Προς το περιεχόμενο

D.I.Y. simple Bypass - A/B box


IraklisZS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

χε χε πολύ καλό και χρήσιμο

το καλό με τέτοιου είδους boxes είναι οτι ο καθένας χρησιμοποιεί τη φαντασία του και το προσαρμόζει ανάλογα με τις ανάγκες του  ;)

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαφιάσαμε, συνέχεια με τα τσιγαρόκουτα.  ;D

 

χαχα σωστό! να μην είχαν και τα μαυρα πλαίσια...

παιδιά, ρίξτε το στα κουτάκια από τσάι! εχουν άλλο αέρα  :P :P :P

 

πολύ ωραίο chris  ;)

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χρησιμοποιώ ρελέ με 6 pins (DPDT) + 2 για on/off, τα οποία τα βρίσκεις εύκολα. Όσο για τα Αμπέρ μη σε νοιάζει, τα φορτία ειναι πολύ μικρα, δεν θα έχεις πρόβλημα. Αρκεί βέβαια και η τάση που στέλνεις στα ρελε για να ανοιγοκλείσουν να μην είναι πολύ πάνω από όσο χρειάζεται (Με 9v πάντως σε 6βολτα ρελέ δεν είχα πρόβλημα). Καλή τύχη στο εγχείρημα κι οταν το τελειώσεις postαρε καμια φωτο!

 

Ά, και η τιμή τους αν θυμάμαι καλά είναι κάτω απο ευρω...

αυτο που εχω σχεδιασει θελει 3 επαφες για το σημα και αλλες 3 για τον ελεγχο οποτε μαλλον θα πρεπει να παρω μεγαλητερο.Αν θελει κανεις να του δωσω το σχεδιο ας μου πει.Παντως τα ρελε που φανταζομαι ειναι σαν αυτα που χρησιμοποιουν για χειρισμο απο αποσταση.Αυτα ξερω σιγουρα οτι φτανουν μεχρι 5 διακοπτες.Αν υπαρχει με 6 διακοπτες τοτε θα εχω αυτο που θελω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν βρισκω στα σουπερμαρκετ κουτακια τσαγιου...

 

Πάρε απο το internet!  ;D ;D ;D

 

Ελα ρε, γεμάτο κουτιά είναι ο τόπος, κάνε καμιά καλή κίνηση για το περιβάλλον και μην τα πετάς.

Φαντασία να έχεις ...και θα βλέπεις παντού πετάλια.  ;D

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου