Προς το περιεχόμενο

Ποιό είναι το αγαπημένο σας πετάλi;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειμαι αναμεσα στο να διαλεξω το ehx pulsar η το ehx microynth αλλα δεν μπορω να παρω αποφαση..τωρα τελευταια βεβαια εξεχουσα θεση διπλα στην tonelab εχει κ το 808 του jam.

 

για να συνεχισω πανω στο μοτιβο που χαραξε ο εξαρχος, αν πηγαινα στο survivor, θα επερνα το pulsar:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 126
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αν και το τωρινό μου set-up φτιάχτηκε με πολύ ψάξιμο και είναι ακριβώς αυτό που χρειάζομαι (απόδειξη ότι εδώ και 6 μήνες δεν ασχολούμαι σχεδόν καθόλου με το ζήτημα...) και τα θεωρώ όλα εξ' ίσου απαραίτητα...αυτό που δεν θα αποχωριζόμουν ΠΟΤΕ είναι το EHX Double Muff. O βρώμικος ήχος των ονείρων μου... 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που σίγουρα δεν θα αποχωριστώ ποτέ (τουλάστιχον με την θέλησή μου) είναι τα... παρακάτω:

 

fingers-female-human-unpainted-finger-nails-fingernails-fingernail-3-JR.jpg

 

Από κει και πέρα δεν θεωρώ τίποτα αναντικατάστατο, παίζω άνετα και χωρίς παραμόρφωση ή και χωρίς κομπρέσσορα αν χρειαστεί... ;)

 

Το ξέρω, σας την έσπασα.

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα και μόνο; Χμ... ε, τότε αυτό:

 

DSC01311.JPG

 

Μια νέα εκδοχή του Colorsound Tone Bender fuzz των '60s.

 

Το πιο μουσικό fuzz που έχω ακούσει ποτέ. Στην αρχή ήταν πολύ άγριο αλλά του μείωσα λίγο το gain με το εσωτερικό trimmer που έχει. Έκτοτε, κάθε φορά που παίζω μαζί του δεν πιστεύω στα αυτιά μου. Κάνει σχεδόν τα πάντα: Led Zeppelin, Hendrix, Clapton, White Stripes, stoner...

 

Υπεράνω όλων των νέων - παλιών - vintage - ξε-vintage - κλώνων fuzz faces ή μη. Είναι τόσο σημαντικό για μένα που θεωρώ ότι χωρίζει την κιθαριστική μου εμπειρία σε προ-Soul Bender και μετα-Soul Bender...

 

Υ.Γ. Η απάντηση του φίλου από πάνω ήταν πολύ καλή... μάλλον η καλύτερη σε αυτό το ποστ μαζί με εκείνη με το γκάζι από ένα αμάξι...!

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως εχεις ηχογραφημενο κανα κλιπ με το soulbender για να το ακουσουμε κι εμεις που το εχουμε στα υπ'οψιν για αγορα?

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως εχεις ηχογραφημενο κανα κλιπ με το soulbender για να το ακουσουμε κι εμεις που το εχουμε στα υπ'οψιν για αγορα?

http://www.fulltone.com/SB.asp :wink:

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα φτιάξω ένα κλιπάκι και θα το ανεβάσω στο You Tube. Μαζί με κάποια άλλα πετάλια που έχω. Είναι κάτι που σχεδιάζω να κάνω αρκετό καιρό αλλά δεν έχω χρόνο (και οι (&$)%@#! γείτονες μου βγάζουν τον ψυχοπαθή από μέσα μου...). Οπότε, στα προσεχώς. Οι ήχοι από το site της Fulltone δεν είναι ιδιαίτερα αντιπροσωπευτικοί...

 

Παρεπιπτόντως, τώρα που μίλησα για You Tube, αν έχετε λίγο χρόνο να σκοτώσετε ρίξτε μια ματιά στο κανάλι μου (http://www.youtube.com/bloodySunday77), ή πιο συγκεκριμένα στην playlist με τα πετάλια (http://www.youtube.com/view_play_list?p=DBC9D4F41AF8D285). Γράψτε και κανένα σχολιάκι, δεν βλάπτει! :wink:

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου