκτες αλλά και πιο ανοιχτόμυαλοι.  Έχω δει όργανα με 2μιση και 3 χιλιάρικα. Λίγο πάνω δηλ. από Am Std και λίγο κάτω από LesPaul Std. Δεν έχω δει πιο γρήγορο/απροβλημάτιστο και στιβαρό pickup swap στο πόδι. Έτσι όπως το βλέπω, ναι, γίνεται και σε live, σε 30". Όσο παίρνει να κουρδίσεις δηλαδή.  Το είχα πει και στο προηγούμενο θρεντ, το λέω και τώρα. Πολύ θα το διασκέδαζα να έπιανα μια στα χερια μου.

Τα περί καναλιού είναι αρκετά off topic, αλλά δεν με χαλάει καθόλου ο τύπος. Δηλ. οι That Pedal Show είναι καλύτεροι? Sorry αλλά δεν έχω αντέξει να δω μισάωρα tap dancing πάνω σε πετάλια και φάτσες να ηδονίζονται από το TONE. 

  • Like 1

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Πνοή και Νύξη είπε

Ούτε 5χίλιαρα έχουν ούτε απευθύνονται (μόνο) σε συλλέκτες/bedroom players. Άσε που πολλές φορές αυτοί είναι και πολύ καλύτεροι παίκτες αλλά και πιο ανοιχτόμυαλοι.  

 

Σήμερα μπήκα στο fb page τους, αφού είδα το video, και η τιμής των συγκεκριμένων μοντέλων είναι 5.300 euro και βγαίνει σε 3 διαφορετικά χρώματα. Δεν αντιλέγω ότι υπάρχουν παιχταράδες συλλέκτες και bedroom players, εξακολουθώ να πιστεύω όμως ότι απευθύνεται περισσότερο σε αυτούς παρά σε επαγγελματίες μουσικούς. 

Επεξεργασμένο από Fanfan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, VangelisV είπε

Άλλωστε και στη f1 δοκιμάζονται καινούρια πράγματα...

...που να εχουν νοημα, χωρις αποκλειστικα την προοπτικη εμπορευματοποίησής τους.

 

Δεν είναι άσχημο σαν concept αλλα λιγο άσκοπο μου φαίνεται. Όπως και ειπώθηκε πριν , τι θα κάνει κάποιος ο οποίος θέλει διαφορετικό τόνο στο live του; Θα αρχίσει τα ραβε ξύλωνε μπροστά στο κοινό, ή θα έχει μία δευτερη κιθάρα; Γιατι υποτίθεται πως στο live δε χρειάζεσαι 2η κιθάρα αφου έχεις τους μαγνήτες-cipsακια

Τι θα την κάνει κάποιος την κιθάρα αυτή , όταν έπειτα απο δεκάδες αλλαγές μαγνητών θα κατασταλάξει στο τι ηχόχρωμα θέλει ; Θα την πουλήσει και θα πάρει μια συμβατική με ίδιους μαγνήτες;

Εντωμεταξύ οι κιθαριστες δεν δίνουν περιουσίες για ξύλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Yannis Methenitis changed the title to Relish - Τι αλλο θα βγαλουν...
18 minutes ago, Πνοή και Νύξη said:

Ούτε 5χίλιαρα έχουν ούτε απευθύνονται (μόνο) σε συλλέκτες/bedroom players. Άσε που πολλές φορές αυτοί είναι και πολύ καλύτεροι παίκτες αλλά και πιο ανοιχτόμυαλοι.  Έχω δει όργανα με 2μιση και 3 χιλιάρικα. Λίγο πάνω δηλ. από Am Std και λίγο κάτω από LesPaul Std. Δεν έχω δει πιο γρήγορο/απροβλημάτιστο και στιβαρό pickup swap στο πόδι. Έτσι όπως το βλέπω, ναι, γίνεται και σε live, σε 30". Όσο παίρνει να κουρδίσεις δηλαδή.  Το είχα πει και στο προηγούμενο θρεντ, το λέω και τώρα. Πολύ θα το διασκέδαζα να έπιανα μια στα χερια μου.

Τα περί καναλιού είναι αρκετά off topic, αλλά δεν με χαλάει καθόλου ο τύπος. Δηλ. οι That Pedal Show είναι καλύτεροι? Sorry αλλά δεν έχω αντέξει να δω μισάωρα tap dancing πάνω σε πετάλια και φάτσες να ηδονίζονται από το TONE. 

δεν αντιλέγω

και εγώ θα διασκέδαζα να την είχα για μισή ώρα.

 

όσο για τα κανάλια, οι that pedal είναι μια χαρά (ιδίως ως παίκτες, ο Taylor είναι κιθαρίστας με τουτ...), όπως εξαιρετικός είναι ο JHS δεν συζητάμε για τύπους όπως ο Scott ή ο Beato.

Ακόμα και ο HP42 μια χαρά είναι.

Αυτός ρίχνει πολλή δουλειά στην εικόνα του, έχει επαγγελματίες εικονολήπτες κλπ, κομμωτή και στυλίστα, αλλά από ουσία μηδέν.

Παρα πολύς κόσμος το κάνει αυτό, είναι ο εύκολος εντυπωσιασμός με την εικόνα που σίγουρα μετράει περισσότερο από τον ήχο, και πιάνει. Πιάνει γιατί υπάρχει πολύς κόσμος που τα βρίσκει ενδιαφέροντα αυτά.

Και προφανώς κανείς δεν θα κάτσει να πονοκεφαλιάσει να καταλάβει τι λέει πχ ο Beato όταν έρχεται αυτός και σου υπαργορεύει οτι αυτό ακούγεται καλύτερα παίζοντας μια άτσαλη πεντατονική...

Επεξεργασμένο από dimsonic

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
8 λεπτά πριν, Fanfan είπε

 

Σήμερα μπήκα στο fb page τους, αφού είδα το video, και η τιμής των συγκεκριμένων μοντέλων είναι 5.300 euro και βγαίνει σε 3 διαφορετικά χρώματα. Δεν αντιλέγω ότι υπάρχουν παιχταράδες συλλέκτες και bedroom players, εξακολουθώ να πιστεύω όμως ότι απευθύνεται περισσότερο σε αυτούς παρά σε επαγγελματίες μουσικούς. 

 

Έχω την εντύπωση ότι οι επαγγελματίες κιθαρίστες, οι grinders και όχι οι φτιαγμένοι με ολόκληρο συνεργείο ατόμων από πίσω τους, παίζουν με κιθάρες βαριά των 1000 ευρώ, γιατί λυπούνται να βλέπουν όργανα των 3k να τρώνε τέτοια κακουχία. Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

  • Like 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Εξερευνήστε λίγο το site και θα δείτε περί τίνος ακριβώς πρόκειται και τι είδους κιθάρες φτιάχνουν. 

Δηλ. το pickup swap πάιζει μόνο στο live? Σε ένα στούντιο δεν μπορεί, ή σε live με διαφορετικές μπάντες? 

@Fanfan έχεις δίκιο, έχουν ανέβει λίγο οι τιμες τους. Πέρυσι που το ξαναθίξαμε, τις είχε ο Thomann και το φθηνότερό τους έβγαινε γύρω στο 2χίλιαρο.

Δηλ. ρε παιδιά οι Σαξοφωνίστες τι κάνουν? Οι φαγκοτίστες? Που για να βρεις όργανο αξιοπρεπές πρέπει να σκάσεις 3χίλιαρο τουλάχιστον? Επειδή εμάς μας φαίνεται εξωπραγματικό, δεν υπάρχουν επαγγελματίες που δίνουν τέτοια ποσά για τα εργαλεία της δουλειάς τους? Επειδή είμαστε τυχεροί και βρίσκουμε όργανα αξιώσεων με λιγότερα από χιλιάρικο δηλαδή? Κάποιοι δίνουν 5χίλιαρα για ένα όργανο, κάποιοι 5 χίλιαρο για δέκα. 

 

Dimsonic, τον Beato τον είδα τις προάλλες, κόντεψε να με πάρει ο ύπνος από τα αυτονόητα και τις κοινοτοπίες. Όχι ότι δεν έχω δει ενδιαφέρον βίντεό του. Οπότε ας μην είμαστε ισοπεδωτικοί. Μια δουλειά κάνουν όλοι και βγάζουν καλό μεροκάματο. Άλλοι αγοράζουν, άλλοι όχι. 

Άλλοι ορκίζονται στο Game Of Thrones. Eμένα μου φαίνεται σαν σαπουνόπερα με τούνδρα. 

Επεξεργασμένο από Πνοή και Νύξη
  • Like 2

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου