Προς το περιεχόμενο

Παιδιά θαύματα.


Spyros Delta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό δεν πρέπει να έχει μεγαλύτερη ηλικία από την ηλικία μιας πένας που κρατάω τώρα στο χέρι μου.
Κούρδισμα, ύφος !!??!!

 

 

 

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου άρεσε η καφρίλα του τέταρτου κριτή που χτύπαγε το κουμπί έτσι και έκανε φασαρία, το πήρα σαν απρέπεια προς την ερμηνεία. Μου βγήκε ΕΝΣΤΙΚΤΩΔΩΣ η ανάγκη να τον σπάσω στο ξύλο😀 χαχαχαχαχαχα

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Δεν μου άρεσε η καφρίλα του τέταρτου κριτή που χτύπαγε το κουμπί έτσι και έκανε φασαρία, το πήρα σαν απρέπεια προς την ερμηνεία. Μου βγήκε ΕΝΣΤΙΚΤΩΔΩΣ η ανάγκη να τον σπάσω στο ξύλο😀 χαχαχαχαχαχα

Εχεις δικιο.

Σκεψου ομως οτι μπορει να τρελλαθηκε στα αληθεια και δεν το "επαιξε".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ω ναι. Από τα δυσκολότερα κονσέρτα στο πιάνο μέχρι πολύπλοκα μαθηματικά, ναι, υπάρχει κάπου εκεί έξω ένα πιτσιρίκι που όσο και να προσπαθείς, θα το κάνει πάντα καλύτερα :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Spyros Delta είπε

Εχεις δικιο.

Σκεψου ομως οτι μπορει να τρελλαθηκε στα αληθεια και δεν το "επαιξε".

μπορεί, αλλά έτσι όπως το είδα εγώ στράβωσα, γιατί μου χάλασε το πραγματικά θεσπέσιο/θεϊκό  άκουσμα του μικρού  στιγμιαία.😀

 

 Φαντάσου τώρα να έπαιζε άλλος μια ωραία εκτέλεση βιολί ή κάποιο άλλο όργανο ωραία και εκφραστικά και πάνω που θέλεις να ακούσεις τις διακυμάνσεις, τα βιμπράτα ενώ ήδη έχεις εντυπωσιαστεί από τα πρώτα μέτρα, έχει ο καλλιτέχνης την πλήρη προσοχή σου και αρχίζεις να νιώθεις μέσα σου να πλημμυρίζει το δέος, να βλέπεις κιόλας και να ακούς αυτό το εκνευριστικό γκουπ γκουπ γκουπ γκουπ και τις γκριμάτσες του.

 

 Εγώ αν ήμουν εκεί οι άλλοι δεν θα με ενοχλούσαν έτσι όπως το έκαναν, μόλις άκουγα αυτόν θα του φώναζα "τι βαράς  έτσι ρε μαλάκα😀", προφανώς θα με κοίταγε ξαφνιασμένος και θα του έλεγα μετά τι θες ρε, τι κοιτάς? Έλα εδώ ρε και θα τον άρπαζα 😀...............

 

 Μάλλον θα τα βάζανε μετά όλοι μαζί μου που χάλασα τη βραδιά, θα έχανα το δίκιο που ίσως να έχω και θα έμπλεκα κιόλας ε? Πρέπει να ηρεμήσω λίγο, να κόψω τους καφέδες και να σκέφτομαι πως μεγάλωσα κι εγώ και πρέπει μην βλέπω ευκαιρία για ξύλο παντού 🤣 Να ωριμάσω επιτέλους 🤣

 

 

  • Χαχα 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικως δεν τα παω καλα με τα παιδια θαυματα.

Μου βγαζουν κατι,πως να το πω,λιγο σαν το τσιρκο ενα πραγμα.

Ετουτος εδω ομως το μασαει το κομματι,ειναι πολυ καλος.

Πολυ μου αρεσε,μια σταλιτσα σκατουλακι.

Αξιαγαπητος.

5 λεπτά πριν, cos_dr είπε

 

 

Πρέπει να ηρεμήσω λίγο, να κόψω τους καφέδες και να σκέφτομαι πως μεγάλωσα κι εγώ.Να ωριμάσω επιτέλους 🤣

 

 

 

Σα να ακουω τη γυναικα μου να μιλαει.Αυτα ακριβως μου λεει,να κοψω να πινω τοσους καφεδες και να ωριμασω.🤣🤣🤣Της λεω "Μπαααα"

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Εγώ απαντάω χωρίς να έχω δει το συγκεκριμμένο, έχω παρακολουθήσει όμως πολλά στο παρελθόν. Κάποια μου άρεσαν, άλλα όχι, όπως ο gvour όμως δεν τα πάω καλά με τα πιτσιρίκια που διαπρέπουν σε τέχνες. Δε νομίζω πως είναι απο γεροντική άνοια η ζήλια για το αθάνατο της ηλικίας που άφησα πίσω, απ όσο θυμάμαι και όταν ήμουν μικρότερος κάπως έτσι αισθανόμουν. Τα χαίρομαι μεν, δεν τη "βρίσκω" δε. Δεν μου αρέσει στο σύνολο της αυτού του είδους η προβολή στην αρένα των μέσων, έχω ένα διαρκές σφίξιμο και ανασφάλεια για την τύχη τους...

  • Like 2
  • Συμφωνώ 3

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Άντε να πέσει και το θάψιμο τώρα.

ΔΕΝ είδα το βίντεο αλλά έχω γνώμη για τα παιδιά θαύματα.

 

Το θέμα είναι ότι για κάποιο λόγο πιστεύω στα ΘΑΥΜΑΤΑ, αλλά χωρίς παραπάνω λέξεις. Δε βλέπω τίποτε το ενδιαφέρον στα ΠΑΙΔΙΑ, ή άλλων ειδών παραξενιές + θαύματα.

 

Και εξηγούμε: Έχω λιγοστό χρόνο να περάσω με κάτι που μου αρέσει. Τον πιτσιρικά τον άκουσα 10 δεύτερα και τον έκλεισα. Δε μπορώ να τον ακούσω άλλο. Έίναι απίθανος, φυσικά, έχει μέλλον (ελπίζω), αλλά αυτή τη στιγμή να τραγουδάει ένα τέτοιο τραγούδι, όσο ύφος και να έχει, δε μου λέει απολύτως τίποτα.

 

Το ίδιο ισχύει και με κάτι παιδάκια τόσο δα που παίζουν καλύτερο πιάνο από εμένα. Ναι μεν αλλά αν δε μου ακούγεται όσο καλό μου ακούγεται από έναν ενήλικα επαγγελματία πιανίστα, ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ. Ο χρόνος μου με νοιάζει.

 

Σε κάθε περίπτωση θα στηρίξω το ταλέντο, θα στηρίξω με κάθε τρόπο, αλλά να ξέρουμε τι λέμε. 

 

Και για να είμαι 100% συγκεκριμένος. Η ΚΥΡΙΑ στο βίντεο που παραθέτω, έχει κάνει κάποιες δουλειές προσωπικές, τις οποίες έχω αγοράσει, γιατί δε παίζεται. Ακούγεται μια χαρά και βάζω το βίντεο πολύ συχνά. Γιατί μου αρέσει. Επί τι ευκαιρία είναι 13ων χρονών στο βίντεο, αλλά δεν παίζει ρόλο.
 

 

  • Like 2
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τα μικρα παιδια-θαυματα, που εχουν επιδοσεις που ζηλευουν οι μεγαλοι, λειπουν καποια συστατικα. Γιαυτο, ουτε και εγω ειδα το βιντεο. Ειμαι σιγουρος οτι το παιδακι τα παει περιφημα. Αλλα, στις πιο πολλες περιπτωσεις λειπει η ωριμοτητα, τοσο στον ηχο οσο και στην ερμηνεια, αλλα και στην γενικοτερη διαχειριση ολου αυτου. Το μικρο παιδι, επισης, θεωρω οτι δεν ειναι πνευματικα/συναισθηματικα ετοιμο να κατανοησει το τι κανει και γιατι το κανει. Ολα αυτα δρουν περιοριστικα στο αποτελεσμα. Λειπει η προσωπικοτητα.

 

Τα παραπανω δεν θεωρω οτι ειναι ο κανονας, αλλα τις περισσοτερες φορες αυτο αντιλαμβανομαι. Τη 13χρονη στο αποπανω ποστ την ειδα 2 φορες και δεν την χορτασα. 

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου