Προς το περιεχόμενο

Ποιό solo απο τα δέκα;


10 guitarists improvise  

33 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Ποιό σόλο;

    • Ariel Posen
      1
    • Lari Basilio
      11
    • Mark Lettieri
      4
    • Matthew Scott
      1
    • Paul Davids
      0
    • Tomo Fujita
      0
    • RJ Ronquillo
      1
    • Rudy Ayoub
      1
    • Tom Bukovac
      14
    • Tom Quayle
      0


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator
53 λεπτά πριν, makam είπε

Tom Bukovac για μένα. Δεν έπαιξε solo, έγραψε θέμα!! Βέβαια από τον Tom περίμενα κάτι τέτοιο, με ωραίο ήχο, αρχή-μέση και τέλος. 

Ακριβώς αυτό. Κι εγω όταν άκουσα τον Bukovac έμεινα... τι είπε ο άνθρωπος. Ολόκληρη ιστορία.

Το έκανε σαν μη σόλο. Λες και ήταν αυτό το track.

Όλοι έπαιξαν εξαίσια σόλο όμως. Την κυρία δεν τη γνώριζα όπως και κάποιους youtubers αλλά οι μόνιμοι του Nashville ξεχώρισαν και ο Quayle εντυπωσίασε ως μπουζουξής σχεδόν, ο δε M. Scott ξεχώρισε για τον ήχο του.

  • Συμφωνώ 2

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οφ τόπικ

αυτός ο Davids ...αντιπαθέστατος. Και το κανάλι του επίσης

  • Χαχα 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dimsonic είπε

οφ τόπικ

αυτός ο Davids ...αντιπαθέστατος. Και το κανάλι του επίσης

Off topic no 2. 

 

Ο Davids μου είναι πολύ συμπαθής και ό,τι ανεβάζει είναι πολύ προσεγμένο (ίσως κάποιοι να τα πουν υπερβολικά στημενα-σκηνοθετημένα) χωρίς να "σπαμαρει" ανεβάζοντας κάθε λίγο και λιγάκι χωρίς να έχει κάτι να πει, μια ιδέα γύρω από την οποία θα στήσει το βίντεο του.

 

On topic: Lari και Lettieri. 

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αφού δεν το ανέβασε ο Admin..., εδώ το πολύ ωραίο B.T.  για όσους αισθάνονται "γενναίοι" μετά από αυτά που ακούσαμε...

 

Επεξεργασμένο από cigaret13
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα καλά ήταν.

Αυτό που μου άρεσε, είναι ότι έκαναν μπαμ οι διαφορές (στυλιστικές και παιχτικές) στην διαχείριση του track και του ήχου, από καθένα.

 

Προτιμώ Lari Basilio, Ariel Posen και Tom Bukovac, γιατί προσπάθησαν είτε να το διαχειριστούν ως κομμάτι και όχι ως πλατφόρμα σολαρίσματος, είτε να το διανθίσουν με στοιχεία έκπληξης στους χρόνους και την φρασεολογία, είτε για την ιδιαίτερη μελωδικότητα της φρασεολογίας τους.

 

Αλλά όπως ξαναείπα, όλα καλά ήταν, το καθένα από την δική του πλευρά.

 

EDIT: Αυτό του παρουσιαστή, θα μπορούσε να είναι το καλύτερο, δίνει πολλές υποσχέσεις που δεν εκπληρώνει.

Έχει πολύ όμορφες φράσεις, ταιριαστές με το track, πηγαίνει πολύ ομαλά από την μια στην άλλη, αλλά λείπει το συνεκτικό (κατεμέ) στοιχείο που να τις κάνει να θεωρηθούν μέρος του ίδιου θέματος.

 

Να συμπληρώσω ότι δεν ήξερα πάνω από τους μισούς που παίζουν εδώ.

 

EDIT 2: Το track είναι καραμπίνα Κλαπτονικό, γι' αυτό και σε αρκετά παιξίματα βγήκε ένα Κλαπτονικό φραζάρισμα στα σηκώματα κυρίως.

Επεξεργασμένο από fusiongtr

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Uncle Larry for the win, ξεκαθαρα. Δευτερος ερχεται για εμενα ο RJ, τοσο για τον ηχο του οσο και για το πολυ ενδιαφερον παιξιμο του, το οποιο οπως ειπε και ο Paul Davids ( που βρισκω απολυτως αντιπαθητικο, συμφωνω 100% με τον @dimsonic) μου κινησε το ενδιαφερον να το μελετησω. 

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
10 ώρες πριν, makam είπε

Tom Bukovac (ΚΑΙ) για μένα. Δεν έπαιξε solo, έγραψε θέμα!!

 

9 ώρες πριν, Yannis Methenitis είπε

τι είπε ο άνθρωπος. Ολόκληρη ιστορία.

Το έκανε σαν μη σόλο. Λες και ήταν αυτό το track.

 

εγώ σαν απλός ακροατής αντικειμενικά (μια και δεν γνωρίζω κανέναν τους ώστε να επηρεαστώ από ήδη διαμορφωμένη άποψη περί της αξίας τους) δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω απόλυτα με τον Μάκη και τον Γιάννη... μόνος του έπαιξε στο γήπεδο ο κύριος Bukovac δείχνοντας ακομπλεξάριστος φανερά την διάθεση να υπηρετήσει το κομμάτι και όχι να "πουλήσει τεχνική", όπως κάποιοι εκ των υπολοίπων που μου προξένησαν οίκτο με την απέλπιδα (και τελείως έξω φορές φορές από την όμορφη αρμονία) προσπάθεια, να με πείσουν ότι είναι "παιχταράδες"...

 

τώρα σε μια υπόθεση εργασίας που θα ήμουν παραγωγός, πλην του Bukovac που θα έπαιρνε την "δουλειά" ως session και θα συνέχιζε ως στο mix, θα πέρναγαν ταμείο και οι Davids και Basilio... οι υπόλοιποι κουβά και ειδικά για τον Quayle θα ζητούσα ασφαλιστικά μέτρα να μην ξαναπεράσει στα 500 μέτρα από το στούντιο...😁

 

 

ΥΓ. σόρυ από τους κυρίους κυρίους "κορυφαίους" αλλά για το συγκεκριμένο θέμα και εκ του παρουσιαζόμενου αποτελέσματος ως συνισταμένη, είμαι πεπεισμένος ότι 10 εδώ μέσα στο noiz θα τα πήγαιναν καλύτερα ως προς το ζητούμενο που για μένα είναι το "ευ άκουσ(τ)ον" κι όχι το "άκουσ(τ)ον άκουσ(τ)ον"...

  • Like 2
  • Συμφωνώ 2

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχαρη η δουλεια του γιουτουμπερ

Σ ευχαριστω που με καλεσες

Γκριματσες και wow you're killing it κι αντε να βρεις διαφορετικους επαινους μην στεναχωρεθουν οι αλλοι. Κι ιδιως αν στο καναλι σου εχουν παραφορεθει τα παντα...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, npap είπε

Bukovac που θα έπαιρνε την "δουλειά" ως session και θα συνέχιζε ως στο mix

Αυτό! Όταν έγραψα "ακαδημαϊκό" έτσι το εννοούσα. Ότι είναι για πρώτη εκτέλεση στο δίσκο. Δεν ξέρω αν στο ζωντανό θα μου άρεσε να παίζει τόσο δομημένα, το ίδιο τέλειο μέρος κάθε φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου