Προς το περιεχόμενο

Josh Smith Ibanez FLATV1 signature tele


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν δεν την πιάσω στα χέρια μου δεν θα μου αλλάξει την άποψη πως : Μου φαίνεται αντιαισθητικιά.

Χώρια που θεωρώ τα πολλά γιέν που κοστίζει υπερβολή για το πορτοφόλι μου συγκριτικά με μια Squier CV

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, bouzoukleri είπε

Αν δεν την πιάσω στα χέρια μου δεν θα μου αλλάξει την άποψη πως : Μου φαίνεται αντιαισθητικιά.

Χώρια που θεωρώ τα πολλά γιέν που κοστίζει υπερβολή για το πορτοφόλι μου συγκριτικά με μια Squier CV

όντως έχουν ακριβύνει πολυ οι prestige. Παλαιότερα κόστιζαν ~1200-1500 € ενώ τώρα είναι στο 2000+. έχουν ενισχυσει πολλη την πιο οικονομική γραμμή στην Ibanez και τα σπρώχνουν ολα προς τα πάνω. παρολαυτα το να συγκρίνεις αυτα τα όργανα με την squier ειναι εντελώς ατοπο. συγκρίνεις μήλα με πορτοκάλια σε ποιότητα και σε ποιο κοινό απευθύνονται εκαστες. λογική σύγκριση θα ήταν με fender usa που ειναι αισθητά πιο οικονομική απο την ibanez (μιλάω για standard μοντέλα). Αν πάμε σε signature fender η τιμη θα ήταν παρόμοια με την Ibanez και ισως η ποιότητα οχι αντιπροσωπευτικη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, otto## είπε

λογική σύγκριση θα ήταν με fender usa που ειναι αισθητά πιο οικονομική απο την ibanez (μιλάω για standard μοντέλα). Αν πάμε σε signature fender η τιμη θα ήταν παρόμοια με την Ibanez και ισως η ποιότητα οχι αντιπροσωπευτικη.

σωστή παρατήρηση

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ηθελα ν'ανοιξω καινουριο θεμα οποτε το κολλαω εδω. Ουτως η αλλως μια μοντερνα κιθαρα βασισμενη σε στρατ (εκτος απο το pickguard κ τα 3-3 tuners) απο την prs μαλλον θα ενδιαφερει οσους διαβαζουν το thread

 

 

  • Like 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου