Προς το περιεχόμενο

Οι Αντιπρόσωποι...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

A) ειχα παει πριν χρονια να δοκιμασω μια κιθαρα απο το DOREMI.μιλαμε για πριν καμια 10ετια.μπαινω μεσα και πανω κατω καπως ετσι πηγε η συζητηση...

 

εγω: "καλημερα θα ηθελα να δοκιμασω αυτην την κιθαρα"

αυτος σηκωνεται βαριεστημενα,σηκωνει την κιθαρα,τη βαζει σε εναν ενισχυτη και αρχιζει να παιζει.

περιμενω κι εγω καμποσο και μετα τον ρωταω "θα μπορουσα να παιξω τωρα κι εγω?"

και αυτος τι κανει; γελαει και μου λεει

"εσυ; οχι δεν γινεται,γιατι δε σου φτανει που παιζω εγω"!!!!!!!!!!!!!!!

 

ημουν 15 χρονων και απλα εφυγα.απο τοτε δεν ξαναμπηκα στο μαγαζι.αν ημουν στην ηλικια που ειμαι τωρα ομως,πρωτα θα τον εφτυνα και μετα θα εφευγα.

 

Β)παω στο ΒONSTUDIO πριν 3 χρονια και ηθελα να δοκιμασω μια λεσ πολ.τελος παντων,η κιθαρα σφυριζε ασχημα και το λεω στον τυπα του μαγαζιου και η απαντηση του : "φιλε σφυριζει γιατι εχει καπακια,ακου εκει χαλασμενη...οι καλοι κιθαριστες χρησιμοποιουν τα σφυριγματα στο παιξιμο τους,αν εσυ δεν μπορεις προβλημα δικο σου"

 

Γ)μετα απο κανα χρονο ξαναπηγαινω στο BONSTUDIO παλι για lespaul και λεω στον ιδιο τυπο "ενδιαφερομαι για λεσ πολ στανταρντ,ποσο κανει κτλ κτλ".μου πεταει μια τιμη και εγω του λεω πως μπορω να τη βρω γυρω στα 800 ευρω λιγοτερο (σπουδαζω ιταλια και οντως μπορω να βρω λεσπολ τοσο φ8ηνη,ισως και περισσοτερο).αρχισε αυτος τα "ασε μας ρε φιλε,δε γινεται,η τιμη που σου ειπα ειναι η καλυτερη δυνατη κτλ κτλ".ε λοιπον με το που του ειπα πως σπουδαζω εξωτερικο η συμπεριφορα του αλλαξε ριζικα!"ενταξη ελα εδω με τα λεφτα και θα τα βρουμε κτλ κτλ" και χωρις πολλα πολλα μου ειπε πως θα μου δωσει την κιθαρα στην ιδια τιμη που την πουλανε ιταλια!!

 

Δ)δε θυμαμε πως το λενε το μαγαζι,παντως ειναι κεντρο αθηνα.τελος παντων ειχαν μια τομ αντερσον και μπηκα μεσα να ρωτησω τιμες κτλ.λοιπον ο τυπος μονο που δε με εδιωξε με τις κλωτσιες."ελα μωρε που σε ενδιαφερει η αντερσον,αυτες οι κιθαρες δεν ειναι για σενα,βρες πρωτα τα χρηματα και μετα ελα να κανεις ερωτησεις " και κατι τετοια.

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες αργότερα...
  • Απαντήσεις 244
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ θυμάμαι παλιά, πριν από 9 χρόνια περίπου όταν έψαχνα για πεταλιέρα, ένας πωλητής, για να με πείσει ότι μια Zoom 505 (αν θυμάμαι καλά) είναι πολύ καλύτερη από την Korg AX?(κάτι) μου έλεγε:

"Τί να το κάνεις το volume pedal? Δεν τα χρειάζεσαι όλα! Όταν πας στα Everest για σάντουιτς βάζεις τα πάντα? ΚΑΙ μουστάρδα ΚΑΙ μαγιονέζα ΚΑΙ μπέικον ΚΑΙ κοτόπουλο ΚΑΙ ντομάτα ΚΑΙ πιπεριά ΚΑΙ τυρί ΚΑΙ φέτα ΚΑΙ ζαμπόν ΚΑΙ καπνιστό ΚΑΙ ομελέτα ΚΑΙ κέτσαπ ΚΑΙ (...) ?"

Και το 15χρονο παιδάκι σηκώθηκε και έφυγε χωρίς να δοκιμάσει καμία από τις δύο πεταλιέρες, αφού κοίταξε τον πωλητή να παίζει για αρκετή ώρα...

 

Καλά να πάθουν τα αφεντικά τους που τους έχουν για να διώχνουν κόσμο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θυμάμαι παλιά' date=' πριν από 9 χρόνια περίπου όταν έψαχνα για πεταλιέρα, ένας πωλητής, για να με πείσει ότι μια Zoom 505 (αν θυμάμαι καλά) είναι πολύ καλύτερη από την Korg AX?(κάτι) μου έλεγε:

"Τί να το κάνεις το volume pedal? Δεν τα χρειάζεσαι όλα! Όταν πας στα Everest για σάντουιτς βάζεις τα πάντα? ΚΑΙ μουστάρδα ΚΑΙ μαγιονέζα ΚΑΙ μπέικον ΚΑΙ κοτόπουλο ΚΑΙ ντομάτα ΚΑΙ πιπεριά ΚΑΙ τυρί ΚΑΙ φέτα ΚΑΙ ζαμπόν ΚΑΙ καπνιστό ΚΑΙ ομελέτα ΚΑΙ κέτσαπ ΚΑΙ (...) ?"

Και το 15χρονο παιδάκι σηκώθηκε και έφυγε χωρίς να δοκιμάσει καμία από τις δύο πεταλιέρες, αφού κοίταξε τον πωλητή να παίζει για αρκετή ώρα...

 

Καλά να πάθουν τα αφεντικά τους που τους έχουν για να διώχνουν κόσμο!!![/quote']

 

page fix

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θυμάμαι παλιά' date=' πριν από 9 χρόνια περίπου όταν έψαχνα για πεταλιέρα, ένας πωλητής, για να με πείσει ότι μια Zoom 505 (αν θυμάμαι καλά) είναι πολύ καλύτερη από την Korg AX?(κάτι) μου έλεγε:

"Τί να το κάνεις το volume pedal? Δεν τα χρειάζεσαι όλα! Όταν πας στα Everest για σάντουιτς βάζεις τα πάντα? ΚΑΙ μουστάρδα ΚΑΙ μαγιονέζα ΚΑΙ μπέικον ΚΑΙ κοτόπουλο ΚΑΙ ντομάτα ΚΑΙ πιπεριά ΚΑΙ τυρί ΚΑΙ φέτα ΚΑΙ ζαμπόν ΚΑΙ καπνιστό ΚΑΙ ομελέτα ΚΑΙ κέτσαπ ΚΑΙ (...) ?"

Και το 15χρονο παιδάκι σηκώθηκε και έφυγε χωρίς να δοκιμάσει καμία από τις δύο πεταλιέρες, αφού κοίταξε τον πωλητή να παίζει για αρκετή ώρα...

 

Καλά να πάθουν τα αφεντικά τους που τους έχουν για να διώχνουν κόσμο!!![/quote']

 

page fix

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θυμάμαι παλιά' date=' πριν από 9 χρόνια περίπου όταν έψαχνα για πεταλιέρα, ένας πωλητής, για να με πείσει ότι μια Zoom 505 (αν θυμάμαι καλά) είναι πολύ καλύτερη από την Korg AX?(κάτι) μου έλεγε:

"Τί να το κάνεις το volume pedal? Δεν τα χρειάζεσαι όλα! Όταν πας στα Everest για σάντουιτς βάζεις τα πάντα? ΚΑΙ μουστάρδα ΚΑΙ μαγιονέζα ΚΑΙ μπέικον ΚΑΙ κοτόπουλο ΚΑΙ ντομάτα ΚΑΙ πιπεριά ΚΑΙ τυρί ΚΑΙ φέτα ΚΑΙ ζαμπόν ΚΑΙ καπνιστό ΚΑΙ ομελέτα ΚΑΙ κέτσαπ ΚΑΙ (...) ?"

Και το 15χρονο παιδάκι σηκώθηκε και έφυγε χωρίς να δοκιμάσει καμία από τις δύο πεταλιέρες, αφού κοίταξε τον πωλητή να παίζει για αρκετή ώρα...

 

Καλά να πάθουν τα αφεντικά τους που τους έχουν για να διώχνουν κόσμο!!![/quote']

 

page fix

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου