Προς το περιεχόμενο

Αγγελιες vs humor


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Η συγκεκριμένη κιθάρα αγοράστηκε απ΄το εν λόγω άτομο... http://www.noiz.gr/index.php?topic=9440.0

 

 

Μετά απο μια ημέρα η ΙΔΙΑ κιθάρα είχε μπει σε αγγελία προς πώληση απο το ΙΔΙΟ άτομο σε διαφορετικό Ελληνικό site...(100 euros ακριβότερη)...

Περιέργως όμως ,η αγγελία αυτήν τη στιγμή δεν υπάρχει πουθενά...φαίνεται ότι έχει σβηστεί...

 

να το παιξω λιγο συνήγορος του διαβολου (οχι το ffmakis αλλα οποιουδηποτε θα μπορουσε να προβει σε μια τετοια ενεργεια) μιας κ η κουβεντα ανακυκλωνεται διαρκως χωρις να καταληγει καπου...

ως γνωστον στο διαφορετικο ελληνικο site που μπηκε η αγγελια δεν υπαρχει η δυνατοτητα του bump...κ ο μονος τροπος ειναι να ριξεις την τιμη

κατα δευτερον αν καποιος βρισκεται σε αναγκη κ ξεπουλησει τον εξοπλισμο του...αυτος που θα τον αγορασει κ καποια στιγμη αποφασισει να το πουλησει πρεπει να τον πουλησει στην τιμη που τον αγορασε ή χαμηλοτερη?

 

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 127
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

 

κατα δευτερον αν καποιος βρισκεται σε αναγκη κ ξεπουλησει τον εξοπλισμο του...αυτος που θα τον αγορασει κ καποια στιγμη αποφασισει να το πουλησει πρεπει να τον πουλησει στην τιμη που τον αγορασε ή χαμηλοτερη?

 

Αυτή η "κάποια στιγμή" όμως στην προκειμένη περίπτωση ήταν η αμέσως επόμενη μέρα...

 

Δεν ξέρω γιατί ένιωσες την ανάγκη να το παίξεις συνήγορος. Εγώ απο την άλλη δεν έχω καμμία διάθεση να το παίξω κατήγορος...

Απλά ανέφερα κάτι που είδα με τα μάτια μου ,αφήνοντας όσους διάβασαν να βγάλουν τα δικά τους συμπεράσματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν και εχω χάσει κάπου την συζήτηση,(την διαβασα μέχρι την 4η σελίδα), θα ήθελα να πω κάτι:

 

-Δεν σχολιάζω σε καμία περίπτωση, τις κινήσεις του yameth. Αν θεωρούσε ότι έπρεπε να σβηστεί, καλά έκανε, δεν μου πέφτει λόγος, ούτε σε κανέναν άλλον, τέλος.

 

-Αυτό που θα ξαναπώ και δεν έχει τεθεί σε σωστή βάση:

O yameth δημοσίευσε ένα Pm. Δεν με απασχολεί καθόλου τι περιέχει. Με απασχολεί όμως το αποτέλεσμα. Αυτό γιατί πριν κάμποσο καιρό στο Noiz, είχε γίνει αντίστοιχη κίνηση από ένα μέλος  του νοιζ εις βάρος κάποιου υπευθύνου(ειτε μοντιουλειτορ είτε του yameth), και ειχαΜΕ (ναι και γω μέσα) πέσει και το φάγαμε με το δίκιο μας.

Ναι μεν λοιπόν, ο administratoras είναι αυτός που ορίζει τους κανόνες και μετά ΜΟΚΟ όλοι οι υπόλοιποι(δεν το το λέω ειρωνικά), αλλά θα πρέπει να κρατάμε την ιδια αντίδραση σε όλους ανεξαιρέτως. Απλά θα περίμενα να δεχτεί ότι έκανε μια λάθος κίνηση(που σιγά το πράγμα στην τελική), μόνο και μόνο για να υπάρχει η αίσθηση του δίκαιου.

 

Δεν έχω θιχτεί από τίποτα, δεν με "κόβει" και τίποτα από αυτό το θέμα, απλά ίσως θα έπρεπε να είμαστε πιο τυπικοί σε κάποια θέματα.Ναι και οι αντμινιστρειτορς κάνουν λάθη και σίγουρα μπορούμε να ζήσουμε και με αυτα.

 

Πις.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

κατα δευτερον αν καποιος βρισκεται σε αναγκη κ ξεπουλησει τον εξοπλισμο του...αυτος που θα τον αγορασει κ καποια στιγμη αποφασισει να το πουλησει πρεπει να τον πουλησει στην τιμη που τον αγορασε ή χαμηλοτερη?

 

Αυτή η "κάποια στιγμή" όμως στην προκειμένη περίπτωση ήταν η αμέσως επόμενη μέρα...

 

Δεν ξέρω γιατί ένιωσες την ανάγκη να το παίξεις συνήγορος. Εγώ απο την άλλη δεν έχω καμμία διάθεση να το παίξω κατήγορος...

Απλά ανέφερα κάτι που είδα με τα μάτια μου ,αφήνοντας όσους διάβασαν να βγάλουν τα δικά τους συμπεράσματα..

 

αυτη ηταν η προταση μου...

αν θες βαλε το συνηγορος σε εισαγωγικα αν σε βγαζει τοσο εκτος νοηματος

να το παιξω λιγο συνήγορος του διαβολου (οχι του ffmakis αλλα οποιουδηποτε θα μπορουσε να προβει σε μια τετοια ενεργεια)

 

Οσο για το πρωτο σκελος του ποστ σου εδωσα μια πιθανη εξηγηση σε προηγουμενο ποστ μου (βλ. απαντηση #52)

 

Επειδη η κουβεντα δεν οδηγει πουθενα εγω αποχωρω απο την συζητηση...καλη συνεχεια  :)

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν και εχω χάσει κάπου την συζήτηση,(την διαβασα μέχρι την 4η σελίδα), θα ήθελα να πω κάτι:

 

-Δεν σχολιάζω σε καμία περίπτωση, τις κινήσεις του yameth. Αν θεωρούσε ότι έπρεπε να σβηστεί, καλά έκανε, δεν μου πέφτει λόγος, ούτε σε κανέναν άλλον, τέλος.

 

-Αυτό που θα ξαναπώ και δεν έχει τεθεί σε σωστή βάση:

O yameth δημοσίευσε ένα Pm. Δεν με απασχολεί καθόλου τι περιέχει. Με απασχολεί όμως το αποτέλεσμα. Αυτό γιατί πριν κάμποσο καιρό στο Noiz, είχε γίνει αντίστοιχη κίνηση από ένα μέλος  του νοιζ εις βάρος κάποιου υπευθύνου(ειτε μοντιουλειτορ είτε του yameth), και ειχαΜΕ (ναι και γω μέσα) πέσει και το φάγαμε με το δίκιο μας.

Ναι μεν λοιπόν, ο administratoras είναι αυτός που ορίζει τους κανόνες και μετά ΜΟΚΟ όλοι οι υπόλοιποι(δεν το το λέω ειρωνικά), αλλά θα πρέπει να κρατάμε την ιδια αντίδραση σε όλους ανεξαιρέτως. Απλά θα περίμενα να δεχτεί ότι έκανε μια λάθος κίνηση(που σιγά το πράγμα στην τελική), μόνο και μόνο για να υπάρχει η αίσθηση του δίκαιου.

 

Δεν έχω θιχτεί από τίποτα, δεν με "κόβει" και τίποτα από αυτό το θέμα, απλά ίσως θα έπρεπε να είμαστε πιο τυπικοί σε κάποια θέματα.Ναι και οι αντμινιστρειτορς κάνουν λάθη και σίγουρα μπορούμε να ζήσουμε και με αυτα.

 

Πις.

Forensick συμφωνώ σχεδόν σε όλα..

Αρκετοί απο εμάς περίμεναν να ακουστεί η γνωστή λατινική ρήση που αρχίζει απο "m"..

 

Δεν πειράζει όμως...δεν τρέχει και τίποτα... ;)...(ούτε και πρόκειται να αλλάξω την άποψη που έχω για το site)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες περιμενετε λιγακι...

 

Για τον ffmakis πρεπει να πω οτι μαλλον το παληκαρι δεν ειναι εμπορος αλλα gear junkie οπως πολλοι απο εμας...

 

Αν δειτε αυτο:

http://s256.photobucket.com/albums/hh170/ffmakis/ θα το συμπερανετε και εσεις προφανως

 

Το λεω αυτο γιατι αυτη την κιθαρα:

http://www.noiz.gr/index.php?topic=153808.0

την αγορασε πριν κατι μηνες απο εμενα 850€... σε καλη κατασταση για τα σχεδον 20 χρονακια της...

 

Τωρα αν προφανως της αλλαξε το pickguard και την πουλαει στη αρχη 800€ και τωρα 680€ εγω δεν βλεπω εμποριο....

Eσεις βλεπετε;;;;

 

Αααααααα...και δεν γνωριστήκαμε μεσω noiz αλλα ειδε την αγγελια μαλλον στην ΧΕ

 

Αυτα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως προτιμώ αυτά τα δημοκρατικά forums με τα όποια προβλήματα εμφανίζονται κατά καιρούς, παρά τους κέρβερους!

 

 

+666 ..............εξαλλου ειναι σαφως διασκεδαστικοτερο τα πνευματα αντιρρησιας να γινονται ρομπα απο ενα οντως δημοκρατικο moderation (και χαιρομαι ιδιαιτερα που οι εδω moderators μπαινουν στον κοπο να συζητησουν αντι να το παιζουν κερβεροι) παρα να πεφτουν ban.....

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ηθελα να πω κατι τελευταιο (προς αποφυγη  προσθετων παρεξηγησεων)

 

1) οσον αφορα τις τιμες των αντικειμενων της αγγελιας μου,επειδη μερικοι αισθανονται τους εαυτους τους αριστευοντες στην τεκμαιρωση υποθεσεων,καθως και υπερεχουν αξιοτητας χιουμορ (αφου ξαναγγενησες τον Καιλα σου βγαζω καπελο-ξεκαρδίστηκα!  :-\) ΟΣΑ αντικειμενα πουληθηκαν εγιναν ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ που ειχα ανεβασει και ΚΑΝΕΝΑΣ απο τους αγοραστες (προς τιμην τους)δεν ειχε την παραμικρη αξιωση για καλυτερη τιμη,και καθως τους εχω ευχαριστησει προσωπικα θα το κανω ΚΑΙ δημοσια για αλλη μια φορα,για την υποστηριξη τους.

 

2) ευχαριστω θερμα τα μελη που επι τη ευκαιρια της επαφης μας μεσω ανταλλαγων,αγοραπωλησιων,ανταλλαγης αποψεων και προσωπικης δικτυακης η μη γνωριμιας,προσθεσαν την ''ψηφο'' εμπιστοσυνης τους απεναντι στο προσωπο μου.

 

3) τα πμ που δημοσιοποιησε ο διαχειρηστης ειναι περα ως περα αληθη και δεν υπηρξε συνεχεια αυτων.εφοσον μερικοι (συμπεριλαμβανομενου του παραληπτη) θεωρουν οτι υπηρξε η συμπεριφορα μου απαραδεκτη,αισθανομαι την αναγκη να ζητησω συγνωμη ,αλλα ειμαι ομως ανθρωπος και αντεδρασα με το συναισθημα που μου προκαλεσε η πραξη διαγραφης,επαναλαμβανω μη γνωριζοντας τα ηθη και τα εθιμα του φορουμ ως ουσιαστικα νεο μελος.

 

4) επισης ζητω συγνωμη που,ποσταροντας την απαντηση στο θεμα τουτο,δεν περιμενα να παρει τετοια εκταση και να δημιουργησω εντασεις,μη εχοντας γνωση ποιος ειναι Ο διαχειριστης εδω μεσα,και το θεμα που ανοιξα σε καμια περιπτωση δεν ηταν για να βαλλει ονομαστικα και συγκεκριμενα καποιο διαχειριστικο μελος του φορουμ.

 

 

5) αν υπηρχε καποιο πμ που να ζητουσε την οποιαδηποτε αιτιολογηση της αγγελιας μου πολυ ευχαριστως θα το εκανα,γιατι -αυτοι που με ξερουν και ειναι αρκετοι γνωριζουν οτι - ειμαι ανοιχτος σε εποικοδομητικους διαλογους.

 

 

αυτα τα ολιγα και καλο βραδυ,

 

taxfree(sax)*

 

 

 

*παρα το nickname,δηλωνω φορολογουμενος πολιτης  :-[

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΣΑ αντικειμενα πουληθηκαν εγιναν ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ που ειχα ανεβασει και ΚΑΝΕΝΑΣ απο τους αγοραστες (προς τιμην τους)δεν ειχε την παραμικρη αξιωση για καλυτερη τιμη,

 

Μηπως εννοεις αντι "προς τιμην ΤΟΥΣ", "προς τιμη ΣΟΥ" :)

 

Δεν βλεπω πως οι αγοραστες θα χαναν την τιμη τους και θα γινονταν ατιμοι αν ζηταγαν παζαρι (που το δεχεται και η Ρενο, και οποιοι πουλανε σπιτια, καινουργια, μεταχειρισμενα, στο μοναστηρακι, επαγγελματιες, ιδιωτες, στη λαικη, στο μαναβη, η ΝΕΟΣΕΤ, το ΙΚΕΑ σε ειδη b-stock ... ). Τι εννοεις, οτι δλδ πληρωσανε οσα τους ειπες χωρις προσπαθεια επαναδιαπραγματευσης και αρα ειναι ΩΡΑΙΟΙ και ΣΩΣΤΟΙ?

 

Ενω το "προς τιμην ΣΟΥ" ειναι λογικοτερο. Χωρις παζαρι, η τιμη ειναι καλυτερη για σενα :)

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοεί προς τιμήν τους, δεν έκανε λάθος.

Προφανώς δεν είναι κακό να παζαρεύεις την τιμή, αλλά μόνο αν πραγματικά σου φαίνεται υψηλή για τα δεδομένα του αντικειμένου ή της τσέπης σου.

Είναι άλλο πράγμα αυτό και άλλο να το παζαρεύεις γνωρίζοντας ότι ο πωλητής έχει άμεση ανάγκη των χρημάτων και θέλει να πουλήσει το δυνατόν συντομότερο. Αν το παζάρι, λοιπόν, έχει τέτοια κίνητρα, δεν είναι προς τιμήν του υποψήφιου αγοραστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου