Προς το περιεχόμενο

Για τo "support art workers"


Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Πάντως οι πλούσιες χώρες του ευρωπαϊκού βορρά έχουν έως και διπλάσιους(σχεδόν) ΔΥ από ότι η Ελλάδα.

 

 

Μονο οι Σκανδιναβικες οι οποιες ειναι ουσιαστικα σοσιαλιστικα κρατη αλλα με ΜΙΚΡΟ ΠΛΗΘΥΣΜΟ, ΤΕΡΑΤΩΔΗ παραγωγη ΠΡΩΤΟΓΕΝΟΥΣ ΠΛΟΥΤΟΥ τοσο λογω ΦΥΣΙΚΟΥ ΠΛΟΥΤΟΥ (ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ και ξυλιας),οσο και ΒΑΡΙΑΣ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑΣ και ΕΞΑΓΩΓΩΝ  ,ο οποιος διαμοιραζεται στους ΛΙΓΟΥΣ (αριθμητικα)  πολιτες τους  και φυσικα ΠΟΛΥ ΥΨΗΛΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑ και μηδενικη φοροδιαφυγη. 

 

ΔΕΝ ειναι δηλ. τα παραδοσιακα κομμουνιστικα κρατη οπου οι εργαζομενοι κανουν οτι δουλευουν και οι εργοδοτες (δηλ. το κρατος) κανει οτι τους πληρωνει και ψοφανε ολοι μαζι στην ΠΕΙΝΑ 😅   ουτε φυσικα ΕΛΛΑΔΑ με το ΤΡΑΓΙΚΟ εμπορικο ισοζυγιο της που οφειλεται στη μηδενικη παραγωγη ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟΥ και ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΥ πλουτου και προϊοντων υψηλης υπεραξιας μια και ο ιδιωτικος της τομεας στην πλειοψηφια του στην ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ειναι επικεντρωμενος και στο κλωθογυρισμα των ΔΑΝΕΙΚΩΝ του δημοσιου τομεα...

 

Μη μπερδευοΜεν την ΛΟΥΤΣΑ με τη ΦΟΥΤΣΑ 😅

 

 

24 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Όσο για τα αποθεματικά των ταμείων όλοι γνωρίζουμε τι ληστεία έγινε με τον τζόγο στα χρηματιστήρια κάτι που δεν έκαναν οι εργαζόμενοι.

 

ΤΡΙΧΕΣ και fake news για ΑΦΕΛEIΣ που δεν γνωριζουν ΑΡΙΘΜΗΤΙΚΗ, βασικα οικονομικα και απεχθανονται την ΑΛΗΘΕΙΑ.

 

Ασε που τα δομημενα ομολογα στην εξοφληση τους τελικα ΚΕΡΔΗ εδωσαν στα ταμεια ενω το ΣΥΝΟΛΙΚΟ ποσων των δομημενων ομολογων ηταν 1,8 ΔΙΣ ΕΥΡΩ (καθε χρονο θελουμε πανω απο 14 ΔΙΣ για συνταξεις)  οποτε ακομα και αν "κλαπηκαν" μιλαμε για ΑΣΤΕΙΟ ποσο one off (η αρχικα αποτιμημενη "ζημια" των ταμειων ηταν κατω απο 200 εκ)

 

(παρομοιες ΒΛΑΚΕΙΕΣ κυκλοφορουν και για το οτι οι "μεγαλοεκδοτες και οι μιζες στα  ΕΞΟΠΛΙΣΤΙΚΑ  εφαγαν τα λεφτα και μας χρεοκοπησαν " οταν ΟΛΑ τα λεφτα που δοθηκαν στους εκδοτες ,ακομα και αν φαγωθηκαν , ηταν 200 εκατομμυρα ευρω ενω οι συνολικες εξοπλιστικες δαπανες τις χωρας στην 20ετια ηταν 20 δις ενω οι μιζες δεν ηταν ουτε μισο δις (το χρεος ειναι πανω απο 300 ΔΙΣ) 

 

 

 

Τα ταμεια χρεοκοπησαν γιατι ηταν ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΑ να επενδυουν το 90% των αποθεματικων τους σε ομολογα ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ δημοσιου το οποιο ΧΡΕΟΚΟΠΗΣΕ (οχι πως ποτε εφθαναν τα αποθεματικα τους για συνταξεις μια και ΠΑΝΤΑ οι ΜΙΣΕΣ συνταξεις απο τον Π/Υ πληρωνονταν μια και οι Ελληνες επαιρναν ΠΟΛΥ υψηλοτερες συνταξεις και εφαπαξ ειδικα στον δημοσιο τομεα απο οσες πληρωναν)

 

Ολα τα αλλα ειναι τριχες κατσαρες για να γεμιζουν οι πλατειες με αφελεις ΑΓΑΝΑΧΤΙΖΜΕΝΟΙ 🤣

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

 

Μονο οι Σκανδιναβικες οι οποιες ειναι ουσιαστικα σοσιαλιστικα κρατη αλλα με ΜΙΚΡΟ ΠΛΗΘΥΣΜΟ, ΤΕΡΑΤΩΔΗ παραγωγη ΠΡΩΤΟΓΕΝΟΥΣ ΠΛΟΥΤΟΥ τοσο λογω ΦΥΣΙΚΟΥ ΠΛΟΥΤΟΥ (ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ και ξυλιας),οσο και ΒΑΡΙΑΣ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑΣ και ΕΞΑΓΩΓΩΝ  ,ο οποιος διαμοιραζεται στους ΛΙΓΟΥΣ (αριθμητικα)  πολιτες τους  και φυσικα ΠΟΛΥ ΥΨΗΛΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑ και μηδενικη φοροδιαφυγη.

 

Μη μπερδευοΜεν την ΛΟΥΤΣΑ με τη ΦΟΥΤΣΑ 😅

 

 

Ο πληθυσμός τους είναι πάνω κάτω ίδιος με τον δικό μας.Και η Ελλάδα έχει ΤΕΡΆΣΤΙΑ παραγωγή και εξαγωγές ειδικά στον γεωργικό τομέα και στην τεχνολογία.

Συνήθως αυτοί που λενευ δεν παράγουμε τίποτα είναι αυτοί που οι ίδιοι δεν παράγουν τίποτα (δημοσιοκαφροι πολιτικοί)

Η Ελλάδα εξάγει 81 δισεκατομμύρια σε προϊόντα και υπηρεσίες δηλαδή το 37,2% του ΑΕΠ πάνω από χώρες οπως Κίνα! ΗΠΑ Βρετανία Γαλλία Ιταλία Καναδάς Τουρκία Νορβηγία κτλ. Τα στοιχεία του 19.

Δυστυχώς το πολιτικό σύστημα στην Ελλάδα χρειάζεται εκκαθάριση και νομίζω ότι λίγο με την οικονομική κρίση λίγο με τον κορονοιο ( ίσως έρθουν και καλύτερα) θα έχουμε ελπίδα.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_exports

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Και η Ελλάδα έχει ΤΕΡΆΣΤΙΑ παραγωγή και εξαγωγές ειδικά στον γεωργικό τομέα και στην τεχνολογία.

Συνήθως αυτοί που λενευ δεν παράγουμε τίποτα είναι αυτοί που οι ίδιοι δεν παράγουν τίποτα (δημοσιοκαφροι πολιτικοί)

Η Ελλάδα εξάγει 81 δισεκατομμύρια σε προϊόντα και υπηρεσίες δηλαδή το 37,2% του ΑΕΠ πάνω από χώρες οπως Κίνα! ΗΠΑ Βρετανία Γαλλία Ιταλία Καναδάς Τουρκία Νορβηγία κτλ. Τα στοιχεία του 19.

Δυστυχώς το πολιτικό σύστημα στην Ελλάδα χρειάζεται εκκαθάριση και νομίζω ότι λίγο με την οικονομική κρίση λίγο με τον κορονοιο ( ίσως έρθουν και καλύτερα) θα έχουμε ελπίδα.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_exports

 

τι λες παιδι μου,τι λες ? 🤣  (μου αρεσει που λινκαρεις τη wilki που γραφει οτι ειναι 37 δις με ΕΛΛΕΙΜΑ 24 😅)  

 

https://www.capital.gr/oikonomia/3409604/elstat-elleimma-21-7-dis-euro-sto-emporiko-isozugio-to-2019

 

επισης παραθετω και ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ  στοιχεια ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2021 (τα πλεον προσφατα) οποτε πολλαπλασιαζεις τα παντα επι 12 ουσιαστικα

 

https://www.statistics.gr/documents/20181/53c2b296-e005-85d5-5e94-10924483167b

 

επισης την ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΧΡΕΟΚΟΠΙΑΣ μας :

 

Το 2009 το ελληνικό κράτος είχε δαπάνες 84,2 δισ. ευρώ και έσοδα 50,5 δισ. ευρώ. Εμφάνισε έλλειμμα 36,3 δισ. ευρώ από το οποίο τα 24,3 δισ. ευρώ πρωτογενές δηλ. εκτός τόκων. Το ύψος των μισθών και συντάξεων του δημοσίου το 2009 ήταν 24,5 δισ. ευρώ συν 17,7 δισ. ευρώ η επιδότηση από το προϋπολογισμό για τα ασφαλιστικά ταμεία. Δηλαδή, από έσοδα 50,5 δισ. ευρώ τα 42 ήταν για μισθούς και συντάξεις.

 

Επίσης το 2008 μια χρόνια πριν τη χρεοκοπία η χώρα είχε εξαγωγές 19,8 δισ. ευρώ και εισαγωγές 63,8 δισ. ευρώ. Το εμπορικό έλλειμμα ήταν στα 44 δισ. ευρώ και το έλλειμμα του ισοζυγίου τρεχουσών στα 32,6 δισ. ευρώ.

Το 2009 η Ελλάδα  χρεοκόπησε καθώς οι δαπάνες ξεπέρασαν τα έσοδα κατά 36,3  δισ. ευρώ περίπου και οι εισαγωγές ήταν τριπλάσιες των εξαγωγών.

 

λιγη επαφη με την ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ και τα ΒΑΣΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ δεν εβλαψε κανεναν  και ΑΣ ΜΗ ΓΕΜΙΖΕΙ ΤΣΙ ΠΛΑΤΕΙΕΣ ΜΕ ΤΣΙ ΑΓΑΝΑΧΤΙΖΜΕΝΟΥΣ  🤣

 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό το παραμύθι ότι η Ελλάδα βγάζει τα πάντα και σε ποσότητες τέτοιες που θα μπορούσε να καλύψει τις ανάγκες δυο ηπείρων αλλά η άτιμη πσεκαζμένη κενωνία δεν της το επιτρέπει έχω βαρεθεί να το διαβάζω στα πληρωμένα φατσαμπούκια και αλλού

  • Like 2
  • Συμφωνώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε επειδή εγώ παράγω και ενίοτε εξάγω έχω μια πολύ συγκεκριμένη άποψη για το πολιτικό σύστημα το οποίο είναι βαρυδι για εμένα (σε αντίθεση με τους εργαζόμενους που είναι δικοί μου άνθρωποι)Η άποψη μου λοιπόν είναι ίδια με αυτών που δεν έχουν ανάγκη την ύπαρξη τους και είναι αυτή.

Απλά εμείς σε αντίθεση με αυτούς πρέπει να τους ανεχόμαστε.

 

https://youtu.be/Wxvx8AKRYLE

8 λεπτά πριν, dimsonic είπε

αυτό το παραμύθι ότι η Ελλάδα βγάζει τα πάντα και σε ποσότητες τέτοιες που θα μπορούσε να καλύψει τις ανάγκες δυο ηπείρων αλλά η άτιμη πσεκαζμένη κενωνία δεν της το επιτρέπει έχω βαρεθεί να το διαβάζω στα πληρωμένα φατσαμπούκια και αλλού

Ας μην ξεχνάμε ποιος κατέστρεψε οικονομικά την Ελλάδα τα τελευταία δύο χρόνια.Παντως όχι οι δημόσιοι υπάλληλοι και οι ελεύθεροι επαγγελματίες.

Επεξεργασμένο από Κβαντική Διεμπλοκή
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Πάντως οι πλούσιες χώρες του ευρωπαϊκού βορρά έχουν έως και διπλάσιους(σχεδόν) ΔΥ από ότι η Ελλάδα.

Όσο για τα αποθεματικά των ταμείων όλοι γνωρίζουμε τι ληστεία έγινε με τον τζόγο στα χρηματιστήρια κάτι που δεν έκαναν οι εργαζόμενοι.

Εντάξει δεν είπαμε ότι είμαστε αθώοι αλλά όχι και να μας κουνάνε το δάχτυλο οι εγκληματίες.

Διότι τα πολιτικά κόμματα στην Ελλάδα συνιστούν εγκληματικές οργανώσεις.

Όσο και παρηκμασμένο να είναι το συνταξιοδοτικό σύστημα στην Ελλάδα δεν μπορώ να υπερασπιστώ τις μιζαδόρους.

10346.jpeg

 Μαλλον μπερδευεις το πολυ μεγαλο δημοσιο (εμεις) με τις πολυ μεγαλες κρατικες δαπανες (σκανδιναβικες χωρες). Και επειδη απο σκανδιναβικες χωρες ε, κατι ξερουμε, οι συνθηκες ειναι τετοιες που με καποιο τροπο πρεπει ο πληθυσμος να κρατηθει εκει. Δεν νομιζω οτι θα ηταν πολλοι αυτοι που θα ηθελαν να μεινουν σε ενα μερος με θερμοκρασια -20C τον χειμωνα, με ηλιοφανεια 3 ωρες την ημερα, κλπ κλπ εαν δεν υπηρχε ενα κρατος να παρεμβαινει παντου, με υψηλες αμοιβες και κινητρα για την παραμονη. Βεβαια αυτο συνεπαγεται και πληρη ελεγχο της οικονομιας κ ενιοτε και της ζωης σου οπως πχ του ποτε και εαν θα μπορεσεις να αφησεις τα παιδια σε παιδικο σταθμο, εαν θα βρεις κρατικη θεση σταθμευσης και αλλα ωραια σοσιαλιστικα που προσωπικα εγω τα απεχθανομαι και θεωρω οτι ειναι ανελευθερα. Στη χωρα βεβαια που εχουν καλλιεργηθει πολυ συγκεκριμενα πολιτικα προτυπα ολα αυτα ειναι ψιλα γραμματα και αντιλαμβανομαι την εξιδανικευση τετοιων καταστασεων, οταν εισαι σε μια χωρα που βρισκεται στο αλλο ακρο  (δηλαδη στον μη παρεμβατισμο οχι λογω ιδεολογιας αλλα λογω ενος πληρως αποσαθρωμενου κρατικου μηχανισμου). 

 

 

  • Like 1

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, fenderiarhs είπε

 Μαλλον μπερδευεις το πολυ μεγαλο δημοσιο (εμεις) με τις πολυ μεγαλες κρατικες δαπανες (σκανδιναβικες χωρες). Και επειδη απο σκανδιναβικες χωρες ε, κατι ξερουμε, οι συνθηκες ειναι τετοιες που με καποιο τροπο πρεπει ο πληθυσμος να κρατηθει εκει. Δεν νομιζω οτι θα ηταν πολλοι αυτοι που θα ηθελαν να μεινουν σε ενα μερος με θερμοκρασια -20C τον χειμωνα, με ηλιοφανεια 3 ωρες την ημερα, κλπ κλπ εαν δεν υπηρχε ενα κρατος να παρεμβαινει παντου, με υψηλες αμοιβες και κινητρα για την παραμονη. Βεβαια αυτο συνεπαγεται και πληρη ελεγχο της οικονομιας κ ενιοτε και της ζωης σου οπως πχ του ποτε και εαν θα μπορεσεις να αφησεις τα παιδια σε παιδικο σταθμο, εαν θα βρεις κρατικη θεση σταθμευσης και αλλα ωραια σοσιαλιστικα που προσωπικα εγω τα απεχθανομαι και θεωρω οτι ειναι ανελευθερα. Στη χωρα βεβαια που εχουν καλλιεργηθει πολυ συγκεκριμενα πολιτικα προτυπα ολα αυτα ειναι ψιλα γραμματα και αντιλαμβανομαι την εξιδανικευση τετοιων καταστασεων, οταν εισαι σε μια χωρα που βρισκεται στο αλλο ακρο  (δηλαδη στον μη παρεμβατισμο οχι λογω ιδεολογιας αλλα λογω ενος πληρως αποσαθρωμενου κρατικου μηχανισμου). 

 

 

Και εγώ απεχθάνομαι τον σοσιαλισμό όπως και κάθε είδους ιδεαλισμό καθώς τον θεωρώ ψυχασθένεια.Μηπως λοιπόν να προσλάβουμε κάποια εταιρία να διοικεί το κράτος με ρήτρες επίτευξης στόχων αντί να ασχολούμαστε με απολειφάδια και να τους τρώμε στην μάπα στην τηλεόραση ακούγοντας ανοησίες μέρα νύχτα; Νομίζω καλύτερα θα ήταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Διαβάζοντας όλο το thread, κάποιες σκέψεις off the top of my head: (σόρυ κατέληξε σε σεντόνι).

 

Δεν είμαι μουσικός αλλά κάποια στιγμή της φοιτητικής μου ζωής στις αρχές των 90s μπορούσα και συμπλήρωνα αξιοπρεπέστατα το εισόδημα μου, από τρία τέσσερα live το μήνα και κάποια μαθήματα, σε επίπεδα που το τότε συμπλήρωμα έφτανε σε σημερινά επίπεδα ενός βασικού μισθού. Ήταν οι εποχές των παχιών αγελάδων, όπου ο κάθε νέος ξεκινούσε να ζήσει απ το όνειρό του και κάπως έτσι γέμισε η χώρα από επαγγελματίες του καλλιτεχνικού και του παρακαλλιτεχνικού χώρου. Κάποια στιγμή αυτές οι εποχές παρήλθαν, όπως όμως θα συνέβαινε έτσι κι αλλιώς μέσα στη διάρκεια μιας ολόκληρης ζωής, για τον ένα ή τον άλλο λόγο. Στη σημερινή συγκυρία είναι λογικό να είναι πιο άνετα όσοι επίλεξαν ένα επάγγελμα με μικρότερη προσφορά και να ζορίζονται όσοι προσφέρουν κάτι για το οποίο η ζήτηση είναι από μόνη της μια πολυτέλεια. Δεν είναι μόνο οι μουσικοί και οι καλλιτέχνες. Όλη η οικονομία του φραπέ πάνω στην οποία στηρίζεται εν μέρει η χώρα έχει καταβαραθρωθεί.   

 

Όσον αφορά την υψηλής ποιότητας μουσική και τέχνη, αυτή πάντα απευθυνόταν σε περιορισμένο κοινό και πάντα χρειαζόταν φιλότεχνους χορηγούς για να επιβιώνει. Στην Ελλάδα όμως υπάρχει μια ένδεια φιλόμουσων φραγκάτων, αν κρίνω απ το γεγονός ότι έχουμε φτιάξει το μέγαρο μουσικής Αθηνών για να παίζει πλέον κυρίως YouTube. Όσον αφορά τη διασκέδαση, αυτή καθορίζεται απ τη ζήτηση αλλά και από τα μέσα. Στις εποχές των παχιών αγελάδων ακόμη και underground ημίτρελλοι κι ερασιτέχνες μπορούσαν να έχουν κάποια βιώσιμα έσοδα από πωλήσεις του υλικού τους αλλά είναι γεγονός ότι σήμερα η έννοια της ιδιοκτησίας της μουσικής έχει καταργηθεί. Αν δεν κάνει κάποιος κάτι το οποίο έχει μαζική απήχηση, δεν μπορεί να επιβιώσει από τα έσοδα που του προσφέρουν τα online μέσα. Αυτό φυσικά έχει επηρρεάσει πολύ αρνητικά και την ποιότητα της pop (γενικότερος όρος) μουσικής. Αλλά έτσι είναι, η τεχνολογία προχωράει, αυτή είναι η νέα πραγματικότητα. Το να γινόμαστε Λουδίτες και να σπάμε αργαλειούς, δεν έχει ιδιαίτερο νόημα. 

 

Όσον αφορά άλλα ζητήματα που θίχτηκαν:

 

Γιατί οι Σκανδιναβικές χώρες έχουν τόσους πολλούς δημ. υπαλλήλους; Γιατί μπορούν. Σε συζήτηση με Νορβηγούς συνεργάτες, σε έκθεση ανεξάρτητης αρχής, η χώρα τους εμφανίζεται να έχει 10 φορές περισσότερους δημ. υπαλλήλους από αυτούς που χρειάζεται. Ας είναι καλά το πετρέλαιο και τα ψάρια του Ατλαντικού. Αυτά συνέβαιναν πάντα, απ την αρχαία Ρώμη μέχρι σήμερα. Πάντως Δανία και Σουηδία που βασίζονται κυρίως στην τεχνολογία κι όχι στον φυσικό πλούτο, έχουν ζοριστεί πλέον πολύ απ τον ανταγωνισμό. Πολλές μεγάλες επιχειρήσεις τους τα τελευταία χρόνια κλείνουν ή περνάν στα χέρια ξένου management, κυρίως Αμερικάνικου, που δεν καταλαβαίνει από ευαισθησίες, κοινωνικά μοντέλα κλπ.  

 

Πέρι σοσιαλισμού, καπιταλισμού κλπ. Τέτοιου είδους διαφωνίες μου κάνουν σήμερα λίγο πασέ. Αν τα διάφορα committees του OHE που καθορίζουν το πού θα πάει τί στην παγκόσμια βιομηχανία ή αντίστοιχα οι οργανισμοί της ΕΕ για την "Κοινή Αγροτική/Αλιευτική Πολιτική" δεν είναι Μαρξιστικός προγραμματισμός, τότε τί είναι; Απ την άλλη δεν υπάρχει φυσικά περίπτωση να λειτουργήσει σωστά supply chain χωρίς ιδιωτικά ρίσκα και πρωτοβουλίες. Τί κρατικές παρεμβάσεις να γίνουν όταν σε έναν πλανήτη 7δις ο μανάβης στο Περιστέρι εξαρτάται απ τον Βραζιλιάνο παραγωγό μπανάνας, τον Κινέζο κατασκευαστή κοντέινερ, τον Δανό πλοιοκτήτη κλπ.

 

Όσο για την Ελλάδα, δεν είναι μόνο τα βύσματα και το δημόσιο και το 30% των ψηφοφόρων που χρειάζεται  να κανακεύεται για να βγάζει κυβερνήσεις. Η χώρα δεν έχει φτάσει όχι στον διαφωτισμό, αλλά ούτε καν στην αναγέννηση και έχει παθογένειες που χρειάζονται βιβλία για να αναλυθούν.

Επεξεργασμένο από kpeyos
  • Like 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Πολύ ενδιαφέρουσες τοποθετήσεις.

Το θέμα έχει ξεφύγει από τη θεματολογία όπως καταλαβαίνετε και όσο και αν έχει μεγάλο και επίκαιρο ενδιαφέρον, πρέπει να είμαστε τυπικοί.

Αν συνεχίσει στο καλλιτεχνικό σκέλος θα είναι καλό.

Αν πάλι όχι, θα χρειαστεί να σας ευχαριστήσω για την κατανόηση.

  • Like 2

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, Yannis Methenitis είπε

Πολύ ενδιαφέρουσες τοποθετήσεις.

Το θέμα έχει ξεφύγει από τη θεματολογία όπως καταλαβαίνετε και όσο και αν έχει μεγάλο και επίκαιρο ενδιαφέρον, πρέπει να είμαστε τυπικοί.

Αν συνεχίσει στο καλλιτεχνικό σκέλος θα είναι καλό.

Αν πάλι όχι, θα χρειαστεί να σας ευχαριστήσω για την κατανόηση.

Παρακαλώ αφαιρέστε το σχόλιό μου αν θεωρείτε ότι πλατιάζει ή δε βοηθά τη συζήτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου