Προς το περιεχόμενο

θορυβος μονου μαγνητη... ΤΕΛΟΣ!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

να σε καλά superfunk αν και δεν το λέω για αν ακούσω μπράβο αλλά για να νιώσουν και άλλα παιδιά (καλοπροαίρετα παιδία) την ίδια χαρά που ένιωσα και εγώ με το αποτέλεσμα και να κάνουν αυτό που αγαπούν πιο ευχάριστα.

να παίζουν μουσική

στο παρακάτω βίντεο ο scott henderson παίζει με το noiseless σύστημα του suhr και τουλάχιστον στα δικά μου αυτιά δεν ακούγεται διαφορά στον ήχο (όπως θα δείτε έχει push pull knob και παίζει με hum και χωρίς για να διαπιστωσουμε αν υπάρχει διαφορά)

πιθανότατα αυτό το σύστημα να είναι καλύτερο απτήν δική μου(πολύ παλιά…) πατέντα βεβαια.

http://www.youtube.com/watch?v=b3O1t_mLNC8

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

http://www.thomann.de/gr/electro_harmonix_hum_debugger.htm

 

Πατας το κουμπακι , εχεις βζζζζζζ  ,  ξαναπατας το κουμπακι , δεν εχεις βζζζζ και

περιπου 95% του ηχου σου

 

(για οσους βαριουνται τις μοντες)

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

http://www.thomann.de/gr/electro_harmonix_hum_debugger.htm

 

Πατας το κουμπακι , εχεις βζζζζζζ  ,  ξαναπατας το κουμπακι , δεν εχεις βζζζζ και

περιπου 95% του ηχου σου

 

(για οσους βαριουνται τις μοντες)

αν το εχεις δοκιμασει και ειναι καλυτερο απο οτιδηποτε αλλο τοτε ναι.

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο eric clapton που παίζει με noiseless δεν ξέρει τι του γίνετε λες?

 

Σκεφτηκες μηπως αναγκαστηκε να παιξει με noiseless, οπως και τοσοι αλλοι?

 

Για μενα οι noiseless ειναι ενα εξαιρετικα χρησιμο εργαλειο, αλλα δεν ειναι το real thing, πως να το κανουμε? και που ξερεις, ισως εχω δοκιμασει και γω  ;)

 

Πραγματικα, δεν πιστευω πως εχει νοημα να το συνεχισω, αν οντως σε ενοχλουσε τοσο το hum, τοτε πολυ καλα εκανες και σκεφτηκες μια λυση, (ασχετα αν προυπηρχε) και πολυ καλα θα κανουν οσοι την εφαρμοσουν  :)

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο eric clapton που παίζει με noiseless δεν ξέρει τι του γίνετε λες?

 

Σκεφτηκες μηπως αναγκαστηκε να παιξει με noiseless, οπως και τοσοι αλλοι?

 

αυτό δεν σου λέω βρε κούκλε μου?πως αναγκαστικα να ψαχτώ με διάφορους τρόπους για να γλιτώσω τον θόρυβο όπως χιλιάδες άλλοι κιθαρίστες?(+τoν eric clapton)

 

ΑΠΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΗΛΩΣΑ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΘΥΣΙΑΣΩ ΗΧΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΛΥΤΩΣΩ ΤΟ HUM!!!

 

ΑΝ ΗΤΑΝ ΕΤΣΙ ΘΑ ΕΙΧΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΤΟΥΣ KINMAN!!!

 

ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΣΕ 2 ΚΙΘΑΡΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ Ο ΗΧΟΣ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΚΟΜΠΡΕΣΑΡΙΣΜΕΝΟΣ ΟΠΩΣ ΤΩΝ FENDER NOISELESS Η ΤΩΝ KINMAN!!!!!!!!!!

Ελληνικά μιλάω ρε παιδιά.. έλεος δηλαδή

(πως είναι δυνατόν να επιμένει με τέτοιο σθένος για το αντίθετο,κάποιος που δεν το έχει δοκιμάσει ποτέ?)

 

ΥΓ : μην με παρεξηγήσεις stavrilian,

δεν εχω κάτι προσωπικό μαζί σου (αντίθετος είσαι συμπαθέστατος)αλλά ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορεί κάποιος να έχει ακλόνητη θέση για κάτι που φαντάζεται και δεν έχει καν δοκιμάσει(η έχει δοκιμάσει στο περίπου με παρεμφερή προϊόντα) .

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αποψη μου ειναι η εξης .

Διαλεγουμε ολοι , απο τους υπαρχοντες μαγνητες , αυτους που θεωρουμε οτι

ταιριαζουν στο υφος μας , στο στυλ μας κλπ.  και φυσικα οι περισσοτεροι εχουμε  και 2-3 κιθαρες με διαφορετικους μαγνητες  . Τις κιθαρες μας λοιπον τις βαζουμε σε διαφορετικους ενισχυτες  με διαφορετικα πεταλακια και εχουμε και διαφορα preset  για καθε κομματι .

Τωρα αν μπει και κατι αλλο στην αλυσιδα και εχει και αυτο μια διαφοροποιηση του ηχου 2-3%  Εεεεεε  δεν εγινε και τιποτα βρε αδελφε !!!!!

για οσους εκαναν custom  :o μαγνητες αυτο μπορει να δημιουργησει  προβλημα

για ολους τους αλλους...........

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος σκεφτεται να κανει την πατεντα η απλα να την δοκιμασει θα παει στην κολαση ;D ;D

φτου κακα.. ;D

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, ας το παρουμε λιγο στο χιουμορ, γιατι σαν να παραβαρυνε το κλιμα στο forum.

 

Ειναι σαν να μου λες, "φιλε εχω μια φοβερη και τρομερη γκομενα, αλλα εχει μικρο στηθος ρε γαμωτο, και σκεφτομαι να την ψησω να τα κανει σιλικονατα", εγω σου λεω "καλα τα σιλικονατα αλλα δεν ειναι ωραια στο χερι ρε συ, παυουν να ειναι τα ιδια..." και συ μου απαντας "πώς δεν ειναι τα ιδια ρε συ, τα ιδια ειναι απλα μεγαλυτερα!!!"

 

Αν λοιπον για σενα ειναι ιδια, τοτε εισαι ΟΚ, για μενα ομως που δεν ειναι ιδια (δεν χρειαζεται να τα πιασω για να το ξερω, ξενερωνω μονο και μονο που εχουν σιλικονη) ειτε θα μεινω με τα μικρα ειτε θα αλλαξω γκομενα και θα βρω μια με μεγαλυτερο στηθος ;)

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

δεν υπηρχε ενα παρομοιο thread πριν λιγο καιρο στο forum? θυμαμαι μια φωτογραφια μιας fender με ενα τεταρτο μαγνητη κατω απο το pickguard (dummy coil)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου