Προς το περιεχόμενο

Παιδιά θαύματα.


Spyros Delta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, cos_dr είπε

Και εγώ παιδί θαύμα είμαι. 🤣

 

 

Εσύ δεν είσαι παιδί.

Είσαι σκέτο θαύμα.

  • Ευχαριστώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν δύο ειδών παιδιά θαύματα: Αυτά που είναι εξαιρετικά σε κάτι για την ηλικία τους και αυτά που είναι εξαιρετικά σε κάτι τελεία.

 

Η πρώτη κατηγορία προφανώς δεν μπορεί να συγκριθεί με αντίστοιχους ενήλικες αλλά δεν παύει να είναι εντυπωσιακή και να δημιουργεί πολύ μεγάλες προσδοκίες για την εξέλιξή της. Η εξέλιξη αυτή μπορεί και να μην έρθει ποτέ βέβαια ή να είναι πολύ μικρότερη από την αναμενόμενη.

 

Η δεύτερη κατηγορία, πολύ πιο σπάνια προφανώς, περιλαμβάνει παιδιά που είναι ήδη, όχι μόνο φτασμένα σε τεχνικό επίπεδο, αλλά ισάξια και συχνά πολύ καλύτερα από αντίστοιχους ενήλικες επαγγελματίες.

 

Ο πιτσιρίκος του βίντεο είναι οπωσδήποτε εντυπωσιακός. Βέβαια η φωνή του θα αλλάξει πολύ και ίσως να μην μπορεί να τραγουδάει Brian Johnson αργότερα. 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
5 λεπτά πριν, Jazzjoker είπε

Υπάρχουν δύο ειδών παιδιά θαύματα: Αυτά που είναι εξαιρετικά σε κάτι για την ηλικία τους και αυτά που είναι εξαιρετικά σε κάτι τελεία.

Δυστυχώς, απ'ότι έχω δει, το 2ο είδος δεν υπάρχει.

Ο Σγούρος (σαν παράδειγμα) έπαιξε το 3ο του Rachmaninoff (από τα πολύ γνωστά παλούκια) σε ηλίκια 13 ή κάτι τέτοιο. Αυτό είναι πραγματικός άθλος. Αλλά κανείς δεν ενδιαφέρεται, πλέον για την ηχογράφηση.

Δεν ξέρω κάποιο μικρό παιδί (όχι 15-16 που είναι η κοπελιά που πόσταρα) που να έχει κάνει κάτι και να βαστάει στο χρόνο.

Ίσως ο Mozart αλλά ποιός από μας ζούσε τότε να δει και αν δεχτεί τι έχει κάνει ο άνθρωπος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Jazzjoker είπε

ίσως να μην μπορεί να τραγουδάει Brian Johnson αργότερα. 

 

Για Bon Scott πώς τον κόβεις? :classic_tongue:

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι ένα ανώριμο και χωρίς προσωπικότητα  ταλαντούχο παιδάκι, είναι ακόμα ... παιδάκι και προλαβαίνει και να ωριμάσει και να αποκτήσει και προσωπικότητα. 🤭

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Για Bon Scott πώς τον κόβεις? :classic_tongue:

καλά , εκεί είναι που δεν μπορεί κανένα παιδί ούτε να τον πλησιάσει ;;😛

 

δεν μπορώ και δεν θέλω καν να δω το παιδάκι πχ να τραγουδάει  whole lotta rosie 😛

Επεξεργασμένο από Rebel_Of_South

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Rebel_Of_South είπε

 

δεν μπορώ και δεν θέλω καν να δω το παιδάκι πχ να τραγουδάει  whole lotta rosie 😛

 

Δηλαδή το Highway to hell σε χάλασε (προσπαθώ να πω ότι δεν τραγούδησε Brian, αλλά Bon)?

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Δηλαδή το Highway to hell σε χάλασε (προσπαθώ να πω ότι δεν τραγούδησε Brian, αλλά Bon)?

κι εγώ προσπάθησα να πω ότι ο Bon Scott είχε μια αλητεία και τσαχπινιά - πονηράδα που δεν θα στην βγάλει κανένα παιδάκι ποτέ . Γι αυτό και έγραψα ότι δεν μπορώ και δεν θέλω να φανταστώ να τραγουδάει ένα whole lotta rosie 

 

το highway to hell ας πάει στα κομμάτια , για την ζωή on the road μιλάει μεν , περνάει δε . Και αμφιβάλλω αν καταλαβαίνει και  τι τραγουδάει το παιδάκι 

 

εντιτ : καταλαβαίνω ότι έτσι όπως έγραψα , φάνηκε σα να μην ξέρω ότι είναι εποχής Σκοτ το τραγούδι . Εγώ το πήγα λίγο...αλλού 

Επεξεργασμένο από Rebel_Of_South

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου