Προς το περιεχόμενο

D.I.Y. simple Bypass - A/B box


IraklisZS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ευχαριστώ για τα καλά λόγια παιδιά..

δεν είναι τίποτα σπουδαίο, απλά έχει πολύ μεγαλο ...ratio χρησιμότητας προς πολυπλοκότητα  :P :P

περιμένω fotos!

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις τελειωσα κ εγω το δικο μου ευχαριστω τον φιλο mc04043 για τις οδηγιες κ τον tele για τα υλικα που χρειαστηκαν  :)

fender k agios o theos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εβρισκα με τπτ κουτακι.ουτε σε σουπερ μαρκετ δεν εβρισκα.ισως κανω ακομη ενα η παω για τπτ πιο περιπλοκο.σ ευχαριστω ηρακλη

fender k agios o theos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον θα φτιάξω και το δικό μου αύριο αν έρθουν οι διακόπτες που παρήγγειλα με κάποιες αλλαγές που έχω σκεφτεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο, πολυ χρησιμο.Εγω εχω σχεδιασει κατι παρομοιο το οποιο εχει 3 λουπς σε σειρα και διαλεγεις 1 απο τα 3.

Η διαφορα ειναι οτι  εχει επιλογη αν θελω, οταν διαλεγω 1 λουπ, αυτο που ειναι ηδη ανοικτο κλεινει  αυτοματα.Και αν θελω μπορω να εχω ανοικτο 1,2 η και τα 3 λουπς ταυτοχρονα.Το προβλημα μου ειναι οτι δεν εχει απλους διακοπτες αλλα ρελε.Ετσι θελω να ρωτησω αν καποιος ξερει:

Το ρελε θα μου δημιουργησει θορυβο κατα την αλλαγη?

Ποσες ειναι οι περισοτερες επαφες που μπορω να βρω σε ενα ρελε?

Ποσα Α ειναι το σημα της κιθαρας για να παρω το αναλογο ρελε και ποσο θα κανει?

 

συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις. ευχαρηστω.

Και εννοειται οτι αν δουλεψει σωστα, θα το κανω ποστ. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χρησιμοποιώ ρελέ με 6 pins (DPDT) + 2 για on/off, τα οποία τα βρίσκεις εύκολα. Όσο για τα Αμπέρ μη σε νοιάζει, τα φορτία ειναι πολύ μικρα, δεν θα έχεις πρόβλημα. Αρκεί βέβαια και η τάση που στέλνεις στα ρελε για να ανοιγοκλείσουν να μην είναι πολύ πάνω από όσο χρειάζεται (Με 9v πάντως σε 6βολτα ρελέ δεν είχα πρόβλημα). Καλή τύχη στο εγχείρημα κι οταν το τελειώσεις postαρε καμια φωτο!

 

Ά, και η τιμή τους αν θυμάμαι καλά είναι κάτω απο ευρω...

Ad astra per alia fideles...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις τελειωσα κ εγω το δικο μου ευχαριστω τον φιλο mc04043 για τις οδηγιες κ τον tele για τα υλικα που χρειαστηκαν  :)

 

Καλα το κουτακι του old holborn γ...ει.... Εχω κι εγω ενα, καλη ιδεα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου