Προς το περιεχόμενο

Κλεμμένα μουσικά όργανα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκλάπηκε λαουτο, στην περιοχή του γκαζι. κατασκευαστης Μουντάκης, με λεοντοκεφαλή πάνω απο τα κλειδιά και σφραγίδα του Μουντακη στο μέρος πίσω απο τα κλειδιά. Έχει μαγνήτη ΤΑΡ και μεγάλη μαύρη προστατευτική πάστα στο καπάκι που το καλύπτει ολόκληρο στο κάτω μέρος του. Όταν κλάπηκε ήταν σε μαύρη μαλακή θήκη και μες στο τσεπακι της θήκης υπήρχε μία μικρή τζιν θήκη με χορδές και πένες. Είναι νησιώτικο και χειροποίητο μεγάλης αξίας τόσο χρηματικής και μουσικής όσο, και κυρίως, συναισθηματικής. Παρακαλώ για όποια πληροφορία επικοινωνήστε μαζί μου στο 6937491196.

Ευχαριστώ,

 

Αντώνης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες αργότερα...

καλη χρονια παιδες... (ναι οκ..)

αποψε μου εκλεψαν απο το αμαξι το Korg TR 61 απο το πορτπαγκαζ...

πηγα θησειο για μια μπυρα μετα τη προβα και μου βγηκε ξυνη.

αν δειτε πουθενα τιποτα ριχτε ενα μηνυμα.

αναγνωριζεται ευκολα απο το σπασμενο κουμπι των comb.

ola einai dromos..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Παλι τα ιδια.... ρε παιδια, sorry που παιζω με τον πονο των παθοντων αλλα... ΔΕΝ αφηνουμε οργανα στο πορτ παγκαζ κι ας χαλασει η διαθεση, κι ας χαλασει η μπυρα "μετα το live" η για να "συζητησουμε τα κομματια που θα παιξουμε" ή δεν ξερω κι εγω τι.... μια φορα ειχα την κλασικη μου κιθαρα αξιας καμποσων χιλιαδων ευρω στο πορτ παγκαζ και παρκαρα προς μοναστηρακι για βολτα. Ουτε στιγμη δε σκεφτηκα να την αφησω μεσα κι ας μου ηταν φορτωμα. Αλλη φορα ειχα μεσα μηχανηματα και μου λεει ενας φιλος "περνα απο δω" για μπυρα. Και του λεω δε γινεται, εχω τα μηχανηματα κλπ και με αρχιζει στο " ελα ρε μ@λ@κ@, μην ξηγιεσαι" και "κοιτα τον που εχει και τον ηχο του τωρα και καλα" και αλλα τετοια. Και του λεω να πα να γ@&%$^...

 

  Μια αλλη φορα ειμουνα με ενα φιλο κι ειχαμε εγω την ακουστικη μου κιθαρα κι αυτος το μπουζουκι του στο αμαξι μου. Θα πηγαιναμε στο ασχετο σ΄ενα καφενειο, κι ο αλλος επεμενε να αφησουμε τα οργανα στο αμαξι "για να μη μας παρουν στο δουλεμα". Τελικα αφου επεμεινα τα πηραμε στο καφενειο.... Ε,κι ειπαν δυο τρεις κατι του στυλ "τι εγινε,εχουμε λαϊκη βραδυα? " και κατι τετοια. ΚΑΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ? τους αφησαμε να πουν δυο τρεις μ@λ@κιες και εληξε το θεμα. το λεω γιατι εχω παρατηρησει οτι πολλοι μουσικοι για καποιο λογο ντρεπονται να κουβαλανε το οργανο σε ασχετους χωρους για να μην εισπραξουν πειραχτικα σχολια και ματιες, και τα παρατανε στο αμαξι.... και το κακο γινεται.

  • Ευχαριστώ 1

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

σωπα ρε δλδ και στο πορτ μπαγκαζ ειναι παλι επικινδυνα...

 

εγω την εχω αφησει αρκετες φορες την κιθαρα στο πορτ μπαγκαζ αλλα δεν ετυχε κατι ...

 

νομιζω παει λιγο αναλογα με την περιοχη αν συνυπολογισουμε απο τα προηγουμενα ποστ οτι οι κατοικοι της καθε περιοχης που εκλαπηκε καποιο οργανο, λενε οτι γινονται συχνα κλοπες εκει και οτι ειναι συνηθισμενο φαινομενο...

 

παντως να σπασουν τζαμι,να μπουν,να ανοιξουν το πορτ μπαγκαζ ,να παρουν οτι εχει μεσα και να αρχισουν να τρεχουν θελει πολυ θρασος.Επισης γαμωτεν οι περαστικοι τουλαχιστον θα μπορουσαν να φωναξουν για βοηθεια να τους σταματησουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να φτάσουν στο σημείο να ανοίξουν το πορτ-μπαγκάζ,κατά πάσα πιθανότητα σε έχουν "λοκάρει" από πριν.Γι αυτό το λόγο ποτέ δεν βάζω κάτι στο πορτ-μπαγκάζ στο σημείο που θα αφήσω το αυτοκίνητο.Είναι σαν να τους λες ελάτε να μου το σπάσετε...

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί φίλοι,

 

χθες τη νύχτα, μετά από πρόβα, (1 η ώρα) πάρκαρα το Ι.Χ. μου στην οδό Διδώτου, 30 μέτρα πάνω από την Ασκληπιού. Όταν επέστρεψα γύρω στις 3 να πάρω το αμάξι διαπίστωσα ότι μου είχαν σπάσει το πίσω τζάμι και είχαν αρπάξει την κιθάρα που, ως ηλίθιος, την είχα αφήσει στο αυτοκίνητο. Δυστυχώς δεν έχω καν τον σειριακό αριθμό. Αν πάρει κάτι το αυτί ή το μάτι σας, παρακαλώ ειδοποιήστε με.

Η κιθάρα είναι Gibson Les Paul Standard, μαύρη με λευκή ρίγα. Τα καλύμματα των μαγνητών τα έχω βγάλει. Η κιθάρα είναι σε άριστη κατάσταση, αν και την είχα αγοράσει μεταχειρισμένη.

Ήταν μέσα σε μαύρο hard case (στο σχήμα της κιθάρας, δηλ. όχι ορθογώνιο) που είχε απέξω τυπωμένο Gibson Les Paul. Μέσα η θήκη έχει σκούρα γκρί γούνα και προστατευτικό σατέν σκέπασμα για το πάνω μέρος της κιθάρας. Μέσα στη θηκούλα του case είχα τα καλύμματα από τους μαγνήτες και χορδές.

Ρε παιδιά, 10 χρόνια πάλευα να μαζέψω τα φράγκα για να την αγοράσω...

Προσφέρω και αμοιβή. Παρακαλώ βοηθήστε

κιν. 6978969096

mail: [email protected]

 

φιλε ξερω την περιπτωση που λες, μετα απο live ειναι απ'οσο ξερω ;).. εχει κι αυτο τη σημασια του γι αυτο λεω.. σορυ αλλα ισως εκανες μαλ@κια που το ανεβασες εδω.. επρεπε να αφησεις να περασει καιρος μπας και κανουν τη μαλ@κια να τα πουλησουν εδω.. τσεκαρε κ σε τιποτα μαγαζια στο κεντρο μηπως τα πουλησουν, γιατι να θελουν να παιξουν μουσικη αποκλειεται... επισης κοιτα και e bay κτλ  αν μαθω/ακουσω κατι εδω ειμαστε..  ;)

Ελλαδιστανός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωπα ρε δλδ και στο πορτ μπαγκαζ ειναι παλι επικινδυνα...

 

εγω την εχω αφησει αρκετες φορες την κιθαρα στο πορτ μπαγκαζ αλλα δεν ετυχε κατι ...

 

νομιζω παει λιγο αναλογα με την περιοχη αν συνυπολογισουμε απο τα προηγουμενα ποστ οτι οι κατοικοι της καθε περιοχης που εκλαπηκε καποιο οργανο, λενε οτι γινονται συχνα κλοπες εκει και οτι ειναι συνηθισμενο φαινομενο...

 

παντως να σπασουν τζαμι,να μπουν,να ανοιξουν το πορτ μπαγκαζ ,να παρουν οτι εχει μεσα και να αρχισουν να τρεχουν θελει πολυ θρασος.Επισης γ***τεν οι περαστικοι τουλαχιστον θα μπορουσαν να φωναξουν για βοηθεια να τους σταματησουν!

 

  Το οτι την αφησες και δε συνεβη κατι προφανως ΔΕΝ σημαινει οτι αποκλειεται να σου τυχει. Ειδικα οταν προκαλεις την τυχη σου.... :P

 

  Παντως και που δεν ειναι πλεον επικινδυνα στην Αθηνα? και οχι μονο εκει βεβαια....

 

  Αν τωρα η κιθαρα κανει 50 ευρω και τ' αμαξι ειναι κανα φιατακι του....΄82  ;D ;D  ε,και να την αφησεις μεσα δεν τρεχει και τιποτα, ο κινδυνος παραμενει αλλα το τιμημα ειναι μικρο.

 

  Αν σου σπασουν βεβαια παρμπριζ πρεπει να συνυπολογιστει και η επισκευη του ως κοστος.

 

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μεταφέρω το ποστ στο Facebook του φίλου Χρήστου Καλαϊτζόπουλου (Los Mujeros - Koza Mostra) που χτες το βράδυ έγινε κλοπή στο σπίτι του στη Θεσσαλονίκη.

 

Θα παρακαλούσα τους φίλους  συμφορουμίτες αν δουν κάτι πχ σε παζάρι σε οποιαδήποτε πόλη ή (λιγότερο πιθανό) σε αγγελία να ειδοποιήσουν με πμ!

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

"Χθές το βράδυ μετά απο κλοπή στο σπίτι μου μεταξύ άλλων κλάπηκε ένα weltmeister supita με μελωδικά μπάσα, κασότο και ρετζίστρα πηγουνιού!Τον νού σου ακορντεονιστική κοινότητα, αν δείτε κάποιο πλανώδιο ή κάποιο παζάρι....ενημερώστε με παρακαλώ...."

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου