Προς το περιεχόμενο

Van Morrison VS Covid-19


ez

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 hours ago, yameth said:

Η περδίκη είναι ένα απο τα τρια πουλάκια κάθονται ή ανήκει στη συνομoταξία των πσαγμένων;

Δεν πιστεύω να χάλασα καμιά ξέφρενη βραδιά...Bingo στα σαλόνια της πρωτεύουσας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πάμε λοιπόν να ξανασυστηθούμε γιατί ορισμένοι ή δεν με ξέρουν καλά ή κάνουν ότι δεν με ξέρουν ή απλά ο ιός του χλευασμού και της τοξικής ανωτερότητας της γνώμης έχει χτυπήσει και το noiz.

Στις 10 Μαρτίου (3 μέρες πριν ανακοινωθεί το ολικό lockdown) έκλεισα το εργαστήριο με του οποίου το όνομα υπογράφω εδώ και παντού, και το ξανάνοιξα στις 24 Μαΐου, 22 μέρες ΜΕΤΑ το άνοιγμα. Στο μεταξύ αρνήθηκα οποιαδήποτε λήψη νέου οργάνου/έργου για προφανείς(ή και όχι) λόγους ασφαλείας, παρ' όλο που μου ζητήθηκε και παρ' όλο που δεν με υποχρεώνε κανένας νόμος σε αυτό. Περιόρισα τις συναλλαγές με κόσμο, σε δύο τετράωρα την εβδομάδα με απόσταση πλέον των 48 ωρών (χωρίς να με υποχρεώνει ο νόμος, επίσης), ενώ προ lockdown ήταν 45ώρες/εβδομάδα. Επίσης άλλαξα διαρύθμιση στην υποδοχή του εργαστηρίου για πιο ασφαλή παραμονή. Αυτό την ώρα που όλοι ξεχύνονταν περιχαρείς στους δρόμους έχοντας "πατήσει" τον κορωνοϊό. Πέρα από τα επαγγελμάτικά, τήρησα και τηρώ πρωτόκολλα και κανόνες, ακόμη και αν διαφωνώ ως προς την χρησιμότητα ή την αποτελεσματικότητα ορισμένων. Έκανα απομονωμένες διακοπές, μέσα Σεπτέμβρη, δεν επισκέφθηκα τους υπερήλικες γονείς μου που μένουν 10 λεπτά μακριά μου, για 50 μέρες την άνοιξη και από το άνοιγμα των σχολείων μέσα Σεπτέμβρη μέχρι πρότινος που χρειάστηκε να κάνει μια επέμβαση ο πατέρας μου. Στέλνω τον γιό μου στο σχολείο με μάσκα, φορώντας κι εγώ, ακόμη και πριν αυτή γίνει υποχρεωτική, ακόμη κι αν παραστάθηκα σε πορεία για ασφαλέστερα σχολεία ή φοβήθηκα πώς θα υπήρχε θέμα προσαρμογής σε ένα παιδί που πάει πρώτη φορά στο δημοτικό. Πράγματα δηλ. που κάνουν (ή θα ήθελαν να κάνουν) όλοι οι λογικοί και νοήμονες άνθρωποι, τίποτα το φοβερό, με ενα νορμάλ επίπεδο προσαρμοστικότητας. Θεωρώ καθήκον κάθε ατόμου και πολίτη (και όχι είδους όπως αναφέρθηκε) να ακολουθήσει αυτά τα απλά βήματα, νηφάλια και με βασικό αίσθημα ευθύνης. Τhat said,

Όταν ένας άνθρωπος τα κάνει όλα αυτά παρά τον καθημερινό βομβαρδισμό του από απύθμενες μπούρδες του πολιτικού κόσμου και απίθανα γελοίους χειρισμούς από κυβερνήσεις και εκτελεστική εξουσία, από ανόητα νομοθετήματα και ένα υποκριτικό virtue signaling περί "ανοιχτής οικονομίας" με κόστος, ω τι έκπληξη, διάδοση του ιού και θανάτους, κάπου, αν όχι λυγίζει, τουλάχιστον κουράζεται. Για να τελειώνουμε με το θέμα και για να μπω στο δια ταύτα, θεωρώ πως ο ένας και μοναδικός, πραγματικά αποτελεσματικός τρόπος αντιμετώπισης αυτής της πανδημίας είναι τα αυστηρότατα και ολικά λοκντάουν. Αυτά που φοβούνται να κάνουν οι κυβερνήσεις και αυτά που δεν θέλουν οι περισσότεροι πολίτες και που παίζουν ένα εντελώς λάθος για εμένα γαϊτανάκι "γιατί αυτοί κι όχι εμείς, γιατί εμάς κι όχι αυτούς". Λάθος μεν αλλά όχι αδικαιολόγητο. Τα είδαμε και τα βλέπουμε όλοι.

Επίσης, όταν μετά από 9 μήνες οικονομικής δυσπραξίας (για κάποιους, καταστροφής) οι χειριστές του πολιτικού μέρους της διαχείρισης της πανδημίας, φέρονται στους πολίτες τους σαν να ήταν ηλίθιοι, τότε οι πιθανότητες αυτοί να φερθούν ηλίθια αυξάνονται. Πολλοί άνθρωποι αντιμετωπίζουν δυσκολίες, ίσως και μη αντιστρέψιμες πλέον. Κάποιοι είναι λιγότερο μορφωμένοι, λιγότερο υπομονετικοί, έχουν διαφορετική αντίληψη, διαφορετική θεώρηση. Κάποιοι είναι χειριστικοί κι εκμεταλλεύονται την περίσταση για να εκμεταλλευτούν. Προσπαθώ να είμαι ανεκτικός και υπομονετικός με τους ανθρώπους, ειδικά αυτούς που χρειάζονται περισσότερη υπομονή, ακόμη κι όταν εκφράζουν ανόητα πράγματα. Ανόητα για εμένα. Με τη δική μου λογική.

Ο Ηλίας έκανε μια ανάρτηση κοινωνιολογικού ενδιαφέροντος με κοινό παρονομαστή, αυτό για το οποίο όλοι βρισκόμαστε εδώ μέσα: τη μουσική. Προφανώς προβληματισμένος για τις απόψεις του Van Morisson, με σκοπό τη συλλογή σκέψεων και την ανταλλαγή απόψεων. Τώρα, πώς βρέθηκε να καννιβαλίζεται ο Van Morisson, να  τοποθετούμαστε στη σφαίρα των ψεκασμένων όσοι δείξαμε ενδιαφέρον όχι για τα λεγόμενά του, αλλά για το φαινόμενο του ότι λέει αυτά που λέει, και εγώ να λαμβάνω συμβουλές για ψυχιατρική βοήθεια και άλλες τέτοιες κακεντρέχειες δεν το κατάλαβα. Προσπερνάω κάτι συνήθη τσιτάτα περί δημοψηφίσματος (αλήθεια δεν κουράστηκες να γράφεις το ίδιο πράμα εδώ και 6 χρόνια; δεν το ξεπέρασες ότι εφαρμόστηκε ακριβώς αυτό που ήθελες από αυτούς που δεν ήθελες;) και κάτι αστειότητες με fake quotes του Στάλιν ( έναυσμα για σιγοντάρισμα ) γιατί ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΟΡΟΥΝ και δεν αφορούν καν το θέμα. 

Nuff said, δεν έχω κουράγιο για άλλες εξηγήσεις ή επεξηγήσεις, έχω σχεδόν πάψει να γράφω για κιθαριστικά και μουσικές γιατί ασχολούμαι με το συνειδησιακό των άλλων.

Κατανοείτε αλλήλους. Aνεβάστε καμιά κιθάρα. Η Θεσσαλονίκη σας πήρε τα βρακιά. Από αύριο lockdown, γατάκια. 

 

  • Like 12

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
16 λεπτά πριν, Πνοή και Νύξη είπε

Κατανοείτε αλλήλους. Aνεβάστε καμιά κιθάρα. Η Θεσσαλονίκη σας πήρε τα βρακιά. Από αύριο lockdown, γατάκια.

 

Αισθάνομαι την ανάγκη να πω δημόσια πως ο Φάνης, πέρα απο ένας αξιολογότατος τεχνικός και κατασκευαστής, είναι και συνάδελφος μουσικός αλλά κι ένας απο τους πλέον συγκροτημένους και ευγενείς ανθρώπους που έχω συναντήσει. Φυσικά και δεν έχει ανάγκη συνηγόρου, θεωρήστε με απλώς σαν μάρτυρα υπεράσπισης. 😇

Τιμώντας την επιθυμία του, ορίστε, σκάρωσα μια αδελφούλα για την αγαπημένη μου στρατ να μη νοιώθει μοναξιά τόσο καιρό μακριά απο συναυλίες. Double the pleasure. 😋

121967330_710128586523047_7308317623562177553_n.jpg

  • Like 2
  • Ευχαριστώ 1

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, Πνοή και Νύξη said:

Θεωρώ καθήκον κάθε ατόμου και πολίτη (και όχι είδους όπως αναφέρθηκε)

 

Αν με αυτό αναφέρεσαι σε μένα, έχω να πω ότι δεν τα πηγαίνω καλά με το ανθρώπινο είδος γενικά.

Έχω τους λόγους μου και θεωρώ ότι είναι καλοί για μένα.

 

Από εκεί και πέρα Φάνη μου, αν έκανε καθένας μας, αυτά που έκανες και κάνεις εσύ, πιθανόν να μην μιλούσαμε όπως μιλάμε τώρα για τον συγκεκριμένο ιό στην Ελλάδα.

 

Αυτό νομίζω είναι το ζητούμενο από τον καθένα.

Να μην του επιβάλλουν έξωθεν τι να κάνει, αλλά να καταλαβαίνει από μόνος του 5 βασικά πράγματα για την προστασία την δική του αλλά και αυτών που είναι κοντά του.

 

Ξαναλέω, θεωρώ τις συνθήκες που ζούμε δεδομένες, μακάρι να ήταν καλύτερες αλλά δεν είναι, και κατά την γνώμη μου δεν θα γίνουν ποτέ, και δεν θέλω να μπω σε πολιτικής μορφής κουβέντα.

 

Δυστυχώς από εμάς εξαρτάται περισσότερο να επιβιώσουμε, και να μην βάλουμε σε κίνδυνο δικούς μας ανθρώπους (θα έπρεπε να είναι λίγο διαφορετικά τα πράγματα, αλλά όπως είπα τα θεωρώ δεδομένα και νομίζω ότι πολύ δύσκολα θα αλλάξει κάτι προς το καλύτερο).

  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Πνοή και Νύξη είπε

και εγώ να λαμβάνω συμβουλές για ψυχιατρική βοήθεια και άλλες τέτοιες κακεντρέχειες δεν το κατάλαβα

 

Ξανα-διαβασε τι ακριβώς έγραψα.

 

Δεν αφορά εσένα μόνο.

 

Αφορά ΟΛΟΝ τον κόσμο ο οποίος μοιραία πλήττεται από την πανδημία αλλά και ΟΠΟΙΑΔΉΠΟΤΕ άλλη καταστροφή (χρεοκοπία, τσουνάμι, πόλεμο κτλ)...και δεν είναι ΡΟΜΠΟΤ.

Όταν μας συμβαίνει κάτι που μας γεμίζει ΆΓΧΟΣ το συναίσθημα ΠΑΝΤΑ υπερβαίνει την ΛΟΓΙΚΉ και κάνουμε ΛΑΘΗ... γιατί ο εγκέφαλος δεν εκτιμά σωστά τις καταστάσεις.

 

Δεν ΥΠΆΡΧΕΙ τρόπος "τέλειας αντιμετώπισης" οποιασδήποτε καταστροφής.

 

ΟΛΟΙ κάνουν λάθη τα οποία και ΜΕΤΡΙΟΎΝΤΑΙ στην τελική ΑΞΙΟΛΌΓΗΣΗ της αντιμετώπισης ΟΠΟΙΑΣΔΉΠΟΤΕ κρίσης.

 

Και στην ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΈΝΗ κρίση (πανδημία) ο ΣΗΜΑΝΤΙΚΌΤΕΡΟΣ δείκτης είναι το ΠΟΣΕΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ ΖΩΕΣ χάθηκαν σε αναλογία με τον πληθυσμό.

 

Όταν ο αριθμός αυτός είναι ΜΙΚΡΟΣ τότε η αντιμετώπιση είναι πετυχημένη oταν είναι ΜΕΓΆΛΟΣ είναι αποτυχημένη.

 

Συγκρίνεις μετά τους δείκτες των χώρων και βλέπεις ποιος αντιμετώπισε την κρίση καλύτερα και ποιος όχι.

 

Δεν χρειάζεται να είσαι ειδικός για να καταλάβεις ότι η Ταϊβάν και η Σιγκαπούρη αρίστευσαν στην αντιμετώπιση του C19 και ότι οι ΗΠΑ και το UK τα έκαναν μαντάρα...

 

Και ευτυχώς ή δυστυχώς ο κύριος λόγος της επιτυχίας τους είναι ότι έβαλαν ΠΑΝΩ από το άτομο και τον πολίτη και τα δικαιώματα τους την επιβίωση του ΕΙΔΟΥΣ...και την προστασία της ανθρώπινης ζωής ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΣ οποιαδήποτε συζήτηση, κρίση ή αμφισβήτηση των ΜΕΤΡΩΝ που έλαβαν...δεν ΓΊΝΕΤΑΙ αλλιώς σε πολεμικές καταστάσεις και αυτό πρέπει κάποια στιγμή να το καταλάβουμε όλοι μας.

 

Οι παράπλευρες απώλειες στην οικονομία, ψυχική υγεία κτλ είναι μεγάλες αλλά έτσι είναι ΟΛΕΣ οι καταστροφες και κρίσεις και ΟΛΕΣ οι κυβερνήσεις μοιραία ακροβατούν μεταξύ των δύο (της ελαχιστοποίησης των θανάτων και της μικρότερης δυνατής καταστροφής της οικονομίας, ψυχικής υγείας κτλ.)..όσο πιο ΙΣΧΥΡΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ είναι τόσο περισσότερο μπορούν να απορροφήσουν και τους κραδασμούς στην οικονομία ή να ενισχύσουν το ιατρικό σύστημα (πληροφοριακα η Ελλάδα είναι χρεοκοπημένη και σίγουρα δεν έχει τις δυνατότητες να κάνει και πολλά για αυτό , πάλι καλά που υπάρχει η ΕΕ από την οποία το 65% του πληθυσμού της ήθελε να φύγει...και τα τεράστια relief funds που διοχετεύονται στα κράτη μέλη της.... φαντάσου τι θα είχε γίνει αν ΔΕΝ είμαστε σε αυτήν)

 

1 ώρα πριν, Πνοή και Νύξη είπε

Τώρα, πώς βρέθηκε να καννιβαλίζεται ο Van Morisson, να  τοποθετούμαστε στη σφαίρα των ψεκασμένων όσοι δείξαμε ενδιαφέρον όχι για τα λεγόμενά του

 

Ο Van είναι εντελώς φάουλ και αυτά που λέει είναι οι τετριμμένες και ηλίθιες θεωρίες συνωμοσίας που έχουν εμποδίσει σε μεγάλο βαθμό την επιτυχημένη αντιμετώπιση της πανδημίας και έχουν οδηγήσει στον ΘΑΝΑΤΟ χιλιάδες ανθρώπους.

 

Όμως "εσάς", που ενδιαφερθηκατε να διαβασετε αυτά που λεει ο Μόρισον ,ΚΑΝΕΝΑΣ δεν σας κατέταξε στην σφαίρα των ψεκασμενων .

 

Αυτό μας έλειπε να κρίνουμε και το τι διαβάζει ο άλλος.... κουβέντα ανοίξατε,στην κουβέντα συμμετέχουμε...

 

Κανένας δεν σας είπε ψεκασμενους , εκτός κι αν δεν το είδα οπότε σε παρακαλώ να μου το υποδείξεις.

 

 

 

1 ώρα πριν, Πνοή και Νύξη είπε

δεν το ξεπέρασες ότι εφαρμόστηκε ακριβώς αυτό που ήθελες από αυτούς που δεν ήθελες

 

Καλά πλάκα μου κάνεις;

Τι νομίζεις ότι "ήθελα" να εφαρμοστεί;

To επιπλέον χρέος των 100 δις που θα πληρώσει το παιδί μου λόγω της άθλιας διαχείρισης της κρίσης από τους γελωτοποιους αποφοίτους του δημοτικού "επαναστάτες" των καφενείων των Εξαρχειων ή την απόλυτη διάλυση της οικονομίας και την κατάλυση της δημοκρατίας,των θεσμών αλλά και της λογικής που ακολούθησε;

Εκτός και αν με θεωρείς τόσο καμμένο  που θεωρείς οτι θα  μου αρκούσε  η πλήρης γελοιοποίηση και το ξεσκέπασμα  των αστείων αυτών τύπων και ότι αυτό "ήθελα".. αντί μια σωστή διαχείριση της οικονομικής κρίσης, κάτι που πλέον ακριβώς λόγω των συνεπειών της "επανάστασης" είναι πια αδύνατο.

Αν είναι δυνατόν δηλαδή....

 

ΦΙΛΙΚΑ πάντα σου λέω τα παραπάνω και χωρίς καμμία διάθεση αντιπαράθεσης.

 

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Πνοή και Νύξη είπε

Βαρέθηκα

 

Εγώ να δείς.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά. Με τη διαπραγμάτευση σύριζα είχαμε 20 δις λένε όφελος από τα μειωμένα πρωτογενή πλεονάσματα και 55 δις από τα μέτρα ελάφρυνσης χρέους. 

 Η επιβάρυνση που μας άφησε το σύριζα διαπραγματςυομενο χρέη και ελλείμματα που του άφησαν τα καλύτερα βιογραφικά της χώρας, απόφοιτοι του Χαρβαρντ, του Γειλ και ελληνικών πανεπιστήμιο με μεταπτυχιακά, διδακτορικά που κυβερνουσαν πριν από αυτο και διοριζαν κουμπάρους κλπ. και τα έτρωγαν μαζί μας και την άφησε λόγω της σκληρής στάσης της Τρόικας ακόμα και όταν έφτασαν να προτείνουν ισοδύναμα μέτρα με τον Σαμαρά και δεν δέχτηκαν οι εταίροι γιατι είχαν τιμωρητικη διάθεση επειδή ήταν αριστεροί, τελικά δεν μας κόστισαν παραπάνω από 54 δις.  Με ευθύνη την Ευρωπαίων λοιπόν έχουμε ένα φέσι 54 δις. 

 Αυτο είναι αποτυχία της ΕΕ, με επιβεβαιώνει που την επικρινω και δυστυχώς είναι ανεπαρκής. 

 Εξαλλου και οι ίδιοι παραδέχτηκαν πως έγιναν λάθη και δεν έκρυψαν πως κέρδισαν οι τράπεζες τους. 

 Ετσι θυμάμαι να δήλωναν. 

 

 Τελικώς οι εταίροι μας, είναι αναξιόπιστοι. Ελπίζω τωρα στην πανδημία και στην πρόκληση του θρησκευτικού φανατισμού που επιχειρείται να μην φανούν πάλι κατώτεροι των περιστάσεων, όπως το έκαναν με το πρόβλημα της Ελλάδας. 

 Και εγώ θα πω στο δικό μου το παιδί να μην τους πληρώσει ούτε δεκάρα από τα 100 δις που μας φόρτωσαν. 

 

 Και αν μπορέσει η γενιά του να τους ανατρέψει και να φέρει σοσιαλισμό και Ευρώπη της αλληλεγγύης, της σύγκλισης, της ευημερίας. 

 

Απασχόληση, εκ περιτροπής εργασία, μισθοί επιδόματα, έλλειψη διαβούλευσης, μη ουσιαστική στήριξη των μεσαίων νοικοκυριών και επιχειρήσεων και κράτη που σώζουν μόνο τράπεζες και πολυεθνικές, δεν έχουν θέση στην Ευρώπη των παιδιών μας. Ούτε ηγέτες υπαλλήλων των πολυεθνικών, με θητεία στην παγκόσμια τράπεζα και το ΔΝΤ που καλούνται σε λέσχες και σε κλαμπ για να παίρνουν γραμμές. Με ποια κριτήρια καλούνται?

Οι πολιτικοί που πρέπει να απολογούνται στο λαό τι δουλειά έχουν εκεί ε? Και τι λένε? Χαχαχαχαχαχαχα 

 

  • Μπερδεύτηκα 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, Πνοή και Νύξη said:

Πάμε λοιπόν να ξανασυστηθούμε γιατί ορισμένοι ή δεν με ξέρουν καλά ή κάνουν ότι δεν με ξέρουν ή απλά ο ιός του χλευασμού και της τοξικής ανωτερότητας της γνώμης έχει χτυπήσει και το noiz.

 

με όλο το συμπαθειο, ο ιός αυτός είναι ύπουλος σαν ναρκωτικό, ζηταει όλο και περισσότερο, καλό είναι να μην τον δοκιμάσει κανείς, γιατί και θα συνηθίσει να ζει στην εφήμερη ικανοποίηση που του προσφέρει αλλά και θα αισθανθεί μόνος όταν δεν θα μπορει να ακολουθήσει τους υπόλοιπους εξαρτημένους οι οποίοι τελικά θα στραφούν και εναντίον του.

α .... και κάτι απο το επίσημο Εθνικό Σάιτ Αποδόμησης θεωριών συνομωσίας ναι βρε το hellenic hoaxes, στου οποίου το εκπονημα στηρίχθηκε το ΦΒ για να ταγκάρει το βίντεο του Πετράκου :

https://www.ellinikahoaxes.gr/2020/10/30/viral-video-singer-debunks-covid19-pandemic-misinformation/

 

Quote

Η κατάσταση που εμφανίζει το Βέλγιο οφείλεται σε ηθελημένη υπερεκτίμηση των περιπτώσεων COVID-19. Όπως έχουν αναφέρει σε πληθώρα συνεντεύξεων κρατικοί εκπρόσωποι το Βέλγιο έχει υιοθετήσει διαφορετική προσέγγιση μέτρησης περιπτώσεων της COVID-19 συγκριτικά με άλλες χώρες. Συγκεκριμένα όπως ανέφερε ο Steven van Gucht, υπεύθυνος του τμήματος ιογενών λοιμώξεων στο Εθνικό Ινστιτούτο Υγείας, το Βέλγιο συμπεριλαμβάνει στη μέτρηση των θανάτων ακόμα και εικαζόμενες περιπτώσεις COVID-19, ανεξάρτητα από το αν ο αποθανών είχε εξεταστεί για τη νόσο.

 

και οι κότες και οι χηνες , αμοιβαδες, μικρο-οργανισμοί ακόμα και ό έρμος ο sars-cov-2 θα γελάει εκει που βρίσκεται ...

Επεξεργασμένο από rgxinap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ μπερδεύτηκα γιατί κρίνω το θέμα της σαγκαης και του Μαρόκου και την ΜΈΧΡΙ ΤΩΡΑ"επιτυχη" αντιμετώπιση σε σχέση με άλλες χώρες ως προσέγγιση απλοποιημένη. 

 Είναι πιο πολύπλοκο και τα συμπεράσματα και οι επιβραβεύσεις θα πρέπει να βγουν πολύ μακριπροθεσμα. 

 Αλλα δεν μπορώ να μπω σε συζήτηση να εξηγηθώ. Θα πρέπει να μπούμε σε ιατρικά θέματα και δεν μπορώ να μιλάω με οικονομολόγο για λοιμώξεις. 

 Θα είναι σαν να προσπαθεί ο @Superfunk να κάνει συζήτηση με τον @cos_dr στην οικονομία. Χαχαχαχα

 Εγώ βέβαια αντίστοιχα στο θέμα ιατρικών, παρά ιατρικών θεμάτων, θεμάτων πρόνοιας κλπ. δεν είμαι του αντίστοιχου επιπέδου του SF στην οικονομία. 

 Έχω όμως αρκετές γνώσεις και εμπειρία για να κρίνω κάποιες αποφάσεις, μέτρα, να κρίνω τον κρατικό μηχανισμό αφού 22 χρόνια ασχολούμαι με αυτόν σε θέματα τέτοια και ξέρω και πρόσωπα και πράγματα, τουλάχιστο σε επιμέρους ενέργειες. 

 Όμως όλοι μας πρέπει να εμπιστευτούμε τα μέτρα που αποφασιζονται στη χώρα μας, είτε τμηματικά, είτε καθολικά, όπως αποφασίζεται με τις εκτιμήσεις. 

Και να τα τηρήσουμε αντίστοιχα. 

 Δεν υπάρχει άλλος δρόμος. 

 Όσο καλύτερα τα τηρήσουμε τόσο πιο αποτελεσματικά θα είναι αν είναι 

Οι άνθρωποι που ασχολούνται με αυτά και ξέρουν, αγωνίζονται και να πείσουν άλλους ανθρώπους κακώς τοποθετημένους πολλές φορές σε καίριες θέσεις. Που δεν ξέρουν. Που πιέζονται δυστυχώς και πολιτικά και διάφορους τέτοιους συνδυασμούς. 

 Και όμως αντέχουμε γιατί ακόμα επικρατεί το φιλότιμο. Δεν είναι μόνο ο ιός.

 Παράλληλα τρέχουν αλλά και θα σκάνε και άλλα που ο Κορωναίος τα επηρεάζει πόσο μάλλον άμα δεν τηρούν τα μέτρα οι πολίτες οι ας το πούμε απλοί. 

 Ενημερωνομαστε από επίσημα κανάλια και εφαρμόζουμε. 

 Μόνο αυτο μετράει 

Επεξεργασμένο από cos_dr

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου