Προς το περιεχόμενο

Van Morrison VS Covid-19


ez

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 minutes ago, Nestoras said:

 

μόνο εγώ νομίζω ότι η φωνή του μακαρίτη έχει κάτι απ τη φωνή του Τραμπ-άκουλα?

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tου Πετράκου, του το κατέβασε το fb μετά την αποδόμηση από τα Hellenic Hoaxes

https://www.ellinikahoaxes.gr/2020/10/30/viral-video-singer-debunks-covid19-pandemic-misinformation/
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Tamtam είπε

Tου Πετράκου, του το κατέβασε το fb μετά την αποδόμηση από τα Hellenic Hoaxes

https://www.ellinikahoaxes.gr/2020/10/30/viral-video-singer-debunks-covid19-pandemic-misinformation/
 

 

Δυστυχώς το βίντεο δεν έχει κατέβει, απλά έχει μπει το "misinformation flag"... Είναι κανονικά προσβάσημο από το προφίλ του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Alex Raptakis είπε

 

Δυστυχώς το βίντεο δεν έχει κατέβει, απλά έχει μπει το "misinformation flag"... Είναι κανονικά προσβάσημο από το προφίλ του.


Edit: εχεις δίκιο. Απλά ε΄χει σημανθεί ως fake και παραπληροφόρηση. Αν θέλεις το βλέπεις όμως μετά την προειδοποίηση. Σωστό μου φαίνεται αυτό.

Επεξεργασμένο από Tamtam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Tamtam είπε


Εχει κατέβει από το facebook. Στo youtube υφίσταται κανονικά φαντάζομαι.

 

https://www.facebook.com/greg.petrakos/videos/3511931888853127

 

Εγώ γιατί έχω πρόσβαση? Με αγαπάει? 😛 (Πατάς See Video και το βλέπεις κανονικά...)

Επεξεργασμένο από Alex Raptakis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Alex Raptakis είπε

 

https://www.facebook.com/greg.petrakos/videos/3511931888853127

 

Εγώ γιατί έχω πρόσβαση? Με αγαπάει? 😛 (Πατάς See Video και το βλέπεις κανονικά...)


Εχεις δίκιο ότι μπορεί να το δεις κανείς, αλλά ΜΕΤΑ την προειδοποίηση όρι είναι παραπληροφόρηση και διαστρέβλωση κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tamtam είπε


Εχεις δίκιο ότι μπορεί να το δεις κανείς, αλλά ΜΕΤΑ την προειδοποίηση όρι είναι παραπληροφόρηση και διαστρέβλωση κλπ

 

Εκεί όμως θα σου έρθει ο έξυπνος ελληνάρας που ξέρει τι του γίνεται, και θα σου πει ΩΩΩΩΠΠΠΠ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΟΛΠΟ ΤΟ ΦΈΙΣΜΠΟΥΚ, ΔΕ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΛΙΘΙΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Alex Raptakis είπε

 

Εκεί όμως θα σου έρθει ο έξυπνος ελληνάρας που ξέρει τι του γίνεται, και θα σου πει ΩΩΩΩΠΠΠΠ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΟΛΠΟ ΤΟ ΦΈΙΣΜΠΟΥΚ, ΔΕ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΛΙΘΙΑ

Θα έχουμε ξεσηκωμούς, αντιδράσεις σφοδρές, η κυβέρνηση θα πιεστεί στο οικονομικό, θα αναγκαστεί να επιβάλλει την τάξη με βίαιες παρεμβάσεις, θα δοθούν εντολές μηδενικής ανοχής.

 Οι δομές υγείας θα επιβαρύνονται, οι τροφοδοσίες σε λίγο καιρό θα είναι δύσκολες, ουρές στα σουπερμάρκετ, στα βενζινάδικα.

 Θα έρχεται το τρίτο κύμα, το τέταρτο.

 Να εκδηλώνονται περισσότερο τα συμπτώματα, η ανάρρωση ακόμα και σε αυτούς που τον ξεπερνούν να είναι δυσκολότερη και πιο χρονοβόρα, το κόστος της θεραπείας να αυξάνεται, η πρόσβαση στις δομές να είναι δυσκολότερη.

  Πολίτες ακόμα και προετοιμασμένοι, από την συνεχή πίεση, ακόμα και ειδικοί, ακόμα και συμμετέχοντες στους μηχανισμούς αντιμετώπισης θα αρχίσουν να εκδηλώνουν ψυχοσωματικά προβλήματα. Κρίσεις πανικού, κρίσεις υστερίας.

 Μανία, κατάθλιψη, έξαρση των μεταβολικών και καρδιαγγειακών νόσων πιθανά, κακή διατροφή.

 Δεν είχαμε καλό awareness, prepareness,

 Οι επαγγελματίες της υγείας, της παιδείας, της ασφάλειας, της πρόνοιας κλπ. έχουν δοκιμαστεί πολύ τα τελευταία χρόνια.

 Καταπονημένοι, κακοποιημένοι από την οικονομική κρίση.

 Δεν αποφορτίζονταν σωστά.

 Σε μια χώρα με κακή δόμηση.

 Πλημμύρες, Πυρκαγιές, Σεισμοί. Μεταναστευτικό.

 Χωρίς καλό debriefing, χωρίς επαρκή μετεκπαίδευση.

 Με πολλές πολιτικές παρεμβάσεις, σε περιόδους δύσκολου πολιτικού κλίματος, φορτισμένου.

 Χωρίς, χωρίς, χωρίς και όμως κρατιόμασταν.

 

 Και τώρα αρχίζει πιο σκληρή κλιμάκωση.

 Και τώρα θα δοκιμαστούν όλα στα όρια τους.

 Έτσι φαίνεται.

 Έτσι μου λένε.

 Έτσι το νιώθω.

 

 Ετοιμαστείτε συμπολίτες μου να δώσουμε μαζί τη μάχη.

 Και για εμένα και όσους φίλους με ξέρουν καλύτερα, έκανα την αρχή.

 Πήρα μετάθεση. 🤣

 Καλή τύχη σε όσους μένουν στην πρώτη γραμμή.

 Η σκέψη μου μαζί σας παιδιά.

 χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου