Προς το περιεχόμενο

φοιτητικη ζωη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια δας και παλι! ειμαι 18 χρονων και ξεκιναω σχολη σε λιγες, περασα Τριπολη οποτε εκανα δηλωση μεταγραφης για να ερθω Αθηνα και θα παρακολουθω κανονικα τα μαθηματα στο Χαροκοπειο (πληροφορικη) μεχρι να παρω και επισημα τη μεταγραφη (τι μπορει να παει στραβα? πιστευω θα τη παρω), πως περασατε εσεις σαν φοιτητες? τι θα συμβουλευατε να κανω η να μην κανω? θα ηθελα γνωμες μιας και ειναι μια νεα φαση στη ζωη μου και ειμαι πολυ ενθουσιασμενος  μπορω να πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόκειται για τα πιο ανέμελα χρόνια που θα έχεις. Εκει και στον στρατο. Νέες παρέες, νέες (λιγες) ευθύνες, νέα ζωή. Προσπάθησε να περάσεις όσο καλύτερα μπορείς.

 

Καλή σταδιοδρομία

  • Like 2

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεκαοχτώ χρονών....στην αρχή της φοιτητικής ζωής!!Κάπου εδώ αρχίζω και σκέφτομαι τον Δρ.Φάουστ και ένα παλιοσυμβόλαιο  που υπέγραψε. Ζηλεύω αγόρι μου ,να περάσεις ωραία και εποικοδομητικά για το μέλλον σου και την προσωπικότητα σου αυτά τα χρόνια .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 ώρα πριν, gkourmoul1 είπε

Πρόκειται για τα πιο ανέμελα χρόνια που θα έχεις. Εκει και στον στρατο.

Ανέμελη ζωή σαν φοιτητής και στον στρατό;

Διάβασμα στο ένα, σκοπιά αγγαρεία -ξύπνημα στο άλλο.....

Η ανέμελη ζωή ξεκινάει μετά από αυτά......εκτός αν κάνεις το λάθος και παντρευτείς και κάνεις και παιδιά......αλλά σε αυτή την περίπτωση τα θέλει ο κώλος σου......🤪

  • Χαχα 3
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, LK είπε

Ανέμελη ζωή σαν φοιτητής και στον στρατό;

 

Ο στρατός ήταν μακράν η χειρότερη περίοδος της ζωής μου.

Μου έχει αφήσει τεράστιες πληγές.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Ο στρατός ήταν μακράν η χειρότερη περίοδος της ζωής μου.

Μου έχει αφήσει τεράστιες πληγές.

 

Για πολλούς είναι. Όντως.

Σε γενικές γραμμές, σήμερα, είναι εύκολα τα πράγματα. 2-3 πράγματα σου ζητάνε να κάνεις για κάποιους μηνες, και δεν σε νοιάζει τίποτα άλλο. Να ξυπνάς νωρίς, να κάνεις λίγη εκπαίδευση, να ρίχνεις τις σκοπιές σου, και να ξυριζεσαι. Δεν υπάρχουν άλλα προβλήματα στην καθημερινότητά σου. Είναι, σχετικα, απλά τα πράγματα, όπως το βλέπω.

 

Φοιτητής ακόμα καλύτερα, εφόσον υπάρχει η οικονομική άνεση να πηγαίνει κάποιος σε μια ξένη πόλη και να ζει μόνος του.

 

 

 

 

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα ακαδημαϊκά σου: να μην αφήνεις μαθήματα στην αρχή, καθώς θα συσσωρεύονται μετά, και στο τέλος θα καταλήξεις να τρέχεις και να μην προλαβαίνεις - την έχει πατήσει κόσμος έτσι...

 

Στα γκομενικά σου: καλό βόλι...

  • Like 1

Hot Dog .......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι τα 27 μου πέρασα πολύ ωραία στην φοιτητική εστία στην πανεπιστημιούπολη.Οχι σαν φοιτητής απλά είχα κάνει πολλά κονέ με φοιτήτριες.Μετα έμπλεξα με  μόνιμη σχέση.Καλο βόλι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

είχα κάνει πολλά κονέ με φοιτήτριες.

 

Στο πρώτο έτος είναι καλά.

Μετά μεγαλώνουν ρε γμτ.

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gkourmoul1 είπε

 

Για πολλούς είναι. Όντως.

Σε γενικές γραμμές, σήμερα, είναι εύκολα τα πράγματα. 2-3 πράγματα σου ζητάνε να κάνεις για κάποιους μηνες, και δεν σε νοιάζει τίποτα άλλο. Να ξυπνάς νωρίς, να κάνεις λίγη εκπαίδευση, να ρίχνεις τις σκοπιές σου, και να ξυριζεσαι. Δεν υπάρχουν άλλα προβλήματα στην καθημερινότητά σου. Είναι, σχετικα, απλά τα πράγματα, όπως το βλέπω.

 

Φοιτητής ακόμα καλύτερα, εφόσον υπάρχει η οικονομική άνεση να πηγαίνει κάποιος σε μια ξένη πόλη και να ζει μόνος του.

 

 

 

 

Εγώ λογικά με συγγενείς θα μένω αλλά και πάλι νομίζω μια χαρά θα περάσω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου