Προς το περιεχόμενο

D.I.Y. simple Bypass - A/B box


IraklisZS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ευχαριστω φιλε.κ εχω ενα ακομα κ δεν ξερω τι να το κανω  :D

 

 

Να λοιπον τι θα το κανεις: μια βελτιωμενη εκδοση του true bypass box με LED

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω φιλε.κ εχω ενα ακομα κ δεν ξερω τι να το κανω  :D

 

 

Να λοιπον τι θα το κανεις: μια βελτιωμενη εκδοση του true bypass box με LED.

 

Μετα απο ψαξιμο στο νετ!Αυτη την εκδοση θα την φτιαξω κι εγω......

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια δεν μπορω να βρω διακοπτη στην αθηνα πουθενα.κλαπσ. εχει βρει κανενας?  :'(

 

3PDT (για να μπορείς να βάλεις και led) footswitch πουλάει ένα μαγαζί στη θεμιστοκλέους κοντά στην πλατεία εξαρχείων.. ενα μαγαζί με κιθάρες που έχει heritage και suhr στη βιτρινα... δε θυμάμαι πως λέγεται αλλά σίγουρα θα το ξέρεις  ;D

 

υποθέτω θα πουλάει και DPDT footswitch..

απλά να ξέρεις το 3PDT (9 ποδαράκια) ανεβάζει πολύ το κόστος  ;)

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιτέλους βρήκα διακόπτη και το τελείωσα

έχει δύο διαδρομές που μπορεί να ακολουθήσει το σήμα, ένα διακόπτη που κάνει τη δεύτερη bypass και ένα διακόπτη που κόβει το ρεύμα απο τα led (σαν off του πεταλιού)

το μόνο που μένει είναι να βρω πως στο d!@0lο θα στερεώσω τη μπαταρία και θα το κάνω πιο στιβαρό γιατί άμα το πατήσω με το πόδι... ::)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια δεν μπορω να βρω διακοπτη στην αθηνα πουθενα.κλαπσ. εχει βρει κανενας?   :'(

 

3PDT (για να μπορείς να βάλεις και led) footswitch πουλάει ένα μαγαζί στη θεμιστοκλέους κοντά στην πλατεία εξαρχείων.. ενα μαγαζί με κιθάρες που έχει heritage και suhr στη βιτρινα... δε θυμάμαι πως λέγεται αλλά σίγουρα θα το ξέρεις  ;D

 

 

υποθέτω θα πουλάει και DPDT footswitch..

απλά να ξέρεις το 3PDT (9 ποδαράκια) ανεβάζει πολύ το κόστος   ;)

 

εδω δν μπορω να βρω ουτε με 6. το νοιζ od οταν το εφτιαξα του εβαλα ενα που βρηκα σε ενα ηλεκτρολογιο στα εξαρχεια το πηρα 7 ευρο, με εκλεψε το ξερω και ηταν και παρα παρα πολυ μικρο. ηταν το μισο σε παχος και λιγοτερο απο τα συνηθισμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιτέλους βρήκα διακόπτη και το τελείωσα

 

πολύ καλή δουλεια warlock! μπράβο!

 

εδω δν μπορω να βρω ουτε με 6. το νοιζ od οταν το εφτιαξα του εβαλα ενα που βρηκα σε ενα ηλεκτρολογιο στα εξαρχεια το πηρα 7 ευρο, με εκλεψε το ξερω και ηταν και παρα παρα πολυ μικρο. ηταν το μισο σε παχος και λιγοτερο απο τα συνηθισμενα.

 

εγώ αγόρασα DPDT (6 ποδαράκια) απο τον Δήμου στην Μπενάκη.. είναι αυτό που φαίνεται στις φοτο απο το δικο μου box.

 

το μαγαζί αυτό που σου λέω με τις heritage και τις suhr στη θεμιστοκλέους (ας βοηθήσει κάποιος με το όνομα) μου είπε πως θα έφερνε σε κάμποσο καιρό 3PDT (9 ποδαράκια) αλλά αυτοί οι διακόπτες να έχεις υπόψη σου είναι ακριβοί (το DPDT γύρω στα 5-10 ευρώ και το 3PDT 15+ )

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου