Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες των πλήκτρων μας!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μηπως να ανεβαζαμε παιδικες μας φωτογραφιες απο εκδρομες ,γαμους βαφτισια ;Πιο συγκινητικο θα ητανε απο τα ''πληκτρα''  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 699
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Χρειάζεται καθάρισμα ή σβήσιμο.

Σβησιμο των dead/empty posts θα ηταν καλυτερα. Αλλα ειναι και λιγο τζαμπα κοπος. Η ιδανικη λυση θα ηταν να μπορουμε να ανεβαζουμε και να ποσταρουμε φωτος στο ΝΟΙΖ με τον τροπο που ανεΒαζουμε φωτος σε καποιο free image hosting site.

 

Για παραδειγμα, οτι φωτο ποσταρω στο ΝΟΙΖ αλλα και σ'αυτο το θρεντ, ειναι resized απο μενα στα 600xXXX (μεγιστη αναλυση φωτογραφιας που μπορει να δειξει το ΝΟΙΖ) και ανεβασμενη στο http://postimage.org. Απο κει κανω copy το λινκ της φωτο και paste στο ποστ μου.

 

Αν αυριο ομως το συγκεκριμενο site κλεισει, οι φωτογραφιες θα παψουν να φαινονται στο ΝΟΙΖ. Αυτο μου εχει τυχει στο παρελθον με αλλο παρομοιο site, ευτυχως το παραπανω ακομα ειναι Οκ.

 

Η λυση λοιπον ειναι να μπορουμε στο ΝΟΙΖ να ανεβαζουμε φωτος με παρομοιο τροπο και οχι σαν συνημμενες . Παλιοτερα καπου ειχα διαβασει εναν τροπο που μπορει καποιος να το κανει αυτο στο ΝΟΙΖ, το ειχα δοκιμασει αλλα δεν...οποτε συνεχισα να ανεβαζω φωτος στο postimage.org.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Καλησπέρα σε όλους,

Βάζω κι εγώ μία του ταπεινού home-studio μου, την έχω σε τρεις εκδόσεις, φωτεινή, σκούρα και με εφέ.

Το setup που βλέπεται είναι το καθημερινό της μελέτης/ηχογραφήσεων.

Υπάρχουν και άλλα καλούδια όπως Korg SP250, Roland D70, XP30 τα οποία δεν χωρούν όλα μαζί στημένα στο 2,30 x 2,30 μικρό μου δωμάτιο οπότε βρίσκονται στην αποθήκη και πηγαινοέρχονται αναλόγως τις ανάγκες...

DSC_4057-001.thumb.JPG.86b3d057c9bd84013cd0a3d6d68625ed.JPG

DSC_4050-001.thumb.JPG.e5eec4feded829d5770f53d6341fb4a0.JPG

DSC_4052-001.thumb.JPG.be78e634191d4c13ddcb1c2997d6802c.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Hammond Organ. Το αντιδοτο στα νεα μνημονια... ;D

 

XK1_1000x_1.png

 

XK1_1000x_2.png

 

XK1_1000x_3.png

 

XK1_1000x_4.png

 

XK1_1000x_5.png

 

XK1_1000x_6.png

 

XK1_1000x_7.png

 

XK1_1000x_8.png

 

XK1_1000x_9.png

 

Ακομα στη θηκη το εχω. Το ακουσα βεβαια με τα ακουστικα. Σκοτω.... :-*

Αυριο θα ανεβασω μια φωτο απο το στουντιο με το Hammond.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Hammond εφερε τα πανω κατω. Ανακαταταξεις στα Waterfall Studios λογω του μεγεθους του. Προς το παρον λοιπον ειναι στημενα μονο τα Hammond, MOXF και Tascam, και περιμενουν να βρουν χωρο τα SY77, Blofeld και Venom. Προβλεπω ενα απο αυτα να μπαινει σε ντουλαπα...chin.gif

 

image.png

 

image.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου πηρε ολο το μεσημερι και το απογευμα χτες για να στησω απ'την αρχη το στουντιο. hot.gif Ετσι μου'ρχεται να τα πουλησω ολα και να παω ν'αγορασω μια ακουστικη κιθαρα να ηρεμησω. ;D

Τεσπα, τα Waterfall Studios διαθετουν επιτελους waterfall πληκτρα, ετσι η ονομασια τους (και το nick μου) αποκτα πλεον νοημα.

Enjoy the pics. glasses2.png

 

IMG_5434_2.png

 

IMG_5436.png

 

IMG_5440.png

 

IMG_5441.png

 

IMG_5442.png

 

IMG_5444.png

 

IMG_5446.png

 

IMG_5448.png

 

IMG_5449.png

 

IMG_5450.png

 

IMG_5451.png

 

IMG_5453.png

 

IMG_5454.png

 

IMG_5455.png

 

IMG_5456.png

 

IMG_5457.png

 

IMG_5458.png

 

IMG_5459.png

 

IMG_5460.png

 

IMG_5464.png

 

IMG_5465.png

 

IMG_5466.png

 

IMG_5468.png

 

IMG_5471.png

 

IMG_5472.png

 

IMG_5473.png

 

IMG_5474.png

 

IMG_5476.png

 

IMG_5478.png

 

IMG_5479.png

 

IMG_5481.png

 

IMG_5482.png

 

IMG_5484.png

 

IMG_5486.png

 

all.png

Και μια τελευταια, τραβηγμενη απο ελικοπτερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκρως εντυπωσιακό το οπτικό αποτέλεσμα.Να σε ακούσουμε συνάδελφε, ανέβασε και μια live ενορχήστρωση. Εύγε για τις αγορές σου.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζηλεύω την οθόνη του SY77 σου, να δώ πότε θα μπορέσω να παραγγείλω από εξωτερικό ανταλλακτικό backlight, αν υπήρχε και στο εσωτερικό ανταλλακτικό καλά θα ήταν. Το στούντιο σου είναι απερίγραπτα συγκλονιστικό αλλά έχω μια απορία. Δεν φοβάσαι μην σηκωθεί ένα τσουνάμι έτσι δίπλα στη θάλασσα όπως είσαι και το καταστρέψει; ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκρως εντυπωσιακό το οπτικό αποτέλεσμα.Να σε ακούσουμε συνάδελφε, ανέβασε και μια live ενορχήστρωση. Εύγε για τις αγορές σου.

Ευχαριστω Κωστα. Ψαχνω να βρω καποιο ηχητικο/βιντεο απο ενα live που καναμε πριν 2 βδομαδες, αν βρω κατι θα ανεβασω.

 

@Axtarmas, η οθονη του SY ειναι λιγο θαμπη αλλα ακομα ευαναγνωστη. Για τα 26 χρονια του οργανου, μια χαρα ειναι. Αλλα θα γουσταρα κι εγω μια νεα οθονη, κυκλοφορουν οθονες με μπλε χρωμα που ειναι super.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου